Agentúra pre opatrovateľky - Rakúsko

Ahojte, prosím máte niekto skúsenosť s agentúrou Menkraft? Mám možnosť ist do Nemecka cez tuto agentúru, ale mám trochu aj obavy… tak ak niekto sa s nimi stretol, budem rada. Ďakujem. Jana

Ahoj Janka, je to pán Herceg? Ak áno nemusíš mať obavy, mojej známej sestra cez neho vycestovala a vraj sa má dobre.

POZOR na agentúru Gut Betreut Vermittlung Gmbh s predstaviteľkami Margit Hermentin a Adamkovičová (východ) ! Nemajú rodiny, prístup k opatrovateľkám je na na bode mrazu, po 1. turnuse, ktorý je len záskok, chcú okamžite 500. - a potom už sa neozvú alebo jednoducho povedia že nemajú rodiny! Ak nezaplatíte tak s a vyhrážajú že vás dajú vás na súd… Odporúčam s nimi nespolupracovať.

Moja známa je cez p. Langovú už dlho v AT a je velmi spokojná

Ja som niečo iné počula, berie za každú opatrovatelku mesačne poplatok od rodiny, kde zabezpečí pracovníčku, resp. opatrovateľku.

http://www.somvprahe.sk/blog/kappa/pracovat-ci-nepracovat-v-zahranici to je myslim za vsechno co jsi chtela vedet.

Co se tyka Svycarska, nedoporucuji agenturu Living, Jana Kincekova, spolupracuji se Svycarskou agenturou, o pecovatelku se po celou dobu nezajimaji, do rodiny kam vas poslou, neznaji pomery a pracujete cely den a noc taky nebot spoluprace, ze Svycarskou agenturou to primo slibuje v nabidce, misto jedne osoby vyfasujete celou rodinu a to jeste ty pomery v rodine, nechci ani vzpominat. Nakonec vas nevyplati a delai, ze vas neznaji, fakt Svycarsko … super zkusenost.

Agentura VaV je jedna velka katastrofa. Este stale pytaju 500 eurove poplatky a nutia do kurzov, ktore v Rak. aj tak nikto nechce. Pri pohovore oznamia ze nemcina je zla a tlačia na ich kurzy nemciny. Cela agentura je jeden premyslený podvod.

Dobrý deň, mám ten istý problém, už ste ho nejako vyriešili? Mne už sa vyhrážali zmluvnými pokutami, a to som nenastúpila kvôli PN. Budem vďačná za odpoveď.

Je to tak. vysoky poplatok a zarobok faßt kein. Apeluje sa na to, ze trh je presyteny op. To je pravda ale na 2. strane ked nevie Ag zabezpecit odmenu adekv vykonu,. tak by malo byt samozrejmä, pozadovat popl. taktiez adekvatny ponuke. Agentury by si mali uvedomit ze, tak ako je trh presyteny op. tak aj agenturami. Je potrebne si uvedomit ze zivotna uroven na slovensku stupa tak by aj v zahranici praca pre op. odmeňovana kepsie. AG svoje dostane a co op to nikoho nezaujima. Slovenske ag sa ponaucia ked op zacnu podpisovat s ag v Rakusku nakolko je to praca z prvej ruky. Naco chodit cez dve a velakrat aj za dve platit.

Rakuske Ag. su urcite lepsie ak slovenske. Nie je potrebne uvadzat ktora, jedno je iste, ze aj ta “najhorsia” rak. ag. tromfne tu najlepsiu slovensku vo vsetkych dobrych strankach. Samozrejme poplatok tak isto je potrebne uhradzat, ale. len po ukonceni turnusu. Neplati sa jednorazovo, ale kazde 2. t… Uz tu je vidiet serioznost v tom, ze zaplati len skutocne za pracu, ktora je akt. a nie za cakanie doma na novu. Tak jeto.

Milá Dada, v úvode tvojho príspevku si sa zámerne? sekla. S poplatkami je to od 1. 5. 13 predsa totál vyriešené - už sa nesmú ani pýtať, ani dávať. Na poplatky už treba zabudnúť, inak porušujeme platný zákon.

Agentúry si poplatky za sprostredkovanie nikdy nepýtali, alebo ak, tak podľa zákona 20% z prvej výplaty a viac nič. Stačí iný názov - zápisné, členské, registrácia, poistka, kaucia, preklady, skúšky z nemčiny, profil, motivačný list, mapa… a žiaden zákon sa neporušuje.

Mila op. ja som sa nesekla, viem o tom, ale ty musis vediet, ze ten poplatok ty budes musiet zaplatit len sa bude inac volat. Agentury si to vedia pomenovat. Bohuzial.

Ale pytali. Mam to v zmluve a je jedno, ako sa to pomenuje, musis zaplatit. Nemusis, ale potom nepracujes.

Ja dobre viem, že to musíte zaplatiť, a že sa to nevolá sprostredkovné, aby agentúry neboli v rozpore so zákonom. Nájdite si robotu bez agentúry, ako ja a budete od poplatkov navždy oslobodené.

Reagujem na Tvoj prispevok tiez som bola vcera na jednom pohovore vo Viedni ohladne prace opatrovatelky no bohuzial, mam slabsiu nemcinu no ako samouk je problem sa ju naucit dokonale, lebo to by som potrebovala byt v tom prostredi a hovorit, hovorit a hovorit. Uz dlhsiu dobu som bez prace som vdova apeniaze su mi ako kazdemu treba, roboty sa nebojim aj vladzem no neviem si sama najst pracu. Preto by som bola rada keby si mi poradila akym sposobom sa ti samej podarilo najst pracu vonku. Na zaciatok by som robila aj pomocne prace, len byt v kontakte s nemecky hovoriacimi ludmi a tak to ide lahsie. Nehnevaj sa, no budem Ti velmi povdacna za informacie ako dalej.

Sorry dievcata, ale aj agentura musi z niecoho zit a ze berie peniaze od rodiny? Vam to moze byt jedno, ked Vam zabezpecili pracu, ci?

Poplatky budu stale, len sa budu inak volat. Napríklad, cestovné alebo odmena… Z čoho by žili tí podvodníci?

Keby si tak poradila aj ostatnym, kdesi bola na pohovore, možno tí, čo vedia lepšie nemecky by mali záujem. Možno ti naoplatku niekedy oni pomožu.