Absces

Máte niekto skúsenosti s liečbou abscesu v kostrčovej oblasti? Nechcem si to velice dávať operovať, nemám rada také zásahy do tela. Viete mi prosím poradiť, ako sa toho zbaviť?

Momentálne trpím touto záležitosťou, zbaviť sa toho je dosť tažké , túto chorobu sprevádza vela príznakov a pri liečbe sú dosť časté komplikácie, nie tak samotnáňým abscesom ako to že organizmus začne produkovať protilátky. postupne tak može človek prísť k vyrážkam , krňŕčom žalúdka , zvracaniu , malátnosti , antibiotiká vám zničia probioticku kultúru čriev a žalúdka.
začnete trpieť nespavosťou , halucináciami a vždy ked sa lekári snažia vykoreniť jednu z chorôb lieky vám spôsobia dalsiu , samozrejme nie tal lieky ako reakcia Vášho organizmu na lieky.

Po dvoch týždnoch navštevovania lekárov sa začínam cítit fajn.

K operácii , pokial ide len o vyčistenie lôžka je to proces trvajuci približne tak dva týždne s kompletným zahojením.

Lekári odporúčajú pri opakovanom abscese riešiť toto radikálne vyoperovaním miesta ložisk tohoto ochorenia.

odporúčam aj ja pretože , stačí že akakolvek bunka može dostat impulz (prehriatie reakcia s minerálmi s potom alebo ak sa vám pokožka v teple trochu sparí) uhinie a z nej začne vznikať sekrét - hnis ktorý napáda okolité bunky , rozkladá ich a vytvára další zápal.


Vám osobne gratulujem pretože , mať absces v kostrčovej oblasti je asi ta najmenej bolestivá varianta.


Radostnou správou je že poznám prípad kedy po vyčistení abscesu sa už tento neukázal u danej osoby 15 rokov , je to len otázkou životosprávy a hygieny.

Slniecko, je to to co si mala aj Ty " .Nechcem Ta znepokojovat,ale chcem ,aby si bola informovana. Pa ! Maya

dobry den,
dnes mi čistili bartoliniho zlazu.zevraj sa mi tam vytvoril absces.mozte mi niekto vysvetlit z coho a preco sa to tvori?dsakujem

Ja mám podobný problém ako Vy. Tiež sa mi pred rokom vytvoril absces v kostrčovej oblasti a teraz mi zrecidiovoval. Akurát ss z toho liečim. Sám mi praskol v noci a dnes som bola na čistenie na chirurgii. Tiež idem voči tomu bojovať a môžme aj spolu si vymieňať skúsenosti. Zatiaľ dovi a ozvite sa, ako sa máte a či ste v pohodičke.

ja som mala tiez absces v kostrcovej oblasti, islo o sinul polinosis. Niekolko krat sa mi zopakoval dost bolestivy zapal, aj mi praskol, ale nikdy sa nevycistil uplne. V aprili 2006 som si ho dala vyoperovat a vycistit uplne lozisko. Zatial musim poklopat, ze mam pokoj, nic sa nevratilo, takze lozisko bolo asi dobre vycistene. Akurat som sa musela zmieril s jazvou na zadku. Ale aspon neboli.

Dobry den . ja som mala 3krat absces a ten posledny krat my ho vybrali ale az di hlbky 3cm teda ako sa hovori aj strzen teda lozisko a mam uz 15 rokov pokoj

Dobry den, ja reagujem ma vas prispevok a chcela by som sa spytat, co vsetko ste museli podstupit, co sa tykalo operacie vasho abscesu. Ja mam podobny problem a stasia ma, ze budem strasne dlho marodovat a podstupit operaciu na specialnej plastickej chirurgii. Za pochopenie dakujem.

Ahoj,ja mam absces uz rok a pol.Bola som operovana 3 krat.Mam ho v konecnikovej oblasti a nemozu mi to vraj vyoperovat lebo je to v blizkosti konecnikovych svalov a potom by som mohla mat ine problemy.Operovali ma na novom zelande a ani antibiotika mi nikdy nepomohli.Mohol by mi niekto poradit ake antibiotika na to pouzit?Dakujem

no neviem ako to je v kostrcovej oblasti,ale ja som mal absces tesne za konecnikom a to bola len bolest,jedine co som mohol robit bolo lezat a ani sa nepohnut,operovali mi ho cca pred pol rokom a kusok to pomoholo ale aj tak to este citit,neprajem to nikomu

rada od mojej babky, nazbierať listy skorocelu, dobre umyť a pred použitím pováľkať, teda uvoľniť šťavu, lepiť na miesto, kde sa vred nachádza, každé dve hodiny meniť list, trvá to asi tak týždeň, až dva, teda každému individuálne, najprv sa otvorí rana, ktorá sa bude zväčšovať, treba aj na dalej list meniť, potom vytečie všetko, ja som mala vred hnisavý na nohe, a ked som si to prikladala tak sa rana otvorila a bolo vidieť až kosť, teda ako dobre, že to odišlo, že to nepostihlo kosť. pri postupnom prikladaní, tak ako sa rana otvorila sa aj zatvorila, dnes tam mám už len malú jazvu,za pokus vám toto stojí.

DobrĂ˝ deĹ?, prosĂ­m nevie náhodou niekto, ako je to s operáciou abscesu, keÄŹ má ÄŤlovek silnĂş cukrovku? Len vcera sme sa dozvedeli o cukrovke a od lekárov ešte niÄŤ nevieme. ÄŽakujem.

hlavne po pôrode alebo po potrate

ahoj peto, ja mam taky isty problem ako ty, operovali mi to minuly rok, odvtedy sa mi to vratilo uz treti krat. Bolest sa postupne zvacsuje a chodza je velmi obtiazna. Som 2 mesiace po porode a bojim sa ist zasa k lekarovi, dalsia operacia…bojim sa, ze stratim mlieko

Mila Afrodita, ja som mal tiez abces,prvy krat mi ho otvorili a vypustili a dali niecim napustenu gazu dlhu asi 1. meter a povedali mi že ma zavolaju na operaciu.Po pol roku ma operovali a zasili mi to.Asi mi to zle vycistili a na prehliadke mi zistili bielkovinu v moči a skoncil som na dialyze.Hnis sa mi dostal do krvi.Dufam že si dopadla dobre.Daj si na to pozor,drzim Ti palce. Ahoj a napis ako si dopadla.

Antibiotika… vnutorne a antibioticka mast lokalne natierat… oplachovat salviou… alebo repik ten vsak neodporucam …

Ahoj ja mám tiež problém. Dg znie pilonidálna cysta s abscesom a nachádza sa v okolí kostrče. Našla som si to v roku 2001. bolo to boľavé tak mi to vypunktovali a objednali na operáciu. Lenže potom sa mi stal úraz a operáciu som odližila. Ešte stále som na nej nebola lebo mam veľký strach, ale ani sa mi to nezapaľuje a neboli. Len málokedy to zacítim, ale sa to nezväčšilo. Ak môžeš pošli nejaké info. Ďakujem

no vidim ze toto ochorenie je dost rozsirene.
ja som mal tiez absces pri konecniku… Neviem 3 ci 4 krat… Potom som to uz ani nepocital… Najhorsie to bolo prvy krat, pretoze som nevedel o co ide a hanbil som sa to povedat vzhladom na miesto vyskytu…
Samozrejme mi to museli rozrezat a vycistit. Potom sa to opakovalo par krat a naposledy ked som to mal tak mi doktorka povedala ze mam ranu vymacat v nejakom (tusim lipovom caji) neviem ci to je tym ale zatial je to ok. Uz par rokov… Len sa modlim aby sa to nevratilo… Nikomu neprajem tu bolest… A navyse prvykrat mi to ani neumrtvili. To bolo strasne.

Teraz sa mi nieco objavilo na lavom uchu ale neni som si isty ci sa jedna o absces. Mozno nie. Doktorka mi predpisala gafrovu mast.
Ma tu niekto s touto mastou skusenos? Prosim napiste… Dakujem.

Ahojte,
ja som bola pred cca.3 týždňami na operácii pilonidálnej cysty, resp. Sinus pilonidalis (L059), rana začína kúsok za konečníkom a končí približne pri kostrči. Proces hojenia bol zdĺhavý i bolestivý, no čo ma najviac trápi - mám pocit, že mi to nevybrali dobre… Opäť začína tá bolesť, čo som mala pred operáciou a cysta ako by mi rástla ďalej… To je moja skúsenosť. Odporúčam zájsť za normálnym dobrým chirurgom, ktorý poradí, čo sa dá ďalej robiť…

zdravim, no ja to prezivam prave teraz, je to velmi bolestive, nemozem si ani sadnut
dufam, ze sa mi to do tyzdna zahoji, ako mam potom postupovat, co sa tyka prevencie???
dakujem