Afty, ako sa ich zbaviť?

UPLNE SUHLASIM, nic ine ako Oralmedic, je drahy, ale za noc je po probleme.

Dobrý deň, mne sa afty robia vždy cez zimu. V lete vôbec. Ja by som doporučoval natrieť si aft gélom MUNDISAL alebo kloktať sirupom GLIMBAX.

Mám pod zubom, určeným zubným lekárom na plombovanie o mesiac, hĺbkové ložisko. Ložisko sa musí najprv vyliečiť. Na potieranie ďasien, som na recept dostal dve flaštičky zarábaných liekov, pravdepodobne Tinkturu gingivalis-tmavočervenú vodičku. Ďalšia väčšia flaštička obsahuje číru kvapalinu octovej chuti. Ďasná si mám potierať dva krát denne. Aké je poradie potierania ? Či najprv bezfarebnou vodičkou a potom farebnou alebo opačne ?

Mám pod zubom, určeným zubným lekárom na plombovanie o mesiac, hĺbkové ložisko. Ložisko sa musí najprv vyliečiť. Na potieranie ďasien, som na recept dostal dve flaštičky zarábaných liekov, pravdepodobne Tinkturu gingivalis-tmavočervenú vodičku. Ďalšia väčšia flaštička obsahuje číru kvapalinu octovej chuti. Ďasná si mám potierať dva krát denne. Aké je poradie potierania ? Či najprv bezfarebnou vodičkou a potom farebnou alebo opačne ? Ďakujem.

Dobrý večer chcem sa opýtať, keď použijem sódu bikarbonu na aftu, poľaví trošku bolesť?

Ako sa prosim ta vola ta tycinka?

To iba utlmi bolesť alebo my to zmizne

Dobry den, tak ako viaceri z vas ma afty trapia snad cely zivot. Co sa tyka imunity tu skoro nemam coho vysledkom su aj caste afty a vzdy aspon dve tri naraz. Tvoria sa mi asi zo vsetkeho: pri zmene zubnej kefky / pasty, po kusnuti si alebo poraneni dasna… Co mozem ako prevenciu doporucit je urcite zubna pasta Curaprox a spominany isoprinosine ( na predpis od alergologa) , dalej mi bolest zmiernuje kamistad gel a v prve dni ked je afta velmi bolestiva a je na ostupnom mieste pouzivam gel od znacky Urgo s nazvom afty. Po naneseni sa na afte vytvori biely film a ten zabrani styku s potravou, slinami… a zmiernuje bolest. Za mna este tolko ze bohuzial ak ma clovek caste problemy s aftami tak je to na cely zivot a kazda liecba zabera len na chvilku. Zuzana

Tak to si nemyslím, pretože moja dcéra nemá ani jednu amalgánovú plombu a afty má neprestajne, myslím že tam veľkú úlohu zohráva znížená imunita.

Dobry den,

tvorba aft u mna vyrazne klesla. Na afty trpim od utleho detstva. Da sa povedat ze som maval v puse afty (1 a viac sucasne) minimalne 2 / 3roka, standardne liecba trvala cca 14dni, afty boli aj o priemere viac ako 0. 5cm. Na liecbu som od klasickych sposobov cez “babske” recepty az po imunologicku liecbu skusil takmer vsetko: prikladanie cierneho caju, propolis, salvia, teetree, bylinne pripravky s alkoholom aj bez neho, ustne gely, , ochranne gely, naplaste a ochranne filmy (napriklad urgo a ine) , cmulacie tabletky na lokalnu imunitu v ustach, dlhodobo zubne pasty bez SLS, dalej standardna imunologicka liecba liekmi, cele spektrum vitaminov B, MNOZSTVO pokusov ktore bud nepomohli alebo pomohli ciastocne s tym, ze ulava trvala kratkodovbo. Vyznamne najhorsie afty vznikli po rankach v ustach napriklad po pohryzeni sa najcastejsie pri zuvani zuvaciek. Afty samozrejme vznikali aj bez raniek a to vacsinou. Dbal som aj na hygienu (nic spinave do pusy). Dal som si spravit aj vysetrenie na celiakiu pri ktorej afty byvaju sprievodnym priznakom. Samozrejme rozne liecby pricinu neodstranili, afty sa tvorili nadalej a casto este castejsie v obdobi stresu a najviac pocas angin.
Posledny 3 / 4 rok na afty netrpim takmer vobec. Naordinoval som si liecbu aj z inych dovodov oreganovym olejom. 3 mesiace som pravidelne prijimal koncentrovany olej z diveho oregana v tobolkach. Oreganovy olej sa pozavuje za silne antivirotikum. Zasadna rada je ta, ze to musi byt olej s dostatocnym mnozstvom latky carvacrol (lisovany z diveho oregana) , zabudnite na oleje z “bio” obchodov. Olej je natolko silny ze i jedna kvapka v ustach neprijemne stipe. Oreganovy olej aj kloktam v pripade bolesti hrdla ale to je na inu diskusiu. Popri oreganovom oleji som vsak sucasne zacal pouzivat prirodnu zubnu pastu s minimalnou abrasivitou PerioBrite ktora podporuje aj zdravie v ustnej dutine. Oreganovy olej som vysadil pred pol rokom zubnu pastu pouzivam nadalej. Afty sa netvoria. Neviem teda potvrdit ktory z dvoch receptov zabral. Odporucam zacat so zubnou pastou, ta je velmi lacna a vyborna, oreganovy olej je trosku narocnejsi ale pri jeho sirokospektralnom ucinku a v porovnani s tym co som uz do aft investoval je to bagatel. Tieto doplnky kupujem na stranke ihebr (zlavovy kod: TPJ357, mozte pouzit aj iny, alebo nepouzit vobec). Ja som uzival oreganovy olej od Vitality Works (70% carvacrol – vacsinou ho uz viac v pripravkoch nenajdete, ak nieje uvadzany, taky pripravok nekupujte) ktory som jedol 3x denne po 2 tobolky, prve 2 tyzdne odporuvam nizsiu davku ja som jedol 3x1. Vzdy ho mam v zasobe aj v pripade, ze sa zacnem citit choro. Choroba ma potom v mojom pripade rychlejsi a lahsi priebeh.
Vysledok: Aftu malych rozmerov za posledny rok som mal asi 3x, vzdy vznikla po ravnke v puse. Ak vznikne, zarucene mi liecbu skrati na dobu 3-5dni Herpik R (Herpik S) ktory rovnako riesi len dosledok. Zo vsetkych tych pripravkov ked uz som aftu mal, mam s nim najlepsiu skusenost aplikujem 3xdenne a aj na zaklade tych vsetkych skusenosti s inymi, ho povazujem za zazracny. Je slovensky a prirodny na baze cesnaku. ZIadne syntetikum. Drzim Vam palce. Je to prvy krat co prispevam do podobne diskusie asi to bude tym cim som si presiel takze viem co prezivate :slight_smile:
Peter

Dobrý deň, chcem Vám poprosiť o radu. Spravila sa mi prvý krát afta na vnútornej strane pery a neviem ako sa jej zbaviť. Vôbec ma nebolí, ale cítim že sa mi robí vred. Prosím poraďte ako sa toho môžem zbaviť. Ďakujem

AHoj,

ako pisem, mne pomaha Herpik S.

A je to ucinne aj v pripade ak mam afty v hrdle ?

Homeopatiká sú kolosálny podvod! Ludia, neužívajte to

Ahojte, veľa ľudí tu píše, že to je problém imunity alebo trávenia, no neviem, v živote som mala maximálne iba jednu aftičku maličkú na vnút. strane líca, ale v pondelok som bola u zubárky robila mi dva dolné zuby vpravo, s endodonciou a navrch nacápala cement, ale tak že mi škriabal jazyk a z opačnej strany aj peru… po dvoch dňoch mám na boku jazyka dve veľké afty a pol pery mi opuchlo a vysypalo sa mi tam asi 10 malých áft… bola som tam, zbrúsila ten cement ale ja už tretí deň takmer nič nejem… pomáha vytieranie tvrdým alkoholom, takže s imunitou to nemá nič…

Ahojte, ja mám tiež afty už od detstva.
V poslednom čase ich mávam najmä zo stresu. Mala som ich už všade ale na jazyku podľa mňa najviac bolia a aj sa najdlšie hoja. Mávam aftu vždy v predu na špičke jazyka čiže od bolesti nevedomky tlačím jazyk do zubov a tým sa to aj oveľa viac zväčšuje. Vyskúšala som už veľa gélov ako napr. Aloclair a Mundisal gél ale mám pocit že tie mrchy si na ne už zvykli a vôbec už nepomáhajú liečiť. Momentálne som si dala na ten jazyk Oralmedic (sú to také dve tyčinky do uší napustené do vodičky) , ktorý by sa mal dávať jednorazovo na jednu aftu. Neskutočne štípe lenže po dni sa mi ten ochranný film stratil z jazyka a afta sa začala znova zväčšovať. Tak som si musela dať tú druhú tyčinku na to tak dúfam, že už tá o niečo viac zaúčinkuje…

To si natom podobne ako ja mne nic nepomaha akurat ked ti mozem dat radu lieh vcisty stipe vsetkych svetych vidim ale iba toto mi no pomoze?

Ahojte no mne sa spravi asi 10 aft naras spuchnuty som jak boxerista mam problemy stim uz 3-4roky ale vsetko som skusil a nic jedine co mi nato pomaha je 60 percentky lieh… stipe to jak cert ale aspon nanieco sa mozem spolahnut a ktomu mi zacali otekat pery coze katastrofa aked mi to uz akoze konci vypluvam samu krv… utrpenie asi neni vecsie ako nezrat poriadne a kazdy kusok jedla sa modlit aby to tak nestipalo hovorim lieh a bublinky bo som pocul ze tekuty dusik na to pomaha vela zdarov ludkovia…

Kristinka lieh 60 percentny na vatovu ticinku ja som skusil hadam setko ale toto je naj vypalitito a dezinfikuje a prajem aby sisa napapala ja viem ocom hovoris ciste utrpenie…

No ze natoto este nevymislely liek clovek aj od hladu skapat moze aby som ces slamku zral… co mi nejako tu krutu bolest daaame ale luto mi je tich deticiek malich fuuu silna kaaava ja nezerem uz styri dni radsej davam tekutu stravu ces slamku dobreho kozla… :smiley: