Ako ošetriť najbežnejšie úrazy na výlete

kiarrka taku v zelenej flasticke mame aj my doma, je to betadine, ak by si si to chcela pozriet. hadam je to to iste, co ste spominali aj predtym. aspon teda neviem, ze aka ina by mala takyto obal rovnaky. a ona je aj taka tmava, ale zevraj to je z nejakeho dovodu.

To či je tmavá alebo aká, to je mi v podstate jedno, však dôležitejšie je to, ako funguje. A to sa chcem opýtať, že na čo všetko sa dá použiť, pri akých úrazoch? Stačí táto jedna v podstate na všetky poranenia?

viem tuto dezinfekciu kupit aj normalne v akejkolvek lekarni?

myslim, ze ano, alebo teda aspon mala by si ju vediet kupit vsade. nie je ani na predpis ani nic taketo, uplne bezne je k dostatiu. keby si nenatrafila v lekarni, ze by bolo ja neviem vypredane napriklad, vyskusaj si pozriet aj na niektorej z tych online lekarni, u nas sa takto nakupuje pomerne casto.

Ono sa ta dezinfekcia moze pouzivat aj pri detoch? Nie je to nahodou nejak limitovane vekom alebo tak? Lebo lieky takto zvyknu byt, s tymto skusenost nemam, tak radsej sa opytam dopredu.

OCKO87 to je jedno z ktorej lekárne budem kupovať? Akože viem, že áno, ale tak či náhodou nie je nejaká akcia niekde alebo tak. Lebo viem, že to zvyknú tieto eshopy mávať sem tam.

podla mna to mas za jedno, vsak toto ci je niekde nejaka akcia, to si vies pozriet jednoducho, ked si rozkliknes stranku. ono sa ale oplati napriklad sledovat, niektore tie stranky maju dorucenie zadarmo pri urcitej vyske objednavky. ale tak to su take detaily uz podla mna. dobre je, ze vies kupit v lekarni normalne osobne a aj si objednat.

No dobre, ja som si to pozerala aj som si našla, že odkiaľ by som objednala. Len teraz moja otázka, že ktoré balenie je najlepšie objednať? Ešte som toto doma nemala, tak neviem, že či stačí aj to najmenšie alebo radšej to väčšie zobrať.

Tak ked hovoris, ze si doma este toto nemala, tak by som zobrala si to mensie balenie. Vies, ako keby tak na skusku. Ked sa ti osvedci a bude ti vyhovovat, tak potom kludne aj to vacsie. Predpokladam, ze to lepsie oplati aj po financnej stranke. Tak by si si mohla, ze prelievat do tej mensej flasky potom.

Vidis, to znie ako dobry plan. Aspon budem vediet, co to je zac vlastne a na co vsetko to viem pouzit. Spravim to takto veru.

U nás sa kupuje taká ta malá fľaška. Myslím, že to stačí. Zase u nás sa nejak často úrazy nedejú. Máme to doma v podstate len pre prípad núdze, keby sa niečo prihodilo. Takže v našom prípade by asi to veľké balenie bolo zbytočné. Ale tak zase ak máte doma malé deti, tak to je asi väčší predpoklad nejakých úrazov, odrenín a podobne.

tiez si myslim, ze ked ma clovek male deticky, tak taketo nieco jednoducho treba, deti sa blaznia neustale a je teda uplne normalne a prirodzene, ze sa obcas pritrafi aj nejaky ten uraz. vtedy je dobre mat nieco takto po ruke. vlastna skusenost :smiley:

My sme akurat vcera pouzivali dezinfekciu. Deti boli pojasene, zajac bol pusteni a chudak uz bol asi v takom strese, ze ked ho po neviem kolky raz nadrapovali, tak proste kusol. Tak hned panika, rev, tak reku pre istotu dame na to dezinfekciu, aj ked je zajac zaockovany a von ani nechodi, ale tak clovek nevie no.

jeeeej to by mi ani nenapadlo, ze moze takato situacia nastat. tak dobre, ze si mala aspon teda doma nieco, ze si vedela hned reagovat. a deti v pohode? ich to nestipalo alebo tak?

Ak som správne pochopila z toho, čo som prečítala, tak Olivinka myslí tým, že použila Betadine a ten nemá prečo štípať. Ono či ho dáš len na takú povrchovú ranu alebo hlbšiu, tak to proste necítiť. Aj keď to znie možno tak až neuveriteľne pre niekoho, ale je to tak, mám to odskúšané.

to ti je inak zaujimave, ze to takto dokazu vymysliet a vyrobit, ze to vlastne dezinfikuje poriadne a popri tom o tom vlastne ani nevies. lebo co mam skusenost, tak nie vsetky dezinfekcie takto funguju.

Vsak to je podla mna uplne super a tak by to malo podla mna byt. Vsak trpis uz dost tym poranenim samotnym a nie este aby si sa trapil nejakou dezinfekciou :smiley: Mozno preto ju vela ludi aj nejak odmieta, ze proste si povie, ze to netreba, len aby nemuseli znasat dalsiu bolest.

Mozno na tom nieco bude, ale tak predsa teraz su uz bezne dostupne rozne dezinfekcie, ktore nestipu, takze nie je sa akej bolesti alebo stipania bat

… tak ono človek aj vie, že to zaštípe len chvíľu a má to zmysel, že sa tá rana vyčistí a máš istotu, že ti tam neostanú žiadne bacily, ale tak ten pocit proste nepustí… aspoň u mňa nie :smiley: ale chvalabohu sa mi takéto príhody nedejú nejak často…

Jasne dospelak vydrzi, ale tak pri detoch je predsa len lepsie, ked ich nemusis stresovat este aj nejakou neprijemnou dezinfekciou si myslim