Zdravotné sestry by v budúcnosti mali študovať bez povinnej ročnej praxe

Zdravotné sestry budú môcť od septembra pokračovať v externej forme magisterského štúdia kontinuálne. Na prijatie na druhý stupeň štúdia v zdravotníckych študijných programoch sa od externistov už nebude vyžadovať ročná prax v zdravotníckych zariadeniach



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4702-zdravotne-sestry-by-v-buducnosti-mali-studovat-bez-povinnej-rocnej-praxe

prečo nezrušili jednoročnú prax aj pre denných bakalárov ošetrovateľstva?ved aj mi máme pravo študovať bez jednoročnej praxe…všetci môžu študovať plynule aj na iných fakultach a nemajú počas štúdia niekedy žiadnu prax,a mi čo mamé praxe až až,ešte je to stale málo a musíme na rok prerušiť štúdium…prosím pômožte mi bojovať proti tejto diskriminácii…ja chcem študovať a nikto nemá pravo prerušovať mi to!!!

Ja tiež chcem dosiahnúť magisterské štúdium bez prerušenia štúdia.
Je to nespravodlivé voči nám, denným bakalárom ošetrovateľstva. Prečo nám prerušujú štúdium. Sme poriadne diskriminovaní aj od ostatných študentov, bakalárov na iných fakultách. Prečo nemajú ročnú prax právnici, technici, ekonómovia…ktorí tiež študujú v tom istom štáte ako my. Prečo my potrebujeme 6 rokov, aby sme skončili Mgr. Nech sa konečne niekto kompetentný nad tým zamyslí.

Môžete sa hambiť,“VY” ktorí trváte na našom prerušení denného štúdia, prečo musíme rok pracovať, ak si chceme dokončiť druhý stupeń vysokoškolského štúdia???
Že by ste potrebovali lacnú pracovnú silu do nemocníc???Zamyslite sa nad tým, ako nás diskriminujete od ostatných študentov VŠ.Ktorý z ních musí ísť po ukončení Bc.pracovať? Hanbite sa!!!