Zlomenina krčka stehennej kosti

Chcem poprosiť o radu tých, ktorí majú po operácii krčka stehennej kosti. Nechali ste si skrutky po vyliečení v nohe alebo vám ich vytiahli? V mojom prípade rozhodnutie nechali na mňa. Už je to dva roky. Ak si ich tam nechám, môže to spôsobiť nejaké zdravotné problémy? Mám 56 rokov a pomerne zdravé kosti.

Pani Ema, ja mám 59 rokov a som po operácii zlomeniny krčka stehennej kosti štvrtý mesiac. Hoci vyberanie skrutiek u mňa ešte nie je aktuálne, už teraz som rozhodnutá, že ak na to nebude nejaký vážny dôvod, tak si ich vybrať nedám a povedala som to aj môjmu chirurgovi. On mi povedal, že nikto ma nútiť nebude, ale uviedol dôvod, že ak mi ich nevyberú, tak nebudem môcť / ak budem mať nejaký zdravotný problém / absolvovať magnetickú rezonanciu. Povedala som, že to aj tak nemôžem, lebo ja mám v tej nohe už 42 rokov 12 cm dlahu a 6 skrutiek - “pamiatka” na zlomeninu nohy v predkolení. Za všetky tie roky som s tým nemala žiadny problém / ani som nikdy “nepípala” na letisku /.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, som mesiac po operácii krčka stehennej kosti. Lekár mi vravel, že po 6 týždňoch môžem začať dostupovať na nohu. Ako ste zvládli chôdzu na tej nohe, nebolela? A za ako dlho ste chodili uplne bez barlí. Mám 49 rokov.
Ďakujem