Žilová trombóza - flebotrombóza alebo tromboflebitída?

Je to stav, pri ktorom vzniká krvná zrazenina v žile. Zrazenina môže vzniknúť ako v hĺbkovom žilovom systéme, ktorý nevidíme, ako aj v povrchovom žilovom systéme, ktorý je ľahko viditeľný, pretože prebieha pod kožou



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10287-zilova-tromboza-flebotromboza-alebo-tromboflebitida

Dobrý deň mám 27 rokov a 30. 10 bude rok čo sa liečim na žilovú trombózu. Užívala so Lavarín teraz Vessel duo a najbližšiu kontrolu mám v marci. Rada by som vedela či budem môcť otehotnieť a ako skoro po ukončenej medikamentóznej liečbe bude moje telo pripravené na tehotenstvo. A či budem mať nejaké obmedzenia zdravotné.

Dobrý deň,
asi 4 týždne som mala výrazný opuch v spodnej časti nohy v oblasti okolo členku (najviac nad prstami) sono odhalilo Subakútnu krurálnu flebotrombózu jednej z VFib a trombózu svalových plexov vľavo. Genetické vyšetrenie navyše odhalilo hereditárnu trombofíliu F V Leiden - heterozygot. Pred odhalením trombózy som bola liečená na následky úrazu kolena / lyžovačka / tým to vlastne začalo - natrhnutie bočného väzu - inj. fraxiparine 0, 4, opuch v dolnej časti, ale už bol asi 4 T, pred odhalením trombózy, potom inj. bola zmena- na fraxiparine 0, 6 forte. Pančušky predpísané mám, ale nedajú sa zohnať, stále na ne čakám.
Aké mám vyhliadky na úplné vyliečenie a čo by bolo dobré urobiť, aby sa to už nikdy nevrátilo?
Ďakujem, s pozdravom Monika