Zúžená predkožka syna

Môjmu synovi sťahoval urolog ked mal 5 rokov.Syn kričal od bolesti.Po kontrole urolog skonštatoval že je to dobre,ale nebolo.Predkožka bola a je aj tak prilepená.Dnes má 11 a nedá mi ani pozrieť.Dal mi jasne najavo že to čo mu robili v 5-tich si už nikdy robiť nedá.Môj názor je robiť to čím skôr a chyba je v detských lekároch-obvodných pretože tomu nevenujú žiadnu pozornosť.

Ak to niekomu pomôže tak, som zabudla na to,čo mi povedala jedna známa.Jej syn má nález na neurologii a urolog jej povedal,že mu predkožku nestiahne ,lebo môže dostať epileptický záchvat.Ak máte aj takýto problém, tak sa radšej vopred informujte.

Dobrý den!Ja by som sa len chcel spýtať že načo potom idete na urologiu alebo k detskému ked ho aj tak neposluchnete a spolihate sa na všeliake rady samodoktorov.

môjmu to robili asi ked mal dva týždne.dopadlo to dobre, asi je to najlepšie vykonať ked je malý.Potom som to musela asi týždeň preťahovať aby sa mu to nevrátilo.

Synovi/13 mesiacov má/ to robili pred týždňom.Bolelo ho to 2 dni.Kúpali sme sa v repíku,natierali Betadinom na noc.Teraz sa mi zdá,že to má trošku prilepené.Neviem,či mu to mám naťahovať nasilu,alebo nie.Ešte stále robíme rumančekový kúpel večer.Prosím odpíšte mi,čo mám robiť.Nechať to tak,alebo pretiahnuť.Neprilepí sa mu to
znova?

Chci jako muž jen poznamenat, že předkožka je velmi citlivá část těla a její násilné přetahování (žel zpravidla pediatrem) nebo odlepování je velmi bolestivé a navíc často nic neřešící záležitost. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tuto bolest si kluci pamatují dlouho. Toto přesně vystihuje příspěvek z www.rodina.cz, který přikládám:

U obou mých synů se vyskytl problém s přirostlou předkožkou, u prvního bylo toto řešeno uvolněním sondou, dále ve 4 letech tzv. vyloupnutím a po zahojení ještě musel na přerušení uzdičky, tzn. 3 dosti bolestivé zákroky. U druhého syna jsem toto nechal řešit obřízkou, která se zahojila během pár dnů. Nemá žádné trauma z doktorů!

Mnoho matek se obřízce velmi brání, ale možná si neuvědomují, že násilné stažení resp. odlepení a následná péče je skutečně o hodně bolestivější. Druhá, také podstatná věc je, že obřízka je jednorázový zákrok, po kterém, je definitivně pokoj. Naopak násilné stažení nebo odlepení je jen první krok v dlouhé řadě bolestivých manipulací s předkožkou.

LIEČBA FIMÓZY (zúženej predkožky u chlapcov)
Odporúčam prečítať základné údaje na wikipédii - je to tam celkom dobre napísané. U nás bola donedávna dostupná masť Clarelux s účinnou látkou klobetazolpropionát. Momentálne sú dostupné maste s betametazonom, napr. Belosalic. Nám sa táto masť osvedčila. Háčik je v tom, ako ju získať. Predpísať ju môže iba alergológ al. dermatológ. Pomôže, ak máte niekoho v rodine s neidentifikovateľným kožným ochorením, dermatológovia občas zo zúfalstva predpíšu aj takúto masť. Ak máte dobrú pediatričku, mohla by skúsiť sa dohodnúť s nejakým dermatológom. V niektorých lekárňach sú takisto ústretoví. Prajem veľa šťastia.

Dobrý deň, ja mám tiež problém s tým, že mi predkožka stiahnuť nejde. Veľmi ma to trápi, lebo už mám ehm, 16 rokov. Začínam sa dostávať do obdobia, keď mi to už nieje jedno, neviem si predstaviť ak sa tento problém nevyrieši, aký bude môj sexuálny život. Mám pár dobrých kamarátok s ktorými si hovoríme všetko, ja som im to povedal, pochopoli ma a odporúčajú mi sa porozprávať s lekárom a citujem “v žiadnom prípade si nedaj urobiť obriezku”, vraj to nieje “ono”, prosím poradte mi čo a ako, mastičky a podobne. Fakt nechcem mať operatívny zákrok a už vôbec nie obrzieku. Vopred ďakujem za rady.

Uplne suhlasim s nazorom Pepa, mam 21 mesacneho syna a dnes nas lekar objednal na operaciu - bude v narkoze, z coho som mala najprv stres ale narkoza u malych deti nie je tak silna a nebezpecna ako u dospelych. Trapit decko so stahovanim a riskovat infekcie nebudem. Neriesila by som to urcime kadejakymi mastami a uz vobec nie kortikoidy a hormony. Chcela by som reagovat na mladeho 16 rocneho Anonyma - prosim nepocuvaj mlade neskusene kamosky, obrezani muzi maju vacsiu vydrz a je to ovela hygienickejsie. Dva dni stipkania vydrzis. Hlavu hore.

Anonym, obriezka je nieco ine, ako chirurgicke - narezanie predkozky, aby sa dal stahovat. Robia to uz malym chlapcom 2-3 rocnym, ambulantne, par dni kupelov, obkladov a je to OK. Pr obriezke odstrania celu predkozku, pri tom druhom zakroku len narezu, aby s dala stahovat. Poradi vam urolog, alebo chirurg. Obriezka ma jedinu vyhodu, lahsie udrziavanie osobnej hygieny. Jasne formulujte, ze nechcete obriezku.

Dobrý deň, mám 7 ročného syna, ktorý má zúženú predkožku. Nemá problém s tým, že ju má zrastenú, dá sa mu pekne pretiahnuť cez celý žaluď, ale ide mu to ťažšie. Vo februári sme boli u urológa, ktorý mu predpísal masť Triamcinolon, ktorú sme používali mesiac, pri kontrole to mal v poriadku. Teraz má znovu predkožku zúženú, aj napriek tomu, že si ju každý večer vo vode preťahuje a vykonáva hygienu. Vytvorili sa mu na predkožke aj trhlinky. Poraďte mi prosím, v čom je chyba, prečo sa mu znova zúžila? Tohto problému sa nezbavíme nikdy? Od urológa viem, že sa to robí aj operatívne, čo by som nerada podstúpila.

Zana, v nizsich prispevkoch doporucuje MUDr. Dubai masicku. Triamcinolon je kortikoid podla mna, takze celkom nechapem, ci je to to najlepsie riesenie.

Tie krémy, čo spomína MUDr. Andrea Dubai - Clarelux a Belosalic patria tiež medzi kortikosteroidy.

Zana, nie som síce urológ, ale riešiť zúženú predkožku v 7 rokoch syna mi príde dosť neskoro a ešte kortikoidmi. Mám dvoch, t.č. už dospelých synov. Budem písať ako matka aj ako lekárka. Chlapec by mal mať oblasť predkožky “v poriadku” do jeden a pol roka. To znamená, mala by sa mu dať stiahnuť až po “tú priehlbinku” za žaluďom. Nemala by byť potiaľ nijako prilepená, alebo naopak len máličko zúžená. V oboch prípadoch môže znamenať problém, úzka predkožka - robí prekážku vo vyprázdňovaní a prilepená, môže sama zadržiavať baktérie a všetko, čo sa v tejto oblasti nachádzať nemá. A ešte vyšší vek, keď už chlapcovi nebude pipík slúžiť len na cikanie, ale “postaví” sa mu penis pri vzrušení a zúžená predkožka bude odporovať a samozrejme aj bolieť. Prečo podľa niektorých tak nízky vek, v tomto veku si dieťa nepamätá nič a dokonca ani bolesť, snáď na krátke obdobie a už ho treba začať učiť umývať a starať sa o túto oblasť samého. Najlepší učiteľ je otec s inštrukciami pri spoločnom kúpaní alebo sprchovaní. Takže môj názor, určite riešiť a čím skôr tým lepšie. Ja by som to určite neriešila až obriezkou, ale je možný menší chirurgický zákrok. Je to miesto pre chlapca aj pre muža veľmi citlivé a predkožka je v istom zmysle ochrana. Kortikoidy / Triamcinolon / dlhodobo tiež nie sú riešením.

Ja mam 12 rokov a predkozka mi ide stiahnut iba do stvrtiny a neviem co s tym robit. Prosim poradte mi.

M. m, porad sa s detskou lekarkou, ta ti odporuci, mozno drobny chirurgicky zakrok, alebo si to vo vani a pod sprchou skus jemne stahovat, mozno s nejakym olejcekom. Ak to nepojde ani po case, lekarka ta posle na drobny zakrok a za par dni budes OK, bude to len trochu stipat a v kamilkovom kupeli sa ti to za par dni zahoji. Aspon takto to prebiehalo pred par rokmi, ako to je teraz, povie ti detska lekarka. Popros otca, alebo mamu nech s tebou zajde k detskej lekarke. R.

Moj priatel ma problem s penisom predkozka sa mu da stiahnut, ale s bolestou preto sa ani nemilujeme lebo ho to boli neviete nahodou aky je to problem?

Mam 44 rokov a vo februári som podstúpil obriezku, mal som vrodenú skráteninu uzdičku ktorá začala bolieť pri stiahnutý predkožky a milovaní: vôbec nebanujem že som išiel na zákrok zlepšila sa hygiena a krásne milovanie, už by som to vrátiť nechcel, raz keď je niekde problém a dá sa riešiť tak neváhajte