Zúženie miechového kanála v krížovej oblasti

Dobrý deň! Chcela by som poprosiť o radu a skúsenostiach s operáciou chrbtice. Ide o zúženie miechového kanála v krížovej oblasti. V poslednej dobe sa bolesti stále stupňujú a mamka je už na opiátoch. Hrozí jej ochrnutie dolných končatín.

No tak to už je problém, s ohľadom na vysoký vek a dg. nemám odvahu radiť, ale k tej aku. asi toľko, je to fakt zázrak, ale tak ako iné zázraky má aj tento svoje plusy a mínusy. Nervová sústava je oveľa zložitejšia, než ustálený systém západnej medicíny uznáva a s ktorým pracuje. Sú tu predpísané mantinely, ktoré na východe nemajú. Pristupuje sa tam ku každému ľudskému organizmu individuálne, zisťuje sa vnímavosť na rôzne typy terapií atd. Západný lekár vám na “húsera” predpíše troje lieky, v lepšom prípade nejaké kapačky, ktoré aspoň obchádzajú žalúdok. A výsledok? Časom to povolí a človek sa ničí tak ako predtým. Výborne, začas príde znovu, a tak dokola. Lekár východného typu najprv zistí príčinu stavu, nariadi zmenu tejto príčiny a potom volí typ liečby (majú toho viac, aku. je jedným z nich). No a na ten húser treba tak cca. 5 ihiel na pol hodiny a je skutočne po ňom. Hovorím o najobyčajnejšom výstrele, ochorenia ktoré vznikali dlhšie al. úrazom potrebujú dlhodobejšiu starostlivosť. Mínusom je napr. aj to že aku. rieši problém len do určitého štádia. Teda účinkuje dočasne, nie trvalo. Pokiaľ sa problém odstráni do tejto doby, je vyhrané. Pokiaľ pretrváva, aj keď zmiernený, ďalsia aku. nemá už také “zázračné” účinky. V každom prípade aku. prináša zlepšenie stavu, ale v rámci toho, čo povoľuje telo, jeho poškodenie. Existujú aj ľudia, ktorí tento typ liečby neprímajú dobre, tam sa neaplikuje, ale stačí, nie som v tejto oblasti odborník, toto sú len moje osobné skúsenosti-dlhodobo beriem aku., to nie je len na tzv. neurologické problémy, tým sa dá pomôcť v každej oblasti medicíny, dokonca vraj aj v psychike.

Ďakujem pekne za rozsiahlu odpoveď. Potiaže pretrvávajú od septembra min. roku, je to dlhodobá záležitosť. A čo je najhoršie, bolesti sa stupňujú a musíme zvyšovať dávky analgetík. Bojím sa, že dokedy sa dá takto vydržať …

Netuším, odkiaľ ste, ale skúste MUDr.Mária Tóthová, NZZ MMT neurologická ambulancia, Winterova 62, 921 01 Piešťany, nájdete ju aj v Google.