Absces

Zdravim, ja som maval abscesy na konecniku, cca raz do roka. Radili mi, si to operovat, ale mal som strach. Dobre som urobil, lebo zacali sa mi vytvarat na nartoch a raz aj na stehne. Mozete skusat co chcete, babske recepty, ale ja viem jedno, uz 2 roky mam pokoj. 2 x po 4 tyzdne som bral antibiotika Dalacin, odoporucila mi to doktorka z Viedenskej AKH nemocnice. Odvtedy som uz absces nemal, ona mi povedala, ze pricinou je bakteria a slaba imunita. Urcite najhorsi absces bol pri konecniku, mne pomoahalo, ze som sa po kazdej velkej sprchoval a nepouzival WC papier. Zbytocne to netreba drazdit.

ahoj
ja mam podobny problem ako vy absces v kostrcovej oblasti moj chirurg ma chce silou mocou objednat na operaciu mne sa do toho naozaj nechce.Berem amoksiklav uz 3 balenie chodim na cistenie a od decembra uz to mam 2 krat otvorene.

zdravim vas,mal som rovnaky problem vyse roka.na chirurgii mi toasi 4x behom roka cistili,uzival som ATB a stal edokola ten isty problem.nemohol som uz ani sediet nehovoriac o nejakych sportovych aktivitach.potom moj chirurg zrazu povedal ze by bolo dobre keby som zasiel do nemoznice a pozrel sa na to iny odbornik.bomba!rok s ami v tom rypal!nasiel som si lekara v nemocnici teda ,ktory ma operoval takmer okamzite ako sommal predoperacne vysetrenia .zalomol s rukami kde som do teraz bol.už je tomu 5 rokov a od vtedy mam s tym pokoj.pri mysleinke kolko by som sa este trapil u naseho chirurga ma az mraz prebehne.takze nevahajte a zverte sa do ruk odbornikom.mne to robili v ruzinovskej nemocnici.operacia neviem kolko trvala ale po 5 dnoch som bol doma a po tyzdni som uz normalne sedel a po mesiaci som bicykloval.vela stastia a neotalajte s tym!

moj syn ma podobny problem s abscesom na stehne.Mal uraz a komplikovanu frakturu stehennej kosti.Po roku sa mu vytvorilo zacervenane miesto na stehne a bol hospitalizovany.Po vycisteni rany a zasiti sa po niekolkych dnoch opakovalo skoro to iste.Zase bol prijaty a operovany a zacali sa opakovane kontroly a vymeny drene.Bral biseptol asi 3 mesiace.Lozisko sa urobilo na inom mieste a zase musi ist do nemocnice poradte

Ja mám abcest v lumbalnej oblasti v oblast krížoch pred 12 rokmi som bola operovana na skoliozu a mam na tom mieste šroby takže je možné že som silno prehladla a z toho sa to utvorilo.Chirurgovia ma 2 krat operovali mam dve jazvicky z toho jedna sa zacelila a ta druha bola otvorena kedze mi to prestalo tiect tak mi to v ružinove zašili no dostala som anginu jazva sa mi zapalila a pukla takze to mam znova otvorene brala som 6 tyzdnov ATB citim sa celkom fajn len stale to vyteka uz stym bojujem pol roka a neverim na zázraky mám strach kedy to bude mať koniec najhoršie bolo to ked mi to zaživa čistili a preplachovali mám len 24 a už chcem byť zdravá…:frowning:

môjmu priateľovi sa tiež vytvoril sinus pilonidalis, práve bol u lekára a doniesol takúto správu, o čo presne ide? Čo to je? Je to cysta ak to dobre chápem, čo tu čítam?
A možno mu to tiež budú rezať? Treba si to dať, keď píšete, že sa to vracia? Poradte

mala som absces a doktorka mi na to dala enjaki olejcek ci sa to nepusti samo anepustilo sa po tyzdni som sla na chirurgiu kde mi to rezali a neuveritelne to bolelo ale velmi sa mi ulavilo ked som odisla konecne to nebolelo teraz keby som to mala zas idem to rezat hned ako to zzbadam lebo cim skor tym menej to boli

jj je to tzv. cierna mast niekomu pomoze niekomu nie

no už bol aj môj priateľ rezať, celkom dobre to dopadlo, chodil potom na prevez, a už sa mu to aj pekne zahojilo, už behá o 106 :slight_smile:

Mohla by Astarte napisat, ci to ma vyliecene, ak ano, co robila.

da sa napisat a zohnat u nas ci len v austrii, kolko si tobral pokial to zabralo.

ahojte, aj ja mam absces na kostrci… mam ho asi od roku 2006 a vtedy mi po roku zmizol a terz pred vianocami sa mi zase zjavil… niekedy boli a niekedy nie, davam si pozor aj ked uz sedim… nechcem ist doktorovi, pripada mi to zbytocne operoat to ked sa mi to zase vrati, pouzivam gafrovu mast a vacsinou mi to tlmi… co este mozem na to pouzivat???
piste kym mam este dobru kostrc, prosim, dik

moj manzel to mal pred 30 rokmi a teraz je po operacii - kym sa to nezoperuje tak sa to stale vracia vzdy sa mu to objavilo v okoli toho predosleho abscesu a povedali mu ze tam je nejaky kanalik ktory ked sa zatvori hnisia a preto ten musi ist von operacne

len choť moja zlata lebo sa nebudeš môct ani postavit nieje to sranda zahravat sa stakými vecami ked to budes mat horsie a bolestivejsie

Ahoj!môj priatel to má tak isto cca.2týždne…chcela by som vediet vaše názory,čo je pre to asi najlepšie…či ma isť na operaciu a tak…zaujimalo by ma aj, koli comu mu to vlastne vzniklo…Dakujem

Ja som mal tiez podobny problem. Pilonidalna cysta mi vznikla z vyrazky nad zadkom pri kostrci a bola velkosti nechta malicka. Od novembra sa vyrazka trochu otvarala a zanechavala fliacky na uteraku po kupani. Po mesiaci som zasiel na chirurgiu a lekar mi odporucil potierat miesto dezinfekcnym mydolm/roztokom Betadine. Pri kontrole o 2 tyzdne uz vyrazka netiekla ale chirurg to odporucil vybrat. Rozpraval o tom s takou lahkostou ze som cakal ze najneskor o 2 tyzdne po operaciia bude vsetko OK. Nechal som sa presvedcit a asi tyzden som stravil v nemocnici. Zakrok mi robili pri celkovej anestezii a vobec to nebolelo ani po operacii ani neskor. Bol som trochu sokovany ze na vybranie takej malej vyrazky spravili 6cm rez do hlbky 1,5cm a zasili to 3 stichmi!
Po 2 tyzdnoch mi vybrali stichy avsak rana sa mi v oblasti z ktorej najviac vyrezali otvorila a pomaly sa zacelovala dalsie 3 tyzdne co bolo sprevadzane slabnucim vytokom plazmy. Pocas celeho casu hojenia som lutoval ze som siel na operaciu pretoze som bol na 1 mesiac vyradeny zo sportoveho zivota, do roboty som vsak chodit mohol (posediet). Teraz s tym nemam ziadne problemy ale vraj sa to zvykne vracat.
Robili mi to vo Vojenskej nemocnici v Bratislave a pristup personalu a prostredie nemocnice boli ako na velmi dobrej urovni.

Môžete mi prosím napísať, prečo neodporúčate repík pri abscese?? Veľmi mi s tým pomôžete, lebo ja už mám po jednom zákroku a v horúčkach a opuchnutým zadkom čakám na ďalší. Ďakujem

Moja dcéra to mala opakovane pred dvomi rokmi. Prvý krát jej to bez aanestézy rezali a potom čistili. Keď sa jej to vrátilo druhý krát, na kostrči mala veľkú boľavú zapálenú hrčku. Jedna lekárnička mi poradila, aby som jej na to prikladala skorocel. Za tri hodiny jej vytiahol hnis a prasklo jej to samé a to čo z nej vyšlo sa nedá ani opísať. Od vtedy má zatiaľ pokoj. Mne sa to objavilo teraz, ale ja mám opuch od konečníka až po kostrč. Včera mi to chirurg - mäsiar narezal, vyšlo mi z toho za misu hnisu a od vtedy som doma v horúčkach s bolestivým opuchom a zajtra idem k inemu chirurgovi.

ja si ten hnis vytlacam sam…trochu je to bolestive, ale da sa to vydrzat… ked mi to napuchne, tak si to puknem a vytlacim… jednoducho… prasknem a vytlacim ako akne… chvilu je s tym pokoj, mal som to velke vydute, asi ako hrasok a ked som to vytlacil, mam len flak a uz tyzden mam pokoj… natieram si to gafrovou mastou a tiez chcem vyskusat ten skorocel… uvidime…

neska 20.4 mi rezali moj abces bez boleste to nebolelo to