Afty, ako sa ich zbaviť?

(Marek) #641

Skus posilnit imunitu a afty nebudu

(vlasta) #642

Dobri den porademi som po operaci śż AJ UZ 1 mesiac a hnet po operacji na druhi den som dostała aft a mam to AJ do dnes v ustach porademi porosim e-mail tirvej@azet.SK dakujem

(cool59) #643

Treba skúsiť prípravok na potieranie bolestivého miesta s názvom Genciánová violeť a dostať ho kúpiť v každej lekárni za cca 0,60 €, vitamíny Bkomplex

(Fero) #644

Mne poradili malavit a pomohlo mi to http://www.bioplaneta.sk/produ...
Preventivne je dobre uzivat Bkomplex, alebo nieco, kde je riboflavin (vitamin B2)

(Nika) #645

Ahojte, je mozne ze mam aftu uz 3 mesiace? Zistili mi mykoplazmu brala som atb megamox a doxyhexal ale nezmizla. Jedna stale a ta ista biela afta. Je to nirmalne? Zajtra idem na kontrolu da sa to prepichnut alebo co? Vyvolava to vo mne stres. Vdaka

(Jana) #646

mne najlepšie zaberá Propolisová tinktúra. Keď sa afty objavia tak s vatovou tyčinkou si prikladám tinktúrku. Trocha to zo začiatku štípe ale dá sa vydržať :-) Tak to robím až kým nezmiznú. Potom aspoň 2x do týždňa ale aj častejšie zriedenou propolisovou tinktúrov s vodou preplachujem ústa po umití zubov ako s ústnou vodou a je to výborné aj na paradentózu a aj dych je super :-) Ak sa nezabudnem a preplachujem tak mám dlhodobo pokoj od áft ale aj od herpesov :-) Tinktúr je viac no najviac sa mi osvedčila od Dr.Dudek lebo je za dobrú cenu a v každej lekárni.

(magdinla) #647

juj afty to je aj moja nocna mora…vela krat sa mi uz stalo ze som sa aj citila dobre a zrazu som sa rano zobudila a v ustach afty…mne pomohlo ked mi predpisali vitaminy na imunitu a teraz uz nastastie tak casto afty nemavam

(Denisa Mjartanová) #648

Treba používať niečo na imunitu aby sa vám nerobili afty. Mala som s tým tiež kedysi časté problémy, ale našťastie od kedy jem aj viacej vitamínov aj tabletky na podporu imunity tak je to o dosť lepšie

(matulina) #649

afty su velmi neprijemne to mozem aj ja potvrdit, mavam ich casto, ale uz som si akosi nato aj zvykla, kedze mi na ne nic nezabera:/

(Dorkip) #650

@matulina skusala si na neustnu vodu, alebo co viem je dobre si aj slivovicou preplachnut usta:slight_smile:, potom je este dobre na to salvia, harmancek aj b-komplex…

(Ejvinta) #651

Ta slivovica by bola asi najucinejsia :grin:… Ale co viem znamej pomohli caje, vitaminy ale slivovicu neskusala, staci, ze ju z muza citi:slight_smile:

(triu) #652

harmancek je veru ucinny na afty. harmancek u mna v domacnosti nesmie chybat kedze je liecivy a radsej pouzijem bylinky ako tabletky alebo vseliake kvapky

(kajty) #653

ale zase najlepšie je ísť k lekárovi, ten ti presne povie čo pomôže, lebo vieš ako čaj pomôže ale ten len zmierni. Ja tiež rada používam bylinky, lebo tabletky mi nerobia najlepšie. Neexistuje nejaká iná liečba?

(bibiky) #654

lenze od slivovece by sa pecen otravila:relaxed: tak caje tie ti len zmiernia afty, to plati pri cajoch aj u inych chorobach, tie len dopomahaju k liecbe… a co sa tyka vitaminov, ake su dobre pre liecenie aftu?

(violita) #655

ja som začala mať problémy z aftami pred dvadsiatkou a rokmi sa mi to zhoršovalo…obmedzila som chipsy, čokolády a začala som píjavať na to harmančekový čaj a brať vitamín C a B-komplex a niesú síce ešte preč ale sa tvoria pomenej

(gretennik) #656

sranda to by som si nikdy nemyslela, že tie pupáčiky sa dokážu vytvoriť aj z čokolády alebo chipsov:) Môžu ich dostať aj dievčatá v mladšom veku ako je 15? Aby som vedela, či mám svoju dcéru vyvarovať takýmto jedlám:)

(Arula) #657

urcite ich mozu dostat aj v mladsom veku ale to proste, ked tvoja dcera dostane, tak nic nenarobis, vies zase nie je dobre j zase vyvarovat takymto veciam, ako z jednej stranky nepriberie clovek aspon ale ved to nie je smrtelna choroba

(Trully8) #658

My používame klasickú fialovú vodičku. Dostaneš ju kúpiť v lekárni bez predpisu. Je to strašná pliaga, ktorá vie dosť znepríjemniť život. Porozmýšľala by som aj nad nejakými vitamínmi. Vieš či nemáš zníženú imunitu…

(Erina) #659

To je niečo ako opar? Ešte som zatiaľ nemala s tým skúsenosti. Ako sa to vlastne prejavuje?

(triu) #660

tak zase to nemam az tak moc, takze harmancekovy caj je pre mna najidealnejsi ale pomaha mi:slight_smile: Vies mne uzivanie liekov a pod. nerobi dobre