Znížená imunita dieťaťa

Ved prave, ze neviem ako. Antibiotika by som nechcela aby brala predsa len kvoli nejakemu prechladnutiu jej davat tabletky sa mi nezda celkom ok. Preto chcem nejake vitaminy jej vyskusat dat ked nam to aj lekar odporucil. Uz dnes viem, ze bolo by vhodne nieco na prevenciu, len mam pocit, ze v nasom pripade je uz zbytocne riesit, co mohlo byt keby sme zabezpecili nejaku preventivnu liecbu alebo posilnovanie tej imunity :frowning:

Toto je presne to. Jasne, zakazdym davat dietatu antibiotika, to by bolo skvelym riesenim, co? Si sa zblaznila? Antibiotika maju na telo velky vplyv a nie vzdy sa ich uzivanie vyplati. Mnohokrat je zbytocne nieco take brat, ak sa da este zabojovat a pomoct vitaminmi. Predsalen tie vitaminy nemaju ako uskodit skor pomozu, aj ked je dolezite aby sa brali den co den :wink:

Veď lenže radiss aké vitamíny? Ktorý typ vitamínov má vplyv na imunitu? Na takéto veci? Osobne sa mi nezdá, že by až tak dokázali vitamíny “zaútočiť” a zničiť prechladnutie, ale tak možno neviem všetko. Áno je neskoro riešiť, že niečo na prevenciu, ale myslím, že to máš aspoň ponaučenie do budúcnosti, že treba skôr problémom predchádzať ako potom ich riešiť

Ktorý typ vitamínov? Céčko je potrebné, keď je dieťatko takto na tom, že ho skolí prechladnutie a podobné problémy. Bez céčka aspoň teda z môjho pohľadu a z mojej skúsenosti sa z toho len ťažko dostane. Ide o to aby opäť malo to telíčko vybudovanú imunitu, ktorá ho do budúcna bude vedieť chrániť pred takýmito podobnými problémami :wink: Preto vlastne aj lekári odporúčajú céčko aj pri prevencii :wink: aspoň teda naša doktorka.

Ake vitaminy? Uz @gretennik ti napisala vitamin, ktory je podla mna najdolezitejsi pri tomto probleme. Mnohokrat si myslime, ze tohto vitaminu mame dostatok, ale vobec to tak nie je. Vacsinou tento najznamejsi vitamin a povedala by som aj najlahsie ziskatelny vitamin nam chyba. Je to aj preto ze sice sa da ziskat zo stravy ale aj tak nejeme tak pestru stravu aby sme ho mali dost a prave aj pre toto je to problem aj u deti. Co sa tyka C vitaminu pre deti, tak ten treba vyberat s rozumom lebo nie kazdy vitamin C je pre deti urceny. Ja som kupila Cebion kvapky, tie su take fajn aj co sa tyka podavania aj zlozenia a najma su urcene pre deti, ze nemusis nejako riesit, ze ake davkovanie, ked mam male dietatko alebo co :slight_smile: ako to je pri mnohych inych vitaminovych doplnkoch

Súhlasím s tebou. Tento vitamín ovplyvňuje mnohé funkcie tela alebo akoby som to povedala. Nejde len o to, že posilňuje imunitu, ale prispieva aj k tomu aby sa dieťa necítilo nejako vyčerpane alebo unavené, čo pri prechladnutí a nedostatku céčka je to bežné, že dieťa je také malátne a dokopy nič sa mu nechce.

To ze sa to tebe nezda, ze by vitaminy v takomto pripade dokazali pomoct to je jedna vec. Ale pravda je druha vec. Mnohokrat sa vitaminy podcenuju pri detoch a nerozumiem celkom tomu, ze preco kedze su pre detske telicko prirodzene a najma mu neuskodia, len pomozu… :slight_smile:

Mnohé funkcie tela? Z tohto som pochopila, že akurát tak nejako posilňuje imunitu. Ale celkom by ma zaujímalo, čo si mala akože na mysli tým, že ovplyvňuje mnohé funkcie tela? Myslela som si, že vitamín C nie je pre telo nejako extra dôležitý, že ho snáď každý človek má dostatok ak má pestrú stravu. Čo?

Tak áno, to je jeho dôležitou funkciou. Ale zabezpečuje v tele toho omnoho viac. Spomenula som len toto najmä preto, že práve tento problém sa tu riešiť. Vitamín C prispieva napríklad aj k správnemu fungovaniu nervového systému, takisto aj k správnej látkovej premene, k správnej funkcii psychiky, ale aj mnohé iné ďalšie veci má na svedomí. Mnohí si ani len neuvedomujeme aký je tento vitamín pre nás dôležitý a pre deti obzvlášť.

No tak v tomto s tebou súhlasím, ozaj som nevedela, že tento vitamín môže mať vplyv napríklad aj na nervy. Aj na psychiku. Evidentne som to celé podceňovala. Lenže nie je lepšie, keď človek dáva telu tento vitamín prostredníctvom stravy?

Dievcence tak ja vam vrucne dakujem za rady :slight_smile: podla toho co ste mi tu napisali som pochopila, ze ak chcem aby Sofka bola fit a aby sa dobre citila je potrebne aby mala dostatok vitaminu C, nerozumiem ako som to mohla prehliadnut, ze takyto vitamin je tak velmi dolezity ako pre dospelych tak aj pre deti. Kupila som jej akurat vcera tie kvapky, co ste mi napisali a dnes uz sme dali prvykrat, tak uvidime ake to bude ked budeme dlhsie uzivat.

Áno je možné dostať do tela vitamín C aj prostredníctvom stravy, lenže keďže malé dieťa, ktoré je dojčené neprijíma inú stravu ako mliečko, tak ako by si chcela tento vitamín mu dodať? Pri dospelých ľuďoch je to na polemizovanie. Ale pri malých deťoch s tým sa nedá nejako pohnúť. Keď dieťa potrebuje vitamín C tak je potrebné mu ho dať vo forme nejakého doplnku :wink:

Zdravím, celkom skvele rady tu padali len azda by sa dalo, celý ten proces, trocha urýchliť hlavne psychickou podporou, tá dokáže zázraky. Potom by som odporúčal častejší pobyt v prírode. A v poslednom rade nejaké tie vitamíny a minerály. Ja som pre moje dieťa kupoval tu : http://www.zlavove-kody.sk/pilulka-sk/ dosť sa dá na tom ušetriť.

Veď lenže keď matka kojí a má dostatok vitamínov, tak tie vitamíny sa automaticky dostávajú aj k dieťaťu nie? Tak som to myslela, zle som sa vyjadrila, mrzí ma že sme sa hneď nepochopili. Mala som na mysli, vitamíny k dieťaťu cez mlieko, veď to musí obsahovať či už vitamín C alebo akékoľvek iné vitamíny ak ich má matka dostatok, hm?

Nevies si predstavit kolko casu my travime v prirode a aj tak si nas tento problem nasiel, takze osobne si nemyslim, ze je to v tom. Aj ked vsetko je mozne. No u nas ani castejsie chodenie von nepomohlo. U nas pomohlo az nasadenie Cebionu. Co sa tyka toho co si sem dal poviem ti tolko, ze osobne nemam potrebu nejako setrit na takychto veciach. Zdravie mame len jedno a preto je potrebne urobit co najviac pre to aby sme boli fit. A najma nase deti. Takze na peniaze sa v tomto smere nejako nepozeram pretoze to pre mna nie je podstatne. Podstatny je pre mna vysledok :slight_smile:

Priroda a taketo veci su fajn, ale problem ako taky neriesia. Priroda nedokaze nejakym sposobom udrzat dobru imunitu v telicku dietata. To proste nejde aby imunita bola v poriadku, tak je potrebne aby telicko malo dostatok vitaminov aby sa vedelo branit ked nastane nejaky problem, ked sa objavi na obzore nejaka viroza alebo nieco take :wink:

Dostávajú sa do tela, ale to množstvo, ktoré sa dostane do tela dieťatka od matky je pomerne nízke. Nestačí na to aby pokrylo nároky, ktoré dieťatko má :slight_smile: Preto je potrebné aby sme ich dieťatku dávali samostatne, zvlášť aby ten vitamín C pokryl tie nároky :slight_smile:

@gretennik Poviem ti, že niečo takéto vidím prvýkrát. Nemyslela som si, že by dieťa mohlo dostávať od matky málo vitamínov. Už dlho som v tom, že keď potrebuje mama dieťaťu niečo dať, či už rôzne minerály, vitamíny a takéto veci, tak je vhodné aby to prešlo najskôr cez jej telo a potom následne do mliečka a k dieťatku :open_mouth:

Nemyslela som si, že to je takto. Ale som rada, že si mi to ozrejmila. Takže ak tomu teda dobre rozumiem tak je vhodné aby aj matka užívala vitamín C a ešte aj dieťatko aby ho malo dostatok? Alebo potom už akože stačí ak len dieťa bude užívať a už nemusí ďalej ten vitamín dostávať od matky? Asi to tiež netreba s takýmto vitamínom preháňať alebo?
Ako vidím, tak ešte je veľmi veľa vecí, ktoré v živote neviem :open_mouth:

Z mojho pohladu by bolo vhodne vsetko s mierou, to znamena, ze nejako to nesilit nedavat dietatku toho vela. Ked budes davat vitamin C vo forme kvapiek tak myslim, ze to bohato staci na to aby dietatko malo tu svoju odporucanu dennu davku vitaminu C. Ako sa hovori niekedy je menej viac a zbytocne kombinovat a skusat sa mnohokrat nevyplati :slight_smile: