Zlučovanie štátnych poisťovní poistenci nepocítia

Zlučovanie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) a Spoločnej zdravotnej poisťovne do jednej by sa podľa generálnej riaditeľky VšZP Zuzany Zvolenskej nemalo dotknúť ich poistencov



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6972-zlucovanie-statnych-poistovni-poistenci-nepocitia

cele toto zlucovanie je obycajny politicky krok terajsej vlady aby zacala tesne pred volbami plnit programove vyhlasenie s ktroym isla do predchadzajucich volieb. Stale sa ohanaju dopadom hospodarskej krizy, ale zial asi iba na VsZP lebo SZP dopady hosp. krizy nepocituje skor naopak vyber poistneho a preplacanie ZS PZS je v uplnom azurite. Takze ide cisto iba o zachranu rozlozenej VsZP, kde zlyhanim riadenia a tunelovanim dospeli do takeho stadia v ktorom je. A zlucenie s organizaciou, ktora je ekonomicky stabilna im naramne padne vhod. Ved jednu fin. injekciu dostane od statu a druhu dostane v ramci zlucenia prevodom zakl. imania SZP. A este ake setrenie prostriedkov redukcii zmluvnych vztahov. Ved to ci PZS posielal faktury do jednej alebo do dvoch poistovni mu vydavky extremne nenavysuje rovnako ako pri spatnom posielani potvrdenych protokolov z poistovni smerom k PZS. To su skutocne minimalne naklady, ale vo vsetkych clankoch venujicich sa zlucovaniu sa to vyzdvihovalo na prve miesta. A pritom su iba dva dovody jednym je zachrana financne utopenej VsZP, ktoru stat vzdy vyseka z najhorsieho a robilo sa to aj inymi sposobmi ked im SZP zachranovala kozu a nie raz, ale o tom sa verejne nerozprava a druhym dovodom su bliziace volby kedy chce nas premier dokazat ze ano ja som programove vyhlasenie splnil v tychto a tychto bodoch. Ha Ha Ha ak si mysli ze bude mat taku podporu volicov ako tomu bolo v minulosti ma smolu. Ved kam sa len pozriete vsade sa prepusta a ludia ktori za jeho vlady prisli o pracu, maju existencne problemy ho isto nepodporia. A ved ako sa mozu politici, ktori maju vysoke prijmy a pomahaju si kade tade bokom, vcitit do koze obycajnych ludi, ktori ziju z ruky do ust a ked pridu o pracu tak otocia kazdu mincu nie 2x ale aspon 100x aby ju dali za to co je pre nich momentalne najpalcivejsie aj ked im to bude tak ci tak chybat na inom mieste.