Zle pichnuta injekcia - priznaky

Picham piatelke injekcie kazdy druhy den som zaciatocnik a pichol som jej asi tri, celkovo bola pichnuta sest krat odkedy berie tie lieky. Poslednu skor ako som aspiroval som trosku stlacil liek do svalu a az potom som aspiroval. Teraz sa jej urobila gulicka(zrazenina), ktora sa asi zvatsila a je tepla. Pokozka je trosku zacervenana. Mozete mi poradit?

Nemal si ich pichat na jedno miesto. Prilozte VOB balzam.

VOB - Višňovského (protizápalový) balzam - namiešajú ti ho v lekárni - cena za 50 ml - 5.20 Eur.

Prosím Vás má niekto skúsenosti s Višňovského (protizápalový) balzam?Je to možné použiť na erysipel (ruža) sú už aj rany, ale okolie je veľmi začervenané a bolestivé. Ďakujem

Erysipel musí liečiť lekár, ja myslím, že do rán by asi nemal byť.

Prosim o Vašu radu --či je prípustné si pichať injekciu Clexane – ak mám v krvi bakteriu ? Tá ršedšia krv od CLEXANE ASI rýchlejšie prenáša bakteriu po tele --že či je to pťravda alebo nie

Clexane je prevencia pred zrazeninami. Ako ste prišli na to, že máte v krvi baktériu? O akú ide? Clexane nemá nič spoločné s rýchlejším prenášaním baktérie :slight_smile:

Doma som si pichol injekciu clexane - asi dosť šikmo pod ostrým uhlom, asi tesne pod kožu. Následne som mal mramorový vzhlad na rukách, v noci oči krvou podliate a iné zlé príznaky. Poradte čo mam robiť…