Afty, ako sa ich zbaviť?

mňa by hlavne zaujímalo,prečo afty vznikajú :frowning: raz za mesiac mám aft,teraz je to však horšie. mám jeden úplne kraji pery,takmer je ho vidieť pri úsmeve a nemôžem si ani poriadne umyť zuby,lebo to strašne bolí ! a najhoršie je,že mi ďalší vzniká vzadu na ďasne… tento,ktorý mám teraz na vnútornej strane vrchnej pery je asi najhorší,aký som kedy zažila-dúfam,že horšie už nebudú. no strašný bol ešte taký,ktorý som mala na mandli-to neprajem nikomu. bolelo ma každé prehltnutie,nejedla so celý týždeň…našťastie to prešlo… no neviem rpečo,tento na pere ma bolí už týždeň,je biely,veľký a nie a nie sa zahojiť… čím to môže byť? raz mmám problémy s niečím,potom s niečím iným,teraz ma budú trápiť afty…veď to neni normálne. keď nemám problémy s kožou,tak mám gynekologické,potom chrípku,potom bolest chrbáta,potom seknuté v krížoch (každý mesiac minimálne raz) a krku a teraz afty… a to mám len 18 rokov! najhoršie je,že ani obvodná doktorka ma nepošle na žiadne vyšetrenie a ešte sa ma arogantne spýta,či ma naozaj tie kríže bolia,keď som sa ledva doplazila do auta a potom do ambulancie… čo mám robiť?

Najlepsie zo vsetkeho asi pomoze zmenit stravovanie. Aj ked je to asi ten najtazsi liek aky moze byt ale najucinnejsi. Pretoze vsetky choroby vznikaju zo zleho stravovania. Zdrava vyziva vylieci vsetky choroby!

no vieš,zmeniť moje stravovanie nemá žiaden význam,pretože som " ortorektička" :slight_smile: posadnutá zdravou stravou,občas zhreším tmavou čokoládou,čo je však aj tak zdravé… na strave som zmenila už všetko,čo sa dalo,naozaj,pre mňa existuje najmä zelenina,ovocie,biele maso,ryby,celozrnne vyrobky a napriek tomu problemy neustale mam. u mňa to zo stravy nebude a bohužial neviem z čoho :frowning: mimochodom,spravil sa mi treti aft :smiley:

dôležité pri už vytvorených aftách nejesť nič kyslé,ja mám vyskúšané potierať medom,ak nie si alergická,alebo v lekárni dostať zarobenú tinktúru na afty.treba často meniť zubné kefky a umývať ovocie-ani sa nezdá,ale aj v jedálni zle umytý príbor je spúšťač aftovej infekcie.Inak ten med zaberá,treba byť trpezlivá.skoré uzdravenie,ktoré trvá ovšem dosť dlho

Treba sa liečiť komplexne. Nemôžeme , oddeľovať afty, bolesti chrbata či angínu od psychiky. Všetko vzájomne súvisí a preto treba podať liek celostný, tak ako to učí klasická homeopatia.Príklady takéhoto liečenia nájdete na www.homeopat.sk

ja mám síce afty teraz asi po prvýkrát,no strašne to bolí…mám ich po celých ústach a znemožňuje mi to príjem potravy…rada by som sa spýtala na ten roztok CORSODYL 0,1%…na internete som čítala na čo pôsobí a nebolo tam napísané, že priamo na afty…skôr na baktérie,kvasinky, vírusy a na niektoré pliesne…inaktivuje zubný povlak,kt. je hl. píčinou vzniku zubného kazu , zápalu ďasien a parodontitídy…a ešte …či je tento roztok voľne predajný v lekárni…ďakujem za rýchlu odpoveď:)…

Ked tu tak citam o vasom trapeni s aftami,zistujem ze ste oproti mne este nic neskusili, ja som uz uplne uboziatko.Afty mavam skoro cely mesiac,niekedy naraz aj 4 - 5 nikdy nie menej ako 3 naraz.Navyse este na tych nejnemoznejsich miestach ako napr na hornej pere,na mandli,zaciatku hrdla,jazyku alebo najnovsie uz aj na dasnach rovno pri zube - tomu sa potom odhali az ta cast co ma byt skryta v dasne,opuchne a sialene to boli. Tie na perach som si uz zvykla,vyzeram sice ako Michael Jackson,ked mu zle urobili plastiku hornej pery,ale este sa to da vydrzat.S tym jazykom je to uz horsie,velakrat ani nejem.Doteraz mi nic z veci ktore uvadzate ako pomoc vobec nepomohlo,dokonca roztoky s obsahom alkoholu co mi ponukli v lekarni mi problem este zhorsili alkohol to akoby este viac podrazdil a rozleptal.Fialova vodicka ani gely na znecitlivenie tiez nic,ulava iba docasna- kym som sa aspon stihla najest. Najkrajsi mam jazyk,na ktorom mi po jednej unikatnej afte asi spred dvoch rokov ostala 5 mm jazva,chyba mi kusok tkaniva akoby som si odhryzla koncek jazyka.Niekedy som az zufala,skusala som vselico,prestala som uplne jest rajciny,vlasske orechy a hlavne ananas- na tom mam 100 percentne odskusane ze ked ho zjem,do hodiny mam afty ako vysite.Tak sa dalej trapim a tesim sa ze raz mozno aj u mna zazrakom nastane to obdobie ked sa rano zobudim bez toho aby som mala plnu pusu bolestivych aftov afticiek a aftiatok. PS: Mimochodom moja znama tvfdi ze afty vznikaju preto,lebo ludia sa ohovaraju a tym im cez usta prenika zla energia a usadzuje sa im tam,hmmmm zaujimave ale je fakt nikoho neohovaram xixixi

najnovsie som prisiel na to ze zubna pasta sensodyne je idealna afty sa mi nerobia skoro vobec takze odporucam, akukolvek sensodyne pastu

Odporucam taky maly olej (je to z oleja a z listov z marihuany, predavaju to v lekarni). Je to balene ako vzorka na vonavku, v takej malej flasticke, stoji to cca 85,-Sk. Naozaj mi to pomohlo. Ustne vody vobec nezaberaju!!!

necitala som vsetky prispevky, ale tvoj som si precitala. Afty su vecou premnozenych kvasiniek (Candida albicans)+znizena imunita.Skus dietu pri ktorej nebudes jest nic sladke+kvasnice( na internete najdes podrobnosti napr. na strane primar.sk)

A je to normalne volnopredajne? Nevies ako sa to vola? Nieze to budem pytat a budu na mna cumiet ako na blazna xixixi.

No takze vidim, ze aftarov je celkom vela…Mna trapia uz od narodenia, vobec som nechcela jedavat a na kazdej strane v zdravotnej karte mam napisane: ANOREXIA!!!Chapete??!Dvojmesacne dieta?Mam to az do neviem kolko mesiacov, potom si doktori mysleli, ze mi rodicia nedavaju jest,lenze ja som nebola schopna prijimat potravu, zrejme kvoli bolesti z aft…Teraz mam 22 rokov a afty su moje spolocnicky…Konecne som vsak donutila doktorov nieco robit,tak idem na vselijake vysetrenia…Hlavne idu zistit, ci nemam celiakiu, tzm. alergiu na lepok…Vraj by mohli afty nejako suvisiet…tak uvidim a dam vediet…Vela zdaru v boji s aftami!

Ahojte, no riadnu depku ste mi sposobili ako som vas citala :-((( s mojou 14 mesacnou dcerkou som dnes bola na pohotovosti a dr. povedala ze ma afty, co pre mna bolo dost nove lebo nikto v rodine to ani skoro nepozna, nikto to nemal. Dve noci strasne preplakala a ja som myslela ze kvoli zubom. A teraz citam ze chudatko moje krasne aku bolest preziva, ked citam ako to boli :-(((( ja si to neviem predstavit ked som to nemala. Nam dr. predpisala Nurofen od bolesti a na potieranie aft nam dala Tamtum Verde. A kamoska mi poradila toto: zmiesat pol tabletky (uvadzam mnozstvo pre dojca, vy si to prisposobne) takze pol tabletky pyridoxin (neviem kde je ake “i” tak sorry), panthenol a ryboflavin - tieto 3 sa zmiesaju s troskou vody a spravi sa taka zlta kasicka z toho a s tym sa tie afty potieraju, vraj jej dcerke to velmi pomohlo.
Tak skuste ked uz nebudete vediet ze co…
ahojte
Miriam

tolko rad ,ale ktora je najlepsia.citala som aj nieco o TEA TREE OIL a to mam momentlne doma neporadite.dakujem maja

Ahoj, ak vies, ze si citlivá na niektoré potraviny, nachaj si na imuno-alergologickej ambulancii urobiť testy na potravinové alergie. Na kožnom robia ešte testy na kovy a iné latky. Ja napr nemôžem vôbec žuvačky,obsahujú niečo z čoho mám hneď afty. skus.pa

Obe dcérky teraz prekonali angínu spojenú s plnou pusou áft. Prvé 2,3 dni nejedli skoro nič, ledva pili. Pomohlo ,iba potieranie mastičkou dentinox - ale len na chvíľku- vtedy sa trošku najedli a vyplachovali sme kamilkami, repíkom a šalviou. Mali aj 50, zlievali sa, boli všade, ale vraj je to vírusové, doniesli zo školy… Konečne máme potom a dúfam, že sa to nebude opakovať.

volá sa to -cannandent a velmi zabral je to legalne dásato kupit v lekarni

nemava afty prilis casto ale ked uz tak sa mi sprvi hned 3-5…a vzdy n tych najneprijemnejsich miestach…moj doktor mina to predpisal MUNDISAL GEL a musim povedat ze je to fakt supeer…som velmi spokojna a vrelo odporuucam…tak sa drzte a skore uzdravenie aft…:slight_smile:

dakujeme to len pomohlo produkt sa vola cannadent super 2 dni nemate afty

Tak ja som konecne vyskusala ten tea tree olejcek a je to bomba ludkovia! Vcera som skocila uz v zufalstve do lekarne a hned vecer som si natrela peru kde mam 2 obrovske afty.Zo zaciatku to stipalo dost neprijemne,ale do rana mi pery odpuchli a dnes su afty o polovicu mensie,v stadiu hojenia.Takisto zmizla aj bolest a neprijemne stipanie,som taka happy ani si neviete predstavit boze! To by som fakt neverila ze to tak rychlo zaberie,vrelo doporucujem,vyskusajte.