Zivot bez sexu?

Ahojte, ako som sa docitala, moj problem neni az taky ojedinely. Moj o rok mladsi partner, s ktorym spolu zijeme nechce mat so mnou sex. V podstate my ho mame, ale to je tak raz za 3 az 5 tyzdnov. Ak ku tomu dojde, tak sa sice velmi tesim, ale to vsetko opadne po kratkej chvili, lebo uz je po sexe. Nic, ziadny orgazmus u mna. Sme spolu vyse dvoch rokov a tak ako ten sex je v terajsej dobe je najvyssia frekvencia. Uz dlho - dlho snivam o sexe s byvalym. Je to mozno hnusne, ale ja uz neviem co robit. A do oci mi povedal, ze on ku sexuolovi nepojde. A ja mam sex velmi rada, ale to sa mam naucit byt bez sexu?

Lolita, mozno to nemusi byt ani sexualny problem. Mozno takato frekvencia priatelovi vyhovuje. Chut na sex, alebo typy ludi su rozne vo vsetkom, aj v sexualite. Ak je pre vas sex dolezity a partner nepotrebuje alebo nechce skumat, ci je taky typ, alebo by sa mozno dalo nieco v tomto smere preskumat, sama s tym v partnerstve vela nezmenite, ak partner odmieta spolupracu. Ktovie, aka je priatelova historia sexuality a aku podporu a od koho by potreboval, aby mohol doverovat a rozpravat sa o tom. Ak snivate o sexe s byvalym, polozte si pre seba otazku, co vas v tomto vztatu drzi a stoji vam za to zotrvavat v nom a ci by ste to mali chut takto s nim nadalej dalsie roky zit. Mozno nemusite navstevovat sexuologa, ale mozete skusit parovu psychoterapiu, alebo poradenstvo. Sexualny problem moze mat ine, psychicke pozadie v parovom spoluziti alebo len u jedneho z paru. Psychologicka, Rita Svihranova.

Ano mam 25 r a s frajerom je praveze vsetko ostatne v naprostom poriadku. Nakupuje, vari, bere ma na vecere, do kina, upratuje a paruje ponozky. Pytala som sa ho pani psychologicka, ci mu to vyhovuje. Povedal, ze nie ale on je proste unaveny a jemu sa nechce. To je jeho odpoved. Pytala som sa, ci ho pritahujem, zevraj ano. Uz som sa aj pytala, ci nahodou neni gay a zevraj neni. Dneska po mojom vystupe emocii, ktore uz som neudrzala som mu znovu povedala o sexuologovi. Ale on to nechce tak povedal, ze si kupi tabl. na zvysenie sex. aktivity, tak som zvedava, co sa zmeni. O sexe s byvalym snivam len preto, lebo ten sex doma nemam a s byvalym to bolo vzdy uzasne a dlho. Kedze partner odmieta akehokolvek doktora na terapiu ho asi nedostanem. Ale pokial nezaberu tabl., tak budem naliehat.

Daj mu do čaju trocha tvrdolínu a máš po problémoch, budeš ho prosiť o prestávku.

Trocha vážnejšie, u chlapov je normálne, že ak sa cítia unavení, tak sa im do toho nechce, môže to byť aj hormonálny problém alebo nevyvážená strava, prílišný stres v práci.

Michal, súhlasím s tebou, lolita ak máš rada sex - tak sexuj, ja tiež bez sexu nemôžem existovať. Ak to na mňa príde - tak dobrá je aj stimulácia erotogénnych zón. Ale pravidelne - každý deň.

Môj problém spočíva v tom, že s mojim priateľom si veľmi dobre rozumieme. Sme a nie sme spolu približne rok a pol. Môj partner má problém, tvrdí, že som pre neho najdôležitejší človek na svete, som fantastická, sexi,… jednoducho úžasná. Vzájomne si veľmi pomáhame. Problém je v tom, že môjho partnera nezaujíma sex. Tvrdí, že ma má naozaj rád, ale so mnou spávať nechce. Často opakuje, že zrejme má nejaký komplex, ale že on to nechce. Že on nevie, čo je to túžba, slovo láska mu nič nehovorí a sex mu nechýba. Má niečo cez 35, je slobodný, vážny vzťah snáď ani nemal. Zo začiatku sme aj spolu spali, ale mala som pocit, že použil Viagru, nie som si však istá. Hovoril, že som úžasná, ale to snáď len preto, že tá aktívna som bola vždy len ja. Po každom sexe mi však nezabudol povedať, že to je naposledy, že spávať spolu nebudeme. Je to úžasný človek, dá sa s ním rozprávať o všetkom, ale on sám dúfa, že sa to zmení, ale ako? Keď som mu povedala, že si to budem robiť vibrátorom, plakal. Mám pocit, že si vydýchol. Jednoznačne však odmieta, že by bol gay. Dá sa s tým niečo robiť? Prosím, snažím sa mu pomôcť, ale ako. Tento človek je pre mňa veľmi, naozaj veľmi dôležitý.

Lubomira, problem by si mohol riesit partner sam, ak by mal zaujem. Vy za neho tazko mozete nieco riesit. Nema zmysel uvazovat o roznych hypotezach, v com by mohol byt problem, ak on nema zaujem vyhladat odbornika. Mozno mu este nie je celkom jasna jeho sexualna orientacia. Psychologicka Rita Svihranova.

Dobrý deň! Mám 44 rokov, manželka 40 rokov a už vôbec nemá záujem o sex. Máme záujem vyhladať odborníka a riešiť tento problém. Prosím o radu? Za odpoveď ďakujeme. S pozdravom, Róbert

Ak muž nechce sex neznamená, že je ináč orientovaný. Môže sa za tým aj skrývať závažnejší úrogicky problém.