Afty, ako sa ich zbaviť?

Myslím si, že základom je ústna hygiena ale niekto môže mať afty aj tak…Kamilkový a harmančekový čaj sú fajn - upokoja ústnu dutinu. Inak som počula , že je dobré aj Tantum Verde - používa sa na bolesť hrdla. je to taká bylinková vodička.

A ako pomôže tamtum verde na tie afty? Ja by som volila to skôr riešiť harmančekom alebo aj repíkom. Tie afty sú nepríjemné a niekedy nie je ľahké sa ich zbaviť

Je to protizápalové sérum. Ver mi mám s ním dobré skúsenosti ako pri aftách dokonca aj pri kiahňach - dcérke dosť pomohli…

Ja som mala s aftami problém dlhé roky. Už som skúsila všetko a bola zúfalá až som sa raz dočítala, že čajovníkový olej, ktorý som dovtedy používala na poštípania, otlaky a posobne, slúži aj na afty. (takto vyzerá https://www.pilulka.sk/tea-tree-oil-cajovnik-olej-30ml) ako najskôr som bola veľmi skeptická ale ono to do dvoch dní začalo naozaj účinkovať. A navyše je prírodný čo sa mi tiež dosť kvituje.
Ak by ste mali záujem poradím aj toto http://www.zlavovy-kod.sk/pilulka-sk/. Väčšinou všetky vitamíny a lieky bez predpisu nakupujem z internetu a to mám už overenú stránku. :slight_smile:

Tak o cajovnikovom oleje pocujem prvy krat, a to naozaj pomaha uz po dvoch dnoch? Ako skusala som hocico a nikdy mi nic nepomohlo tak rychlo:slight_smile: Kolko tak stoji ten olej? Tiez mam s aftami problem a uz som zufala z toho, ze mi nic nepomaha

Objednávam si to preto z tej stránky čo som písala, lebo v lekárňach to je o dosť drahšie.
No po dvoch dňoch mi to začalo miznúť a úplne úpne zmizlo asi do týždňa cca. ale pri niektorých prípravkoch v minulosti čo som používala tak mi to po tolkých dnňoch začalo len reagovať že niečo som si vobec na to dala. Alebo, samozrejme, nezaučinkovalo vobec.

Vidíš to o ňom som ani len netušila , že pomáha pri takýchto problémoch. Budem ho musieť vyskúšať lebo s aftami mávam často problémy a dosť ťažko sa ich zbavujem. Vyskúšala som už asi všetko , teda aspoň som si to myslela…

veď jasné. Ja ju nechcem odtrhovať od čokolády a podobne kvôli aftom. Len nechcem, aby mala s nimi dlhodobý problém. Je to dosť nepríjemné, keď ich máš pár mesiacov.

sestrina dcéra má tiež afty a dáva jej len harmančekový čaj a to je všetko, nezakazuje jej sladké ani chipsy, ako trochu ich obmedzuje ale žeby nemohla vôbec si nič dať z tých dvoch určite nie

viesco mne poradila suseda, ked som bola u nej minule na kave, ze ona pouziva fialovu vodicku na ne a jej to pomaha, tak som to aj ja skusila a naozaj je to lepsie konecne

to aj ja pouzivam, velmi mi pomaha a rychlo zabera, no aspon mne to rychlejsie zaberalo a pomohlo…mozno kazdemu inak zaposobi a niekomu vobec

a ako sa vola ta vodicka prosim ta? tiez mam problemy s aftami, sice nie az tak casto ale mam a chcela by som sa ich zbavit uz nastalo, ale neviem ci sa to da

no tak ja to vyskúšam teda, hádam to pomôže a nič iné viac si na to nedáva? A prosím ťa to si len namáča tampón a prikladá na to alebo ako?

tak čo sa týka aftov, ja som vždy na to používala fialovú vodičku a neudržali sa dlho, rýchlejšie mizli. tiež som skúšala harmančekový čaj ale ako mi nepomáhal

Ja používam na afty ústnu vodu Listerin fialovú a keď nemiznú, tak ešte použijem fialovú vodičku a tá zaberá na sto percent. Ale ja napríklad nemávam našťastie tak často afty

Pozerala som si tu stranku a objednala som si ho, tak cakam, ze tento tyzden mi konecne pride a som velmi zvedava ci aj mne pomoze

Podla mna je na aktu najlepsia ta klasicka fialova vodicka. To este nase maminky na nas pouzuvali. Ta zabrala vzdy a ja som s nou nemala ziadne zle skusenosti. Inak sopm pocula, ze je dobra aj zubna pasta ale za nu by som uz ruky do ohna nedala

U nas sa na afty osvecilo tantum verde a takisto zubna pasta. To tantum to tak znecitlivie ale pritom nejak extra moc nestipe a pekne tu aftu vysusi. Ja ho pouzivam na vela veci.

u nas sa vzdy pouzivala ta fialova vodicka ale viem ze teraz je nieco na tej istej baze len je priesvitna, takze sa da pouzivat kedykolvek a nebude zafarbovat pokozku…

O tej priesvitnej vodičke som už tiež počula a je fajn, že človek nemusí už mať celé ústa fialové, lebo hento je asi najúčinnejšie na afty.