Znížená imunita dieťaťa

@Aluša To ti verím, niektoré veci sa až časom dozvedáme. To je proste tak :slight_smile:
@Sofhia kedysi som si to ani ja nemyslela, ale prišla som na to ako to je a som rada, že to viem, pretože aspoň viem, že v tomto smere už nebudem robiť chybné kroky, že som sa poučila a viem ako mám ďalej fungovať. Čo sa týka užívania aj aj tak by som to neriešila až takto. Dieťatku by som dávala vitamín v tejto forme ako je Cebion, ale mamina by v pohode mohla začať jesť pestrejšiu stravu aby mala dostatok vitamínu vo svojom tele. Myslím, že to je taká ideálna kombinácia :slight_smile:

Keď je určený pre deti, tak je nejako určený tento doplnok, že do akého veku by sa mal brať? Dlhodobé branie nemôže mať nejaký zlý vplyv na zdravie dieťaťa? Reku či je potrebné dajme tomu, keď dieťa už ide do škôlky alebo do školy, že už nie je dojča, tak, či je potrebné na nejaký iný vitamín C prejsť, hm?

Nie je to urcene, ale mozu ho brat deti uz aj malinke, v obdobi dojcenia, takze myslim, ze je to jasne :slight_smile: Dlhodobe branie by malo mat aky zly vplyv? Ved je to vitamin C, ktory moze dietatu iba prospievat, takze dlhodobe branie nema mat preco nejaky zly vplyv. Praveze naopak dlhodobe uzivanie ma dobry vplyv napriklad na imunitu deti :slight_smile:

@gretennik Lenže mám pocit, že toto je ale veľmi dôležitá informácia, ktorú by mala vedieť každá či už mamička alebo budúca mamička. Pretože myslím, že nás je viac takých ako ja, že o tomto sme nemali ani len páru, že detskú imunitu môže vitamín C ovplyvniť z veľkej miery :open_mouth:

veru ako pises. Nevedomost je velka v tomto smere, ale to neznamena, ze to tak bude na furt. S detmi prichadza aj mnozstvo inych skusenosti o ktorych sme doposial nemali ani len sajnu. Takze tak si tak clovek na vsetko pride casom. Ako hovori sa, ze radsej neskor na niektore veci prist ako nikdy, ale co sa tyka zdravia, tak ked je nejaky problem treba hladat moznosti hned a nie cakat, ze to nejako same prehrmi :slight_smile:

To si mi s týmto teraz dala celkom chrobáka do hlavy, to by mohol byť fajný kompromis. Prečo zrovna v tejto forme, ako si mi napísala? V čom je to akože iné ako akýkoľvek iný vitamín C? Veď v toľkých podobách sa dnes už dá kúpiť, tak prečo zrovna dieťaťu ho dávať takto? Si budem musieť najskôr pozisťovať, že aká pestrejšia strava by mi zabezpečila vitamín C :stuck_out_tongue: To tiež ešte mám akože celkom rezervy.

Sestra zacala synovcovi davat tieto kvapky.Avsak zatial len ako prevenciu.Vraj sa rozpravala s nejakou kamoskou a ze jej povedala, ze ak maju nejaku chripku v rodine alebo ze je proste nejake take obdobie kedy by maly mohol nieco chytit tak davky mu zvysi.Ale vobec nevieme, ze v akom pomere by sa potom mali brat, ked mozno aj nastanu pociatky nejakej chorobky, ale este aby sme sa z toho vedeli dostat :slight_smile:

Prečo zrovna? Pretože je určený primárne pre deti, čo mnoho iných foriem nie je určených pre malinké deti, čo myslím, že je veľmi obmedzujúce. A osobne by som mala obavy dať dieťaťu niečo čo neodporúčajú ani samotní výrobcovia, vieš čo tým myslím, nie? Napríklad aj v tom, že toto sú kvapky, takže užívanie nie je pre dieťatko nejaké náročné ako napríklad keby malo spapať tabletu :wink:

v pribalovom letaku takato informacia nie je? Ze by si sa podla toho riadila? Jasne, ze ak je nejaky problem, tak je potrebne davku zvysit. Skusim sa opytat kamosky, viem, ze ta Julianke dava tento vitamin C uz dlhsiu dobu a ze s tym zacala prave, ked mala mala nejake zdravotne problemy. Budem s nou teraz cez vikend tak sa skusim opytat a dam si potom vediet, ze co mi povedala :slight_smile:

Davkovanie je dane preventivne, podla toho co viem od lekarky. Avsak, ked je prechladnutie alebo uz nejaky problem, tak nam doktorka odporucila dvakrat, trikrat denne 10 kvapiek. Aby dieta dostalo do tela viac vitaminu C aby sa mu postupne zviechala tak narusena imunita :slight_smile: a potom uz ked bolo dobre tak davky je dobre opat znizit na odporucane davkovanie podla veku ;.)

Povedala ze nie je ze je tam len jedno davkovanie ze tam nejako viac toho rozpisaneho nie je.To by som ti bola velmi vdacna ale pozeram ze som dostala odpoved aj od @radiss pod tebou kde mi napisala ako to ma ona od lekarky.Takze vlastne uz ani nemusis.Aj ked uvazujem nad tym ze ci by nebolo dobre keby aj ona zavolala lekarke ze co jej ona na to povie a mala by to z prvej ruky :slight_smile:

Presne ako si napísala, keby zavolala lekárke, ku ktorej chodia, tak by to mala hneď info. A myslím, že by bola ešte pokojnejšia keby to mala priamo od lekárky. Pri takýchto problémoch v obdobiach chrípky je potrebné zvýšiť tie dávky vitamínu C aby tá imunita bola posilnená ešte viac a aby bola pripravená, ak sa rozhodnú skúšať ju nejaké problémy, že chrípka, bolesť hrdla a podobne :wink:

Ano napisala ti tak ako by to malo byt. Tiez som to komunikovala s lekarkou, ze co mi k tomu povie, co by bolo vhodne. Lebo sme riesili problemy so Sofkou a taketo davkovanie nam tiez odporucila pri vacsich problemoch. Ale tak je to len na nej ako sa nakoniec rozhodne. Podstatna je pravidelnost, ale tak to snad vie, ked tieto veci riesi. Ja som sa ich sice dozvedela len nedavno, ale ako sa hovori nikto mudry z neba nespadol :stuck_out_tongue:

Dakujem.Uz to mame vyriesene.Volala doktorke, tak uz vie jak by to mala pri takychto problemoch malemu davkovat.Som rada, ze sme to vyriesili.Lebo pri nejakych prechladnutiach by tie nizsie davky asi nemali moc vplyv na vyliecenie, alebo?

aj tak som sa ti na to pytala. Hovorila aj kamoska, ze prva vec, co jej doktorka povedala, ze je potrebne na zaciatok ked ma problemy malinka zvysit davky, aby co najskor sa zacala dostavat imunita z tych problemov a aby sa zacala posilnovat aby do buducna uz bola voci problemom imunna. Nizsie davky su take udrziavacie, Cebion podla toho jak je v pribalovom letaku, tak je to vhodne brat, len na udrzanie imunity, ak je na tom v pohode. Ak nie je tak bez pochyby to treba zvysit az kym dietatko na tom nie je lepsie. Toto vsetko som sa od nej dozvedela :slight_smile:

Taká som rada dievčatá, že som túto tému našla a tieto informácie som si prečítala. Je to pre mňa niečo nové a myslím, že do života aj veľmi dôležité. Človek sa vzdeláva celý život to je veľkou pravdou. A ja som sa vďaka vám naučila, že nie je dobré podceňovať ani len nejakú nádchu a prechladnutie u dieťaťa :slight_smile:

Ahojte - ako zistím, že ako je na tom imunita dieťatka? Od čoho to závisí? Na čo sa mám pozerať aby som vedela, že či sme na tom dobre alebo práve naopak či máme nejaký problém?
Z týchto vecí som celkom jeleň. Nikdy som problémy s imunitou ja osobne nemusela riešiť, preto v týchto veciach vôbec neviem ako to chodí jak sa to prejavuje.

Záleží to aj od toho ako často je dieťa choré. Pretože pri tom či je to malá chodiaca chorôbka alebo nie, vieš pekne spozorovať, že či je na tom ok alebo či niekde niečo nie je v pohode. Tiež som kedysi tieto veci nevedela, jak to odsledovať, ale teraz si už na to dávam pozor a pozorujem, aby sme sa nejakým problémom vyhli. Ono imunita sa môže začať prejavovať aj len soplíkom. Avšak problém nastane, keď ten LEN soplík nechce odísť. :frowning:

Ano, ano.Uz tomu rozumieme, budeme sa snazit riadit podla tych rad, co ste nam dali.Verim, ze to malemu pomoze a bude dobre.Zdravotne problemy najma u deti su dost komplikovane, ked sa nepodchytia v cas ako si vsimam.Ale tak podstatne je snazit sa a hladat moznosti jak dat tu imunitu do poriadku.Ten vitamin C osobne zacinam vnimat ako taky maly zazrak v ramci liecby imunity.

@gretennik Ahoj - choré máš na mysli v akom zmysle? Akože chrípka, teploty a tak? Veď to, že má dieťa z času na čas teplotu alebo nádchu, tak to je normálne. Aspoň si teda myslím, nie? Ty podľa toho, čo si napísala, že sa môže prejavovať aj len soplíkom, tak si ma celkom zaskočila. Práveže imunita sa posilňuje tým, že dieťa prekoná nejakú chorobu alebo niečo také.