Zrasty po operácii

Ak má niekto skúsenosť, je možné, aby zrasty v bruchu po gyn. operácii a zápaloch zmizli cvičením alebo úpravou stravy bez absolvovania laparoskopie?

Nie, nie je to mozne.

Ahoj, mne robili laparoskopiu pred zhruba desiatimi rokmi na odstránenie zrastov, ktoré mi vznikli po operácii slepáku. Po lapoške mi bolo ešte horšie a môžem povedať, že do dnes mám problémy. Na pravej strane v podbruší pociťujem ťah a bolesť. Musela som sa s tým jednoducho naučiť žiť. Teraz mi na gynde objavil aj cysty a samozrejme odporučil laparoskopiu, ale ďakujem neprosím. Jeden neúspešný zážitok mi stačí! Neviem ako Ti konkrétne pomôcť, ale na základe seba, ti môžem len poradiť, aby si si ďalšie rezanie tela dôkladne zvážila. Nikto ti nezaručí, aspoň ja to tak laicky vnímam, že sa ti nevytvoria zrasty ďalšie. Ahoj! Lesana.

Ja som taktiež po laparoskopii, pri ktorej mi odstránili zrasty a musím tiež povedať, že mám neuveriteľné bolesti na pravej strane. Určite horšie, ako som mala pred odstránením zrastov, takže neviem.

Ahojte, vytvorené zrasty sa žiaľ nedajú rozrušiť cvičením alebo diétou, toto môže len zmierniť prízanky ťažkostí, ktoré zrasty vyvolávajú (napr. bolesť). Už vytvorené zrasty sa dajú odstrániť operačne, avšak každý takýto zákrok môže viesť k ich znovu vytvoreniu. Dobrá správa však je, že riziko vytvorenia zrastov sa dá výrazne znížiť použitím antiadhezívnych = protizrastových prípravkov. Lekár ich aplikuje počas operácie na miesta v dutine brušnej alebo panve a tam vytvoria akúsi bariéru, ktorá zabráni tkanivám, aby sa zrástli. Je veľmi dôležité skôr zrastom predchádzať, ako už riešiť vytvorené zrasty.

Rada čítam Vaše príspevky, lebo pomáhajú lepšie znášať vlastnú bolesť. Som po dvoch operáciach na jednom mieste. Už tri roky občas dostanem také strašné bolesti, ako ked som mala zápal vaječníkov, a to ich už nemám desať rokov, ani maternicu, ani slepé črevo. Aj mne lekár povedal, že to budú zrasty. Niekto mi poradil plynové injekcie, vraj tie zrasty rozpustia. Nepočul niekto o tomto? Poraďte-dakujem.

Odporúčam nemocnicu v Trstenej - gynekologicko pôrodnícke odd… Malá nemocnica, odborníci na veľmi vysokej úrovni. Lekári a sestričky 1+. Mne tam super pomohli, podotýkam bez všimného, mala som na dlhú dobu pokoj od bolesti spôsobenej zrastami. Treba si hlavne dávať pozor na chlad a zápaly v brušnej dutine.

Ahoj Janka ako ti pomohli na tie zrasty?

Tiez mi boli diagnostikovane zrasty a cysta. Mam ist na operaciu klasickym rezom. Mate niekto skusenosti s takouto operaciou? Cysta mi robi problemy, mam bolesti a uplne rozhadzany cyklus. Dakujem za kazdu odpoved.

cysta je veru zakerna. len zlobu vie narobit v tele. treba to zacat riesit co najskor aby sa neroztahala tak, ze ti vezmu celu maternicu

No ja uz mam s cystami skusenosti. Raz som mala 9cm a vstrebala sa pocas menstruacie. Tiez mi robila probleny, dokonca som mala horucky co teraz nemam. Ale zase mam uplne divny cyklus. Samozrejme to riesim. Len som chcela vediet ci niekto nema skusenost s podobnou operaciou.