Zrušenie prednostného vyšetrenia za poplatok

Nechápem prečo vláda zrušila možnosť zaplatiť si prednostné vyšetrenie u lekára. Je to predsa nadštandardná služba a za nadštandard sa všade platí. Nikto sa nediví, že si priplatí za 1 posteľovú izbu v nemocnici, doplatí za originálny liek a nevezme si lacné generikum, 1. triedu vo vlaku, alebo za 5 hviezdičkový hotel.
Za posledné 2 týždne som strávila dokopy 3 plné pracovné dni sedením v čakárniach, pritom 6 vyšetrení trvalo dokopy vyše hodiny. Kto mi zaplatí ušlú mzdu za 3 pracovné dni, úrad vlády?

Vláda asi preto zrušila poplatky za prednostné vyšetrenia pretože lekári si vymýšľali už aj nemožné za čo by zinkasovali. Pomaly za každé objednanie pacienta si pýtali peniaze a keď niekto nezaplatil, tak musel trčať v čakárni do nekonečna. Ale už hľadajú nové spôsoby vyberania poplatkov, napr. akési konzultácie spoplatnené, ale podstane chcú viac, takže budte mať možnosť. Nech si vyberajú poplatky za nadštandard, ale nech to nie je na úkor bežného ošetrenia pacienta, aby vyčkával na objednanie pol roka, aby naňho nezazerali že nezaplatil. Dnes 7-10€ nie je vysoký poplatok, ja by som zaviedol za prednostné vyšetrenie najmenej 20 -30€ poplatok a bol by som zvedavý koľko ľudí aj nedočkavých dôchodcov si ten nadštandard dovolí.
Doteraz to bolo len o vyberaní poplatkov miesto pôvodných 20 korunáčok, ale dali tomu názov nadštandard. Teraz sa chystá názov konzultácie za poplatok. Tiež je to boj medzi poisťovňami, ktoré lekárom nechcú navýšiť platby.
Treba vyskúšať súkromných lekárov, ktorým sa všetko platí, veď kto si môže dovoliť 5 hviezdičkové hotely, iste má aj na to aby si dovolil nadštandardné zdravotné ošetrenie. Ľudia platia dosť vysoké zdravotné odvody na to aby im bola poskytnutá riadna zdravotná starostlivosť. Otázne sú zisky zdravotných poisťovní zo zdravotných odvodov.