Ako mam pribrat?

Mam 22 rokov a vazim 43 kg. Ked som bola asi 10 rocna, tak som chodila na injekcie B12. Neskor som bola 2x na lieceni na pribratie, no nic nepomahalo. Pred dvoma rokmi som bola na prazdniny v Anglicku a pribrala som 8 kil. Raz do tyzdna som chodila plavat, jedla som vsetko a normalne. A hlavne som bola bez stresu. Ked som sa vratila spat na SR, naspat som schudla. Teraz som uz v Anglicku nastalo, ale stale neviem pribrat. Velmi vela spim, stale som unavena, nemam energiu. Jem, ale uz v mensich davkach. A prestala som plavat. Poradte mi prosim, co by som mala zacat jest, alebo nejaky ten postup, ako by som sa mala stravovat prosim. Ak mozte, tak piste aj na moj mail. Dakujem Monika.

Ahoj odporúčam jesť aspoň 4000 kalorií denne, ked tak si pichni nejaké steroidy alebo si namiešaj dáky fajný protein (nezabudni tam pridať lyžičku kreatínu) ak to nebude fungovať tak skús namiešat cement s mliekom a vypi to. S pozdravom Tondo Schwarzenbelger

To akože vážne takto verejne radíš???

Treba začať viacej jedávať a hlavne aj cvičiť, aby si nabrala svalovú hmotu.

…menej opakovani a s vacsimi vahami…:slight_smile:

tiez aj kvalitna strava, masko, bielkoviny :slight_smile:

Papaj pečivko, sacharidy, zdravé tuky plus si môžeš kúpiť v lekárni na to taký príkrm to sa dáva aj v nemocnici :slight_smile: A cvič :slight_smile:

a ako si na tom so vzťahom k sebe a celkovo k životu? Baví ťa žiť, máš rada svoj život a celkovo veci okolo toho? Možno sa to zdá mimo tému, ale veľa takýchto vecí je silno prepojených…

treba viacej papat, jest sladke a uvidis ze vaha pojde hore

skus cvicit, papat viac sacharidov :slight_smile:

…tak to je prirodzene…s tym musi clovek ratat…

Skús sa poradiť s výživovým poradcom alebo fitness trenérom, isto ti budú vedieť navrhnúť jedálniček, tak aby si dokázala nabrať a nebolo ti z toho špatne.

Plnohodnotná strava, sacharidy, zdravé tuky, cvičenie, podľa mňa sa dá oklamať každá genetika, mám kamošku,ktorej pediater povedal, že nikdy nebude chudá, nebude mať nikdy toľko kg koľko chce lebo v génoch má nadváhu a má aj na to prispôsobené telo :O, bola nešťastná a povedala si,že to dokáže dnes má svoju váhu, ktorú vždy chcela :slight_smile: trvalo to dlho, bol to boj, odriekanie, ale všetko sa dá dokázať :slight_smile:

Najlepsie by asi bolo keby zacnes zase sportovat, snazis sa viac jest a navstivila by som aj odbornu pomoc, nie je to hanba, tiez som bola na tom podobne, dva roky som sa liecila z bulimie :frowning: zasiahni skor, aby nebolo neskoro :slight_smile:

Mat vyssi prijem ako vydaj. To je dolezite a potom zacnes priberat.

ahoj no mala by si zacat cvicit a poriadne jest, nic in sa ti asi neda poradit, dal by som si na tvojom mieste vypracovat jedlanicek od odbornika :slight_smile:

Len to ho treba aj dodržiavať nie len si ho dať urobiť :slight_smile:

Tak isto ti nepomoze sa prejedat existuju prikrmy pre ludi ktori maju taketo problemy da sa to kupit v akejkolvek lekarni a to cvicenie si myslim ze by ti tiez pomohlo najma to silove :slight_smile:

Len tiež neviem či je to najlepšia forma priberania

vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, poznam ludi co zacali cvicit, rychlo nabrali svaly ale stale sa musia udrziavat, niektorí na to isli tak ze najpv pribrali a potom rysovali, aby mali z coho, iny zacali, plavat, kupovali prikrmy, jedli viac zdravych tukov a sacharidov, myslim, ze iny recept nie je lebo ako pisali prejedat sa nie je veru nic moc :slight_smile: