Zúžená predkožka syna

Syn má 2r.,náhodne mu boli zistené baktérie v moči,obličky sú v poriadku.Poradili nám obriezku,ja nesúhlasím. Vie niekto poradiť inú možnosť,alebo sa to upraví samo? Máte podobnú skúsenosť? Ďakujem.

Ja som mala so synom tiez taky problem. Urolog aj chirurg mu ju asi na 5x oddelovali od zaluda. Az tak, ze to aj krvacalo. Urcite to velmi bolelo. Chlapec sa potom bal mocit, ale nemajte obavy ked bol mocovy mechur plny vymocil sa. Niekedy do vane pri kupani, alebo sa aj pomocil v spanku. Kazdy den sme predkozku museli stahovat kolko sa dalo. AJ nasilim. Manzel ho musel drzat. Robili sme denne sedavy kupel v harmanceku a mal predpisanu masticku, ale uz si neviem aku. Skuste sa poradit u viacerych urologov.Drzim palceky.

Skuste robit derivacny kupel…aby sa z tela odstranili bakterie. A dodrzujte hygienu, kazdy vecer pri kupani pretahujte predkozku. Kazdy vecer a aj pri kazdom sprchovani.

Nas maly, ked cikal, vzdy sa mu spravil najprv balonik. Od pol roku som mu pravidelne stahovala predkozku, kolko islo. Nebolo vidiet ani naznak dierky, bolo zahadou, kade vlastne cikal. Islo to veeeelmi pomaly.
Raz mu to povolilo a trochu viac sa uvolnilo, mal male 2-3 ranky. Prve cikanie bolelo, ale rychlo sa mu to vyliecilo. Potom sme znova isli krok za krokom. Zas po nejakom case mu to akoby puklo a posunulo sa to viac. Vtedy ho to zabolelo o cosi viac a zas mal male ranky. Od vtedy si ho pretahuje sam. Nie je to este uplne uvolnene, ale je to uz za polovicou. Dozvedela som sa, ze francuzi chlapcom s predkozkou zivot neotravuju a ked sa to cele podari v 9 rokoch, nerobia z toho vedu.
Mojho muza rodina, vsetci mali problem s predkozkou a vsetkym ju odstranili operacne.
Ale pri sexe je iny problem, su velmi citlivy a malo vydrzia. Myslela som, ze ak necham chlapcovi predkozku, bude mat spokojnejsi sexualny zivot. Sex je v zivote dost dolezita sucast.

ak by mal mat Vas syn vaznejsie zdravotne problemy kvoli predkozke, myslim tym infekcie a pod. nemali by ste sa branit aj obriezke.moj priatel (32r) mal urobenu obriezku v mladom veku(17r)po dlhych rokoch trapenia uz od detstva.a teraz je rad ze takyto zakrok podstupil a estetiku ani funkcnost to nijako neovplyvnilo

Dieťa sa nevie umyť samo, takže ho musíte umyť Vy, ale poriadne !Vždy umývať aj pod predkožkou.Veď tak sa umývajú chlapci!Inak bude mať zápaly a následne zúženie predkožky.

aj my sme mali takyto problem so synom.viem o com hovorite…a robili sme to ako matka…manzel ho musel silno drzat a ja som mu ho zatial natahovala ako sa len dalo.nesmiete prestat aj ked ho to boli inak bude mat v zivote nasledky…boli to kazdeho.niektory si tym musia proste prejst…ina moznost neexistuje…

Aj moj 2rocny syn ma prirastenu predkozku, ale ja nesuhlasim s nazorom, ze to treba stahovat aj nasilu. Pokial nema ziadne problemy, nie je dovod to nasilu stahovat. Vzdy mu to pri kupani stiahnem kolko sa da a ked mi povie ze boli, prestanem a skusam znova. Ale zo styri-pat krat opakujem a necham tak. Pamatam si prispevok jednej pani, neviem uz na ktorej stranke som to citala, ze to nechala proste tak, ked maly nemal ziadne problemy a ono sa to vekom upravilo aj same a maly si to skusal stahovat aj sam, az to nakoniec niekolkorocny stiahol uplne. Myslim ze mal 9 alebo tak nejak a tiez jej vraveli, ze s tym musi ist, aby mu spravili obriezku a nakoniec sa to spravilo aj bez zbytocnych bolesti. Pokial nie je ziadne ine vychodisko a su problemy, tak by som samozrejme aj ja s obriezkou suhlasila. Ale ak sa na nic nestazuje a nie su ziadne zapaly, nevidim dovod, preco ho nechat trpet.

Artea, my máme za sebou chyr. zákrok. Mali sme šťastie, lebo synovy hrozila obriezka,/ mal takú malinkú dierku, iba na cikanie,/tu už nepomohlo nič,doktorka nám vysvetlila, že na žaludi sú tzv. listy, ktoré môž byť prilepené o predkožku a preto je nebezpečné nasilu sťahovať. tak sme sa s tým zmierili a objednali na operáciu. Náš chlapček sa vrátil z operačky s predkožkou. keď ju nastrihli videli že je to ba zúžené a tak to iba zašili a bolo. Ak bude treba chodte na operáciu, je to podľa mňa istota. A žiadny lekár nevie na 100%. Vekom sa to upraviť môže, dokonca sú na to aj maste, ale predsa len by som prebrala s lekárom.zákrok sa robí po 3 roku a dá sa to zvládnuť. 1-2 dni sme cikali do repíkového čaju , ale 2 hodiny po operácii už behal s kamarátom po oddelení.:))

Mám dvoch, t.č. už skoro dospelých synov.
Budem písať ako matka aj ako lekár.
Chlapec by mal mať oblasť predkožky “v poriadku”
do jeden a pol roka. To znamená, mala by sa mu dať stiahnuť až po “tú priehlbinku” za žaluďom.
Nemala by byť potiaľ nijako prilepená, alebo naopak len máličko zúžená.
V oboch prípadoch MOŽE znamenať problém,
úzka predkožka - robí prekážku vo vyprázdňovaní a prilepená, môže sama zadržiavať baktérie a všetko, čo sa v tejto oblasti nachádzať nemá.
Prečo podľa niektorých tak nízky vek, v tomto veku si dieťa nepamätá nič a dokonca ani bolesť, snáď na krátke obdobie a už ho treba začať učiť umývať a starať sa o túto oblasť samého. Najlepší učiteľ je otec s inštrukciami pri spoločnom kúpaní alebo sprchovaní.
Takže môj názor, určite riešiť a čím skôr tým lepšie. Ale ja by som to určite neriešila až obriezkou, je to miesto pre chlapca aj pre muža veľmi citlivé a predkožka je v istom zmysle ochrana …

Az ma striasa,ked citam ako niekto nasilu stahuje predkozku.My sme mali taky isty problem.Najskor mal maly uro-infekcie.Odporucili mu nastrih predkozky.Po precitani literatury a zisteni si informacii od vsetkych moznych znamych som zacala maleho kupavat v bylinkach a to:repik,rumancek,mysi chvost,praslicka.Zapaly presli a predkozka je uzka,ale malemu to neprekaza ani pri cikani.A ma sa stahovat, nie pri kupani,ale pri sprchovani,kvoli svalstvu…A hlavne nic netreba robit nasilu!!!

Majka,
verte, že nie je dôležité ako striasa matky.
Skúste sa spýtať na to svojho syna, keď nebude potrebovať pipík len na cikanie…

Moje rady su aj od lekarov,dokonca jedneho pana primara na urologii.Ktory sam povedal,ze predkozka sa nema nasilu pretahovat,vacsinou sa to napravi vekom.Samozrejme,ze su aj opacne pripady, ale nevidim dovod,preco dieta tyranizovat nasilnym stahovanim predkozky v takomto,podla mojho nazoru,utlom veku.Takze iba tolkoto…Nevnucujem svoje rady ani nazory,kazdy nech si vyberie podla seba.

a

Len tak mimochodom damy, hlavne by som neodporucal nechat to tak a dufat ze sa to vekom spravy,mam ten isty problem a vekom sa ic nezlepsilo. Kym je chlapec este maly a nepameta si , treba spravit co najviac. Ked uz z neho bude pubertak bude sa o tom hambit rozpravat (teda vacsina) a hlavne ako poznam muzov, nebude sa mu prilis chciet ist k urologovy. Takze aj keby to bolo drastickjsie, radsej teraz ako neskor.

môj syn ,teraz už 24 ročny mal ten problém,poslali ma s ním na chirurgiu ked ešte bol vo vankuši urobili mu to, zaplakal a bol pokoj.Netreba sa báť, treba isť s tým kym je maly môj ani nevie, že take niečo mu robili až kym mu to nepoviem ja.A neurobila sa žiadna obriezka.Treba ísť čo najskôr.

Konečne dnes reagoval aj muž. Vítam to
a ďakujem za názor. najzainteresovanejšieho.
Čakať na spontánnu úpravu môže napáchať aj fyzické aj psychické zmeny a pri tých by malo potom striasať matky, ktoré ľutovali svojich malých synov.

Maja,
neviem, kto ste, ale odporúčam Vám prečítať si príspevok muža, ktorý reagoval ešte 12.01.09.
A verte, že zúžená predkožka Vášho syna je len minimum proti problému, ktorý mohli robiť tie zápaly a nemuseli sa stratiť, ale niekde driemu vyššie v uropoetickom trakte.
Ak sa v budúcnosti stane, že bude mať nejaký problém, potom si spomeňte na keho nízky vek
a svoju "ohľaduplnosť ". Ja si myslím, že problémom treba predchádzať a nie ich riešiť.

ja som mal obriezku okolo 12 rokov a odporucam nestracat cas nasilu stahovanim ja som na to kaslal a dal som si urobit obriezku a vobec to nebolelo

Môj 2-ročný syn má zúženú predkožku. Pri cikaní sa mu urobí balónik, ale ciká silným prúdom, takže dierka asi nebude veľmi malilinká. Lenže predkožka sa mu nedá stiahnuť cez žaluď. Manžel to skúšal, ja som sa bála, išlo to asi iba na pol centimetra. Čítala som, že v takom prípade treba dávať pozor, aby sa predkožka nezasekla pod žaluďom. Aký máte na to názor? Máme sa vôbec pokúšať sťahovať mu predkožku alebo máme ísť radšej rovno na zákrok? Ďakujem

Az mi ostava rozum stat nad urovnou nasich skvelych lekarov ktorym vzdelavanie skoncilo po obdrzani lekarskeho diplomu. moderne moznosti lecby zuzenej predkozky davno pokrocili staci len vediet hladat na nete alebo oovit viacerych lekarov a spytat sa na liecbu kortikosteroidnou mastou ktora dany problem riesi az v 80 percentach pripadov.