Abdominoplastika - plasticka operacia brucha

Ake mate skusenosti s abdominoplastikou na Slovensku? Zatial som nic na tuto temu nenasla, len u susedov v Cechach.

je bezne vykonavana plastickymi chirurgami aj u nas

ahojte. bola by som rada keby ste mi niekto mohli odporucit nejakeho dobreho chirurga na abdominoplastiku a zvacsenie prs. dakujem.

Ahoj, ja sa na abdominoplastiku chystám už rok a stále okolo toho len čítam… Bola som už aj v Bratislave na konzultácii u MUDr. Ježovitej - Estetic. Je to s úplnou anestézou, stojí to 50 000 - 70 000 Sk, u nich si 2 dni, PN si asi 2-3 týždne. V prvé dni sa vôbec nesmie sprochovať, prvé týždne sedieť. Musíš mať predoperačné vyšetrenie a po operácii asi za 3 dni na preväz. Ja mám teraz 3 týždne dovolenku, tak rozmíšlam, že ak budú mať volné, že by som do týždňa išla. Uvidím. V každom prípade daj vedieť, či si sa rozhýbala…
Zdraví a drží palce Ľuba od Trenčína

robili mi to v roku 1994 v Uržinovskej nemoícnici, stav po bol strašný, tri dni som musela ležať u nich na chrbte, nesmela som sa po prebratí sa, ani pohnúť, bola som v takom nejakom bandažovaní, ktoré to zabraňovalo, bolel ma tak strašne chrbát, že som bola v kuse pod liekmi, potom dva týždne s pomalou chôdzou, a bolo po bolesti, ale aj tie dva týždne som si poriadne užila, hovorila som si , že už asi nikdy viac, ale výsledok po dvojčatách, ktoré mali spolu 6.4 kg a 104 cm bol krásny.

to je vážne také drahé???

Ahoj Livi,neviem či si už zohnala chirurga na abdominoplastiku,k nám chodí operovať plasický chirurg Z BB-Mudr.Otčenáš na jednodňovú chirurgiu do Levíc,máš tu pohodlie,hotelový systém,kvalitné výsledky,spokojné pacientky.Ak máš nejaké otázky,napíš.Odpoviem.Zlati.

Ahoj volam sa Gabika a mam 30 rokov.Chcela by som plasticku operaciu brucha.Rozhodla som sa ti napisat lebo mas po tom. Mam tolko otazok.Po dvoch detoch mi zostala koza na bruchu stasne ovysnuta.Snazim sa to zakrivat ale jak sa pozrem do zrkadla tak mi je zle.Je v tom dalsi problem mam brusny pruch. Chcela by som si to dat urobit s tou plastiou na raz.Prosim porad mi.8 rokov nezijem na slovensku a neviem ktora nemocnica a doktor je na to odbornik.

Som dva týždne po abdominoplastike - bola som u dr. Červeňa v BB a nemám nič na čo by som sa sťažovala - skvelá starostlivosť , milé sestričky no a v neposlednom rade výsledok - odstránená nadbytočná koža, pruh a zošité brušné svaly… po dvoch pôrodoch.

Chcela by ísť na abdominoplastiku k Dr. Kačmárovi. Má niekto osobné skúsenosti, alebo niekto by mi vedel povedať jeho šikovnosti? Ďakujem.

Ahojte. Som po abdominoplastike 2 mesiace. Robili mi ju v Estetic. Po operacii som tam bola 3 dni, bolesti som nemala, len po narkoze som sa citila nanic. Bolel ma hlavne chrbat a krize, kedze som lezala v polosede na posteli, 2 tyzdne chodila som zhrbena. Mala som aj modriny, opuch okolo pupka mam este stale. Brucho mam stale citlive, ked zapnem nohavice, tlaci ma to cez brucho… Z toho som nanic. Zrejme dlhsie potrva, kym sa budem citit ako predtym. Chirurg bol skvely, co ma operoval, ubytovanie na klinike je podpriemer. Za tie peniaze ocakava pacient viac. O Pezinku som pocula, vraj je to tam po vsetkych strankach vyborne.

Všetkým, ktoré túžia po peknom brušku! Pozrite si na internete ČT 1 reláciu Črepiny asi 2-3 týždne dozadu. Jednej krásnej kozmetičke robili túto operáciu asi pred 3 rokmi. Po nej ostala slepá a ochrnutá, samozrejme vinou lekárov. Vinníka ešte dodnes neidentifikovali.

Abdominoplastika mi zmenila v dobrom život. Som 2 roky po tomto zákroku. Padnuté brucho ma hrozne ponižovalo. Vadilo mi mechanicky aj esteticky. Mám 27 rokov a dve deti. Rez mám fakt nenápadný, brucho rovné, za nič sa nehanbím. Začala som plávať a v zime lyžovať, čo som ani pred pôrodmi nerobila. Aj dneska som vďačná

Ahojte, tiež mám za sebou abdomonoplastiku, som dva týždne po. Chcela by som sa opýtať, ako dlho trvá opuch brucha, lebo zatiaľ som dva krát taká, ako som bola. Za odpovede ďakujem.

Podľa mňa opuch trvá tak niečo vyše mesiaca. Ak máš modriny tak možno trochu viac. Ale potom to zmizne a aj na váhe budeš mať o päť a aj viac kilov menej. Ja a moja sestra sme to absolvovali a máme skoro rovnaké zážitky. Podobne ako tam niektorá spomínala, po vyliečení to zmení život. Dúfam, že nemáte nejakú komplikáciu napríklad zápal alobo čo. To je potom iné a ten plastický chirurg Vám určite pomôže.

Ahojte, mám po takejto operácii a bola som operovaná na dobrej klinike. Táto operácia je totiž ťažká a je v narkóze preto som si pozorne vyberala, aby to bola dobre zabezpečená klinika s dobrou narkózou a starostlivosťou. Nechcela som dopadnúť ako moja známa so zápalom. Mne to prebehlo úplne v pohode bez komplikácií a v podstate aj bez bolestí. Ale doktorku som mala ochotnú a stále na telefóne.

Paťa,
môžeš mi povedať, kde si sa dala operovať? Ako si bola dlho na klinike po zákroku? Ak nie som z toho mesta, je vhodné cestovať autom na kontroly? / myslím tým, či je to pohodlné… / ďakujem ti vopred veľmi pekne za odpoveď 0xwxwx0@gmail.com

Danka, ozvem sa ti na mail.

To fakt axistuje, že máš lekára po operácii na linke? Môžeš mi o tom napísať? Veĺmi ma to zaujíma, lebo čo som mala plastické operácie, tak toto som nikdy nezažila a veľmi som to potrebovala. A ešte mám záujem o niečo, ale len takomto prípade, že sa bude o mňa niekto starať.

Paťa a či Viera,
čakám na odpoveď, ale zaiaľ nič…