Zvláštny pocit v hrudi - prekonaná mononukleóza

Pekný deň prajem. Odkedy mi zistili prekonanú mononukleózu, ťahá sa so mnou neskutočne veľa ďaľších problémov. Začnem od dennodenných bolestiach hlavy, zlé výsledky krvi, zvýšené ASLO, rýchle búšenie srdca, vysoký tlak, neskutočné bolesti chrbtice a svalov. Čo ma však trápi najviac: mám niekedy také dni, že keď večer zaspávam a myslím na to, či bude ešte niekedy všetko v poriadku, príde na mňa taký zvláštny pocit slabosti na hrudi, stúpne mi tlak, rozbúši sa mi srdce, pocitujem chlad a trochu sa začnem triasť. Chcem sa len spýtať, či niekto trpí podobným problémom. Ďakujem.

To iste mam aj ja a tiez mi to zere nervy, tak isto mi zistili prekonanu mononukleozu.

Ja mam v poslednej dobe tiez take pocity, ale netusil som z coho, tak teraz sa modlim, aby som to nemal aj ja.

Takéto stavy, hlavne tlaky na hrudníku, búšenie srdca (zvýšený pulz), pocit odpadnutia, bolesti hlavy - to všetko sú príčiny (po vyšetrení samozrejme aj kardiológom) a potom neurológom, zablokovanej krčnej chrbtice, a skoliózy chrbtice. Je to liečba na dlhé roky. Už rok sa s tým trápim, ale kým vám lekár nenasadí riadnu liečbu, a nebudete sami cvičiť, nepomôže Vám nič. Odporúčam raz týždenne chodiť na masáž k dobrému masérovi, vyvarovať sa klímy, prievanu a ak sa to dá, vyhrievať sa na slniečku. Inak, kým na to prídete, potrvá to dosť dlho, pretože príznaky sú dosť nepríjemné a človek sa samozrejme bojí. Odporúčam taktiež kúpu kvalitného vankúša (dormeo) ale potrvá, kým si naňho zvyknenete a výsledky sa dostavia cca. po pol roku. Neodporúčam akupunktúru a podobné hlúposti, keď nebudete pravidelne rehabilitovať a cvičiť, žiadne ihličky vám nepomôžu. Je to daň za dnešnú dobu - práca s počítačom a podobne. Hovorím si, že vzdelanie má svoju daň, keby som bola vedela, čo ma čaká, pôjdem kopať kanály. Ak máte niekto nejaké otázky týkajúce sa tohto problému, kľudne sa na mňa obráťte, poradím vam aj dobrého neurológa v KE. Tak sa držte a hlavne nestanovte si diagnózy sami, treba tomu rad vyšetrení. Majte sa krásne. S.

Dobry vecer prajem, tak ako to vsetko citam, tak mna to vsetko tak trosku potesilo, lebo som si myslela, ze mi naozaj sibe. Konecne sa nasiel niekto, kto ma take iste problemy ako ja. Prekonala som mononukleozu a odvtedy sa necitim ako clovek. Po lekaroch chodim neustale, motanie hlavy, busenie srdca, trasenie, pocit na odpadnuite, tlak na hrudi, … Navyse zistena tetania, na ktoru niektori ludia dostavaju lieky ,ale ja nie, teda nemusim silou mocou uzivat, ale pocula som, ze je to dolezite. Takze som bola poslana na psychiatriu aj ked mi bolo povedane, ze moja chrbtica je na zaplakanie - teda po RTG vysuchane platnicky, stavce tak ako nemaju byt a pod. Neviem presne, lebo sa tomu velmi nerozumiem. Mam 2 krasne zdrave deti a takto sa naozaj zit neda, dakujem za radu.

Ja mam zistenu prekonanu infekcnu mononukleozu, zle pecenove vysledky, lieky beriem 3 roky. Trpnu mi v noci ruky, najma 4, 5 prst na oboch rukach, bolest medzi lopatkami vystreluje do hrudnej kosti. Pripisujem to krcnej chrbtici. Zvyseny tlak, cholesterol, trigliceroly. Dieta je zakladom liecby.

Dobry den,

pred tromi rokmi som bola vo vynikajucej forme, kazdy den som sportovala a citila som sa vyborne. Jedneho dna som dostala monunukleozu s vysokymi teplotami, bolestami svalov a unavou - ledva som sa obratila v posteli. Odvtedy sa so mnou taha kopec zdravotnych problemov, kondicia mi je katastrofa (od prveho dna co som sa pozviechala z postele) , ale ked idem cvicit alebo behat (len s mierou) , vycerpa ma to tak, ze sa z toho spamatavam tyzden. Neviem, ako si mam zlepsit kondiciu, ked to zakazdym ma taketo nasledky.

Bolia ma svaly, chrbtica, v poslednej dobe mavam casto problemy s mocovym mechurom, bolia ma klby a napuchaju lytka. Stale by som len spala a tiez mam respiracne problemy a bolesti v hrudniku (+ kopec druhych symptomov, ktore si lekari nevedia vysvetlit).

Absolvovala som mnozstvo vysetreni, ale ja na rozdiel od vas mam vsetky doterajsie vysledky v poriadku. Isla by som aj psychiatrovi, keby vsetko ostatne v mojom zivote nebolo v poriadku, ale zial, psychicku pricinu neviem najst (dobra praca, dobry partner). Uz som z toho strasne vycerpana.

Skusala som aj rozne detoxikacne metody, pretoze som v knihe doktora Jonasa citala, ze EB virus, ktory sposobuje mononukleozu, sa moze usadit v hociktorom tkanive a preto nemoze byt zistitelny laboratornymi vysetreniami krvi alebo moci, ale ani to mi zatial nepomohlo. Vraj moze byt problem aj v tom, ze sa ten virus usadi vo vegetativnom nervovom systeme cloveka, ktory sa nachadza v podstate okolo kazdeho organu v tele a to sposobuje vsetky tie symptomy aj ked jednotlive organy ako take su vlastne v poriadku.

Ma niekto podobne skusenosti, ze ma vysledky v poriadku a symptomy podobne mojim? Ak ano, a ak viete co s tym, prosim, ozvite sa.

Dakujem.

Ahoj, ak ti mozem reagovat na tie tvoje pocity po zaspavani, ze ked myslis na to, ci bude este daco v poho a pak citis tlak na hrudi a busenie srdca, myslim, ze to je len tvoja psychika, pokial ti nebol zisteny daky zapal na srdci, ale to urcite nie. Tiez mam mononukleozu, bola som aj v nemocnici, a ted mesiac po nej, opat ma zacala boliet pecen a slezina, takze mi budu zas robit testy. Ale isto si nepripustam nejake obavy o vyvoj zdravotneho stavu, hoci mam obavy, to je pravda. Kedysi, ked som sa bala o seba kvoli napr. horuckam, tiez mi zacalo busit srdce a nedalo sa mi dychat, tlak na hrudi. Napokon mi diagnostikovali uzkost a musela som brat lieky na nu, a ano, myslela som si, ze mam daco so srdcom, ale bola to psychika. Skus si vtedy povedat, ze to mas len z tych obav, resp. skus dychacie cvicenie: Pri nadychu pomaly rataj do 6 a pri vydychu do 5 a stale opakuj a ked ti to busenie a tlak ustane, bude to asik psychika, ale ja nie som lekar, podavam dalej len moje skusenosti. Nech sa ti dari!

Aj ja mam tlak na hrudniku zle sa mi dycha, buši mi srdce, toči sa mi hlava a mam tlak v hlave ako keby mi mala puknut bola som doma 1 mesiac, chodila som na rehabilitacie aj som brala lieky. Spočiatku mi bolo lepšie ale potom sa mi to postupne vracalo spat, stale sa mi uvolnia stavce a škocia naspat tak ako pred tym lekarka mi aj 2 krat napravila a zase mam tlak na hrudi bušenie srdca… Chcela by som si dat aj vyšetrit srdce ale stale ked mi meria tlak sestrička tak je v norme ale nie vtedy ked mi je tak zle. Ako sa da zistit ta mononukleoza z krvy a su pri tom vysoke teploty. Tiež som stale unavena a všetko ma boli neviem čo už mam dalej robit poradte mi niekto.