Afty, ako sa ich zbaviť?

Skus posilnit imunitu a afty nebudu

Dobri den porademi som po operaci śż AJ UZ 1 mesiac a hnet po operacji na druhi den som dostała aft a mam to AJ do dnes v ustach porademi porosim e-mail tirvej@azet.SK dakujem

Treba skúsiť prípravok na potieranie bolestivého miesta s názvom Genciánová violeť a dostať ho kúpiť v každej lekárni za cca 0,60 €, vitamíny Bkomplex

Mne poradili malavit a pomohlo mi to http://www.bioplaneta.sk/produ...
Preventivne je dobre uzivat Bkomplex, alebo nieco, kde je riboflavin (vitamin B2)

Ahojte, je mozne ze mam aftu uz 3 mesiace? Zistili mi mykoplazmu brala som atb megamox a doxyhexal ale nezmizla. Jedna stale a ta ista biela afta. Je to nirmalne? Zajtra idem na kontrolu da sa to prepichnut alebo co? Vyvolava to vo mne stres. Vdaka

mne najlepšie zaberá Propolisová tinktúra. Keď sa afty objavia tak s vatovou tyčinkou si prikladám tinktúrku. Trocha to zo začiatku štípe ale dá sa vydržať :-) Tak to robím až kým nezmiznú. Potom aspoň 2x do týždňa ale aj častejšie zriedenou propolisovou tinktúrov s vodou preplachujem ústa po umití zubov ako s ústnou vodou a je to výborné aj na paradentózu a aj dych je super :-) Ak sa nezabudnem a preplachujem tak mám dlhodobo pokoj od áft ale aj od herpesov :-) Tinktúr je viac no najviac sa mi osvedčila od Dr.Dudek lebo je za dobrú cenu a v každej lekárni.

juj afty to je aj moja nocna mora…vela krat sa mi uz stalo ze som sa aj citila dobre a zrazu som sa rano zobudila a v ustach afty…mne pomohlo ked mi predpisali vitaminy na imunitu a teraz uz nastastie tak casto afty nemavam

Treba používať niečo na imunitu aby sa vám nerobili afty. Mala som s tým tiež kedysi časté problémy, ale našťastie od kedy jem aj viacej vitamínov aj tabletky na podporu imunity tak je to o dosť lepšie

afty su velmi neprijemne to mozem aj ja potvrdit, mavam ich casto, ale uz som si akosi nato aj zvykla, kedze mi na ne nic nezabera:/

@matulina skusala si na neustnu vodu, alebo co viem je dobre si aj slivovicou preplachnut usta:slight_smile:, potom je este dobre na to salvia, harmancek aj b-komplex…

Ta slivovica by bola asi najucinejsia :grin:… Ale co viem znamej pomohli caje, vitaminy ale slivovicu neskusala, staci, ze ju z muza citi:slight_smile:

harmancek je veru ucinny na afty. harmancek u mna v domacnosti nesmie chybat kedze je liecivy a radsej pouzijem bylinky ako tabletky alebo vseliake kvapky

ale zase najlepšie je ísť k lekárovi, ten ti presne povie čo pomôže, lebo vieš ako čaj pomôže ale ten len zmierni. Ja tiež rada používam bylinky, lebo tabletky mi nerobia najlepšie. Neexistuje nejaká iná liečba?

lenze od slivovece by sa pecen otravila:relaxed: tak caje tie ti len zmiernia afty, to plati pri cajoch aj u inych chorobach, tie len dopomahaju k liecbe… a co sa tyka vitaminov, ake su dobre pre liecenie aftu?

ja som začala mať problémy z aftami pred dvadsiatkou a rokmi sa mi to zhoršovalo…obmedzila som chipsy, čokolády a začala som píjavať na to harmančekový čaj a brať vitamín C a B-komplex a niesú síce ešte preč ale sa tvoria pomenej

sranda to by som si nikdy nemyslela, že tie pupáčiky sa dokážu vytvoriť aj z čokolády alebo chipsov:) Môžu ich dostať aj dievčatá v mladšom veku ako je 15? Aby som vedela, či mám svoju dcéru vyvarovať takýmto jedlám:)

urcite ich mozu dostat aj v mladsom veku ale to proste, ked tvoja dcera dostane, tak nic nenarobis, vies zase nie je dobre j zase vyvarovat takymto veciam, ako z jednej stranky nepriberie clovek aspon ale ved to nie je smrtelna choroba

My používame klasickú fialovú vodičku. Dostaneš ju kúpiť v lekárni bez predpisu. Je to strašná pliaga, ktorá vie dosť znepríjemniť život. Porozmýšľala by som aj nad nejakými vitamínmi. Vieš či nemáš zníženú imunitu…

To je niečo ako opar? Ešte som zatiaľ nemala s tým skúsenosti. Ako sa to vlastne prejavuje?

tak zase to nemam az tak moc, takze harmancekovy caj je pre mna najidealnejsi ale pomaha mi:slight_smile: Vies mne uzivanie liekov a pod. nerobi dobre