Žlčové cesty

(Štefan) #1

Mám problémy s dilatáciou žlčových ciest a oddiho zvierača. Robili mi 3x ERCP žlčovodov. Stále ma nafukuje aj keď dietujem. Mám problémy hlavne v noci, keď si ľahnem . Po 2-3 hodinách sa budím na bolesti pod pravým rebrom. Musím sa postaviť, trochu pochodiť, aby sa mi uvolnili vetry a potom zase 2-3 hodiny vydržím. Berem Helicid 20 mg. Bral som aj Espumisan, ale mi to nepomáha. Zvyknem mať vodovú stolicu, ktorá po hladovke a Endiarone - 3 dni prestane.
Poraď te mi prosím Vás, čo mám robiť.

(Helena) #2

tu sa treba niečo robiť, aby nedošlo k väčším problémom, hlavne pozor aj na kĺby, a to hlavne bedrá, od kade ste???

(veronika) #3

Nevie mi niekto poradiť dobrého chirurga na vybratie žlčníkových kameňov v Ba a v ktorej bratislavskej nemocnici to robia “najlepšie”.Dakujem

(Anna) #4

Dobrý deň, chcela by som reagovať na podobnú tému. Hľadám spoľahlivého ľudského lekára na ERCP vyšetrenie. ERCP, t. j. endoskopická retrográdna cholangiopankreatografia, je vyšetrenie spočívajúce v zavedení endoskopického prístroja cez ústa až do dvanástnika a odtiaľ do miesta vyústenia žlčovodu.Ďakujem.

(J.) #5

…nerastie v Andach ale v mocaristych pralesoch v Brazilii a mimochodm ma vedlajsie negativne ucinky pre cukrovkarov a je nevhodna pre tehotne zeny !
Urcite ze ma pozitivne ucinky, *ako vela byliniek!! ale nie vobec zazracne !

(kirko) #6

Na žlčníkové kamene je najúčinnejšia kombinácia očisty pečene+žlčníka s následným 6 týždňovým pitím čaju chanca piedra. Očista sa myslí pomocou Glauberovej soli a olivového oleja. Koho to zaujíma na nete je predný postup očisty.(najlepšie robiť cez víkend).Nie je to vôbec nebezpečná metóda,práve naopak treba vyskúšať. Osobne mám túto očistu spravenú už 15 krát a kamene zbieram do pohára. Najväčšie zo mňa vyšli asi 3 cm šutre. Takže netreba sa báť, je to úplne bezpečná metóda.

(Pavol) #7

Mohol by ste mi poslať postup očisty na žlčové kamene. Ďakujem Pavol

(Michaela) #8

Dobry den!Chcela by som sa spytat na akej stranke najdem tu ocistu zlcnika a kde sa da kupit ta glauberova sol.Ja mam jeden zlcnikovy kamen velky 9mm a nechcem ist na operaciu.Bola by som rada keby ste mi poradili ked to mate vyskusane.Aj ten caj som si uz objednala.A tie kamene co z vas vysli boli vylucene mocom alebo stolicou?Za odpoved dakujem!moj email je misel337@azet.sk

(Michaela) #9

Dobry den!Chcela by som sa spytat na akej stranke najdem tu ocistu zlcnika a kde sa da kupit ta glauberova sol.Ja mam jeden zlcnikovy kamen velky 9mm a nechcem ist na operaciu.Bola by som rada keby ste mi poradili ked to mate vyskusane.Aj ten caj som si uz objednala.A tie kamene co z vas vysli boli vylucene mocom alebo stolicou?Za odpoved dakujem!moj email je misel337@azet.sk

(Gregorová Elena) #10

Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o recept pre moju mamu na odstránenie kameňov zo žlčových ciest. Vopred ďakujem. Gregorová

(daniela) #11

Zaujal ma príspevok ohľadne očisty, hlavne o tých veľkých kameňoch. Naozaj po glauberovej soli - očiste vyjdú aj také veľké kamene? Bojím sa, aby sa neupchali žlčovody? Veď kamene sú tvrdé. Prosím napíšte mi o tom viac.