Absces

nemozes napisat meno toho chirurga, ktory ti to robil. ja uz mam so sinusom hlavu v smutku. liecim sa na to od roku 2005 a uz som bola 4 krat na operacii. a teraz mi to zasa “zacina”.

a čím si si to praskol? Totiž mám to tiež, už 4x, a ja nechcem íst k lekárovi.

Ahojte . Mám taký istý problém.pilonidálna cysta s abscesom. Lenže v mojom prípade nejde o hrčku o veľkosti hrášku.Skôr by som povedal ,že pomaranča.Chcem vám ešte povedať ,že sa doslovne teším na operáciu.Mám vysoké horúčky. Nemôžem sedieť ,ležať a spať môžem iba vtedy ,keď si dám na večer tramal.To už ani nehovorím o bolestiach pri veľkej potrebe. Človek si neuvedomuje ,aký dobrý je zadok ,pokiaľ sa naň nemôže posadiť.Sľubujem ,že keď ma to po operácii všetko prejde ,budem sa vyžívať v sedení.

Mne to tiež nejde nijak vytlačiť asi. Mám to dosť hlboko zrejme. Inak, tiež som to mala už viackrát a teraz som si na to začala dávať obyčajnú octanovú masť a vstrebe sa mi to. Len sa bojím, že ten hnis sa mi dostane do tela a krvi…

Ahoj ja som už bola 12 krát stým v nemocnici 2 krát mi to rezali mám to od novembra a stále mi to tečie:o(ja to mám v lumbalnej oblasti(v oblasti križoch)teraz som začala dávať na to skorocel už viacerý mi to poradili ten skorocel mi to viac roztvoril ako som to mala tak dufam ze bude vytahovat vsetko zle z tela a pijem aj zihlavový čaj ževraj prečistuje krv ale nie je dobré dlhodobo ho piť…Takže ja som tak na tom len mám z chirurgov dorezanu kožu…Skušam tie bylinky snáď sa už stane zázrak lebo teraz v lete je to neskutočnééé:o(((((((

Opravujem príspevok 2 krát v nemocnici

Zrovna mam tyzden po operacii, vcera ma prepustili z nemocnice domov. Mal som tento problem 1,5cm nad an. otvorom. Predtym som to riesil pred pol rokom ambulantne, kde to len vyrezali a ani nezasili, potom to tyzden mokvalo a nezahojilo sa to poriadne - ostala tam diera, ktora nahodne mokvala a steklila dalsieho pol roka. Potom som sa rozhodol to riesit a ked uz su tie prazdniny a nie je skola, dat to do poriadku teraz. Sediet aj vsetko robit som mohol, len som sa bal, aby to neprepuklo znova v najnevhodnejsej chvili. Operovali ma v spinalnej anestezii 1,5hod. Ustie cysty - ta diera co bola zvonka - mala asi 2cm v priemere, ale doktor hovoril po operacii, ze vnutri to bolo velmi rozsiahle a rozvetvene, tak to museli cele vybrat. Na odvod hnisu, krvi a tych dalsich veci mi zaviedli hadicku, ktoru som par dni po operacii musel trpiet a strasne to bolelo. Ked mi ju vybrali, ostala dierka, z ktorej to stale mokva a boli, a je v uplne inom mieste nez bola ta cysta, asi 8cm mimo. Samotne operovane a zasite miesto ma neboli, len ten vyvod co mokva. Ale ked som sa pozrel do zrkadla, az som sa zhrozil, to, co som uvidel, vobec nevyzera ako zadok. Zjednodusene povedane, mam tam miesto jednej priehlbiny medzi polkami, tieto priehlbiny dve, asi pol cm od seba. Buduci tyzden mam ist na vyberanie stehov. Dufam, ze potom sa to aspon trochu zrovna a hlavne, ze tato deformacia, co mi operaciou sposobili, nebude robit problemy pri sedeni :frowning: Som z toho velmi nestastny a ak sa to zase vrati, tak sa namojdusu asi zastrelim :frowning:

Ahojte tak ja mám perianalnu fistulu pri konečniku začalo mi to niekedy v oktobri strašne ma bolela kostrč a potom mi niečo napuchlo a prasklo to samo chodila som k chir. ale ten to len liečil a rana sa stale nehojila tak ma poslal na vyšetrenie lenže na vyšetrenie som sa dostala začiatkom januara a zistili že to mam spojene s konečnikom že ten kanalik musia vyoperovat tak som koncom januára išla na operaciu a z 2 cm diery mi spravili priemer 2,5 cm a do hlbky asi 5 cm dieru a teraz je august a rana sa nie a nie zahojit zmenšuje sa ale strašne pomaly a po operacii mi povedali že sa 3 tyždne to mam zahojene… robila som si sedacie kupele v repiku hypermangane harmančeku… skušala som hocijake maste betadine ialugen ale už ani neviem čo mi možem pomoct teraz si robim sedacie kupele v dubovej kore… zo začiatku to strašne bolelo ale teraz už vobec akurat ked sa viac spotim tam ma to trochu stipe ale inak je to ok len strašne dlho.

No to som znovu ja.Mám niečo vyše týždna po operácii a nieje to najkrajšie.Už som mal dve komplikácie.Roztrhla sa mi celá rana,pravdaže mi zaviedli hadičku…tu som mal dva dni potom ,keď mi to prestalo mokvať ,dal mi tam longetu namočenú v betadine.začalo sa to vyvíjať ešte horšie.Každé dve hodiny -tri si musím vymienať premočenú gázu.To nehovorím o tom zápachu.Každý mi hovorí ,že strašne smrdím.Neviem ,kedy sa tento horor skončí.A ešte posledná vec.Keby som si to mal vziať z kozmetickej stránky…to som si to mohol vyoperovať aj ja s nejakým hrdzavým 100-ukou klincom aj ja.Vypadá to ako umelecké dielo Picassa ,keď bol ešte v škôlke.A asi by som to mal tak isto zapálené a mokvavé.Džte mi palce ,dnes idem znova na kontrolu.Potom dám vedieť.A ešte niečo.Držím palce ľudom ,ktorím to ešte len idú operovať.Nech sa vam to zahojí do týždna a nemajte problemy už aj ležať.

ahojte, pisal som sem uz 14.4.2009… mam absces priamo na kostrcovej kosti … a citam a citam a vidim ze naozaj operaciu si asi nedam spravit, kym s tym nemam take problemy ako vy… zatial som to liecil skorocelom a ked nie a napuchlo mi to, tak som si to sam praskol a vytlacil… tu bolest som vzdy vydrzal, nie je to take strasne ked si to vytlacate sami… vzdy sa mi to potom troska zahoji a mam mesiac az dva pokoj a potom znova… nemam to take strasne, mam to len ako akne… snazim sa to udrziavat a dufam, ze sa to nezhorsi ako citam u Vas… Drzim palce aby sa vam to pohojilo vsetko a keby nieco napiste, ako ste dopadli,. dik

Mam malu dierku na konci kostrce ktora mi krvaca, a kusok nad tym napuchnute miesto ktore ked stlacim tak s tej dierky mi vybehne krv co je to ? :frowning:

Nikdy som si nemyslela, ze absces mozu mat aj uplne mlady ludia sama som sa presvedcila mam 16 rokov a mam absces. Je mi dost trapne ist s tym do doktora tak preto sa s tym sama vyzporaduvavam.

Absces je dutina vyplnena hnisom. V kostrcovej oblasti sa vyskytuje pomerne casto a jeho liecba pri zanedbani byva zdlhava. Casto sa tam mozu vytvorit “choboty”, ktore v podkozi zasahuju dost daleko. Urcite treba navstivit OL, aby dal listok a chirurgovi. Je to trvalý zdroj infekcie v tele a hlavne u zien mladych, ktore nemali este deti aj rizikovy do buducna/ materstvo a pod/, ale aj bolesti chrbta, bolesti klbov inde v tele a pod.

caute vcetci…presla niaka ta doba a mam to zase…ja som v skotsku a velmi som sa toho bala co budem robit ked sa mi to vrati a nebudem doma…jedna znama mi povedala ze to tiez mala a tu…skoti to vsetko riesia tak,ze daju injekciu priamo do toho,antobiotika a to je vsetko…zajtra tam idem tak som zvedava…

Bol som na operáciu abscesu v júly 2009. Od konečníka hore mi urobili rez asi 12cm dlhy a vypalovali mi to do hlbky. Tri týždne potom som sa nevyspal. Mal som silné bolesti. Teraz po troch mesiacoch sa mi to spravilo znovu 1cm nad ranou. cela operácia bola zbytočná. Len čo som dlho trpel a nespával, nemohol som sediet a ani poriadne ležat.Prvý krát sa mi to spravilo pred tromi rokmi a tento rok v máji sa mi to spravilo zase. Išiel som na operáciu a aj tak to mám zase naspet. Na dalšiu operáciu ma už nikto nedostane ani za svet. Radšej si to dám rozrezat na chirurgii, pomarodim si týžden a mam na čas pokoj. Môžu mi to rozrezat a vyčistit 100 krát ale aj tak sa to nevirovná bolesti ktoru som mal po operácii. A aj tak sa to skôr alebo neskôr spraví zase.

1.krat sa mi to spravilo pred tromi rokmi a tento rok v máji zase. V july so si to dal operovat a teraz v oktobri asi pred týždnom sa mi to spravilo kusok nad operačnou ranou. môžem ist zase na chirurgiu si to dat rozrezat. ked s tym nikam nepôjdeš tak časom ti to môže zmiznut ale za par rokov ti môžu začat odumierat stavce alebo sa ti tam môže vytvorit nádor. Toto mi povedal chirurg, ktorý mi to v july operoval.

Chod s tým k lekárovi a na chirurgiu!Pokial ti to nerozrežu a nevičistia tak sa ti ten hnis bude rozrastat dalej a zle dopadneš.

Mne to aj rezali a po čase mi to museli operovat a aj tak sa mi to spravilo opet. zase o 2cm vyššie. ked sa ten hnis po tele rozrastie tak nepomôže ani operácia a ani antibiotiká. Bude sa to robit stale a stale. Na čas mate pokoj ale potom sa to spraví znovu. užíval som všeliake lieky a aj tak to mam znovu a môžem si to ist dat rozrezat na chirurgiu. na operáciu už s tym nepôjdem! ta bolest čo som si potom vytrpel bola neskutočná. neprajem nikomu!

Ahoj, před pul rokem jsem měla poprvé sinus pilonidalis s abcesem. Veděla jsem, že se mi to může vrátit. A taky že se to vrátilo, přesně po pul roce, dneska jsem byla na druhém převazu v nemocnici. Jsem z toho uplně na dně. Když mi do toho šťourali, byla to taková bolest, že jsem si přala být mrtvá. :frowning: Prej bych mohla jít taky na operaci, kdyby se to vracelo častěji. Ptam se proč zrovna ja?? Člověk si ani na prdel sednout nemůže. A to je mi teprve 16 roků. Doufám, že se mi to nebude vracet. Už bych to snad nepřežila a operaci asi taky ne. V životě jsem totiž takovou bolest nezažila, nikomu to nepřeju!!Lokální umrtvení v takové situaci prý vůbec nepomůže. Z čeho takovej sinus vůbec je? Většinou se to prý dělá můžům, protože jim zaroste chlopek, nebo lidem který nedbají na hygienu. Ale ja nejsem muž a myju se každý den. :frowning: Je mi z toho fakt na nic :frowning: !! Lituju všechny, který zažívají to samé jako já!! Je to fakt strašna nemoc!!

Nechcem ta plašit ale to sa ti časom určite vrati. ja to mam tiež prave teraz. pred dvomi rokmi som to mal 1. krat. Tento rok v máji sa mi to spravilo znovu. povedali mi že by som mal s tym ist na operaciu. V july ma operovali a teraz sa mi to spravilo zase ale centimeter ad operačnou ranou. ta bolest ked mi to rezali a čistili bola nič v porovnani s bolestami čo som mal po operacii. Tri týždne som nemohol ani sediet ani chodit a ani ležat. cele noci som nespaval a bol som stale na tabletkach od bolesti ktore mi už ani nezaberali. Keby som vtedy vedel že sa mi to vrati aj tak, tak na operaciu vôbec nejdem. ani doktori mi nevedeli povedat z čoho sa to vlastne spravi. na hygiene si potrpim takže ani sam neviem prečo sa to vlastne vytvara. Doktor ktorý ma opoeroval mi povedal že ten hnis čo sa tam vytvara môže časom rozložit stavce a skončim na vozičku alebo sa tam môže vytvorit nador. Povedali mi že operaciou sa to zastavi ale tá mi aj tak nepomohla. Len čo som si vytrpel bolest a mam to naspet.