Ako ošetriť najbežnejšie úrazy na výlete

preto som si nechala poradit aj tuto od ludi v diskusii aj od lekarnicky v lekarni. v podstate sa vacsina zhodla na jednom a poradili mi Betadine. tak reku vyskusam, ked take dobre ohlasy. mame ho otestovany uz aj doma, lebo ja sikovna som sa musela samozrejme ako zakazdym, ked su nabrusene noze, porezat pri krajani. a kedze som krajala maso, co si myslim, ze sa z neho mozu dostat nejake tie neprijemnosti cez to poranenie, pokial je maso surove, tak som to na sebe odskusala. a dobre, nebolo nic citit, ze by ta dezinfekcia samotna stipala, ranu som citila, ale inak nic.

No tak to je potom super. Hej to poznam to je aj u nas, proste podla toho viem, ze sa brusili noze, ze sa niekto poreze

Inak v tomto som úplne opačná, ja sa ani raz neporežem ostrým nožom, akože keď je nabrúsený alebo nový, ale až potom, keď už otupieva. Ale priznávam, že si nič na to nedávam, keď už sa pritrafí len si to opláchnem a zalepím. To asi nie je práve najlepší spôsob, či? Stačí to aj len takto?

To fakt? No tak to mas stastie aj ja patrim k tej opacnej skupine xixi. Nooo tak zvlast aj sa porezes o noz a podobne, kde mozu byt nejake ciastocky jedla , podla mna len take oplachnutie nestaci

tiez by som povedala, ze to pouzitie dezinfekcie je v tomto pripade na mieste. nemas doma akoze vobec, ze ziadnu, ci proste ju len nepouzivas, ked sa ti taketo pritrafi?

A tak ja si myslim, ze kazdy doma ma nejaku tu dezinfekciu. A ak ozaj nie, tak nejaka ta palenka sa isto najde, akurat, ze to bude aj zazitok, kedze to bude stipat jak fras

Tak to u nás by sa už skôr ozaj tá dezinfekcia našla ako nejaká pálenka :smiley: Ale tak nemôže pálenka tomu nejak uškodiť? Akože tej rane? Lebo tak predsa len je tam to ovocie a neviem, či aj cukor sa tam dáva alebo čo. Ale počula som už o takých prípadoch, že si chlapi takto liečili poranenia :smiley:

Ved jasne, zas nevravim, ze kazdy z nas ma doma plnu skrinu alkoholu, ale tak ak nie je dezinfekcia, je to ako keby jedna z moznosti :slight_smile: Myslim si, ze ako uskodit nema ako, len je to dost extrem, co sa hlavne stipania tyka

To podla mna aj dezinkcia stipe, nie? Asi tie tolko ako alkohol, ale proste stipe. Aspon teda taka, co som skusala ja, tak to neprajem nikomu. Neviem, co to bolo za znacku, ale viem, ze to bol taky ruzovy sprej.

noo tak teraz uz existuju aj take dezinfekcie, ktore veru nestipu a dokonca aj napomahaju pri samotnom lieceni rany

tak to som este nepocula. poznam akoze maste kadejake, ze uz ked je ta rana taka zacelena, tak na doliecenie, aby sa to rychlejsie cele zahojilo a neostala pripadne viditelna jazva.

faaakt? zaujimave, ja neviem, aj pri detoch som hladala teda hlavne taku dezinfekciu, aby nestipala a nemusela som ich trapit este viacej

To je fakt, vsak si chudence vytrpia dost pri uraze. Ono nie len ta bolest, ale deti sa zvyknu proste aj vylakat, co sa stalo. Takze s tym suhlasim, ze trapit ich co najmenej. Ja som tiez takuto kupovala domov. Akoze aj kvoli sebe, lebo ja celkovo bolest neznasam moc dobre.

mna y zaujimalo, ci je bezpecne pozuzivat dezinfenciu ak je napriklad mesiac po zaruke. mam totizto taku doma a neviem ci ju mam vyhodit, alebo si ju mozne este pre pripad potreby nechat

to ju mas uz otvorenu, ze si ju predtym aj pouzivala, ci akoze cisto novu len si nestihla pouzit a uz jej konci zaruka? isto by som ju tak ci tak nechala minimalne dovtedy, kym nedokupis novu miesto nej. lebo to just by sa nieco prihodilo, keby ju len tak vyhodis.

nie nie uz je otvorena a ani jej tak vela nie je, mozno taka trenina flasticky, len mi je to luto vyhodit a neviem teda, ci je mozne, aby sa aj dezinfekcia pokazila

@kiarrka ja by som na tvojom mieste kúpila novú a starú ešte nevyhadzovala. Uvidíš podľa toho, kedy budeš potrebovať použiť, či už to bude nejak dlho od skončenia záruky alebo by to mohlo byť ešte teoreticky okej.

asi to aj tak spravim ale pojdem kupit asi len to malicke balenie. len nech nieco doma je a hotovo. ja som sa len bala, ze ak je takto po zaruke, mohla by potom stipat alebo ranu nejak vypalit

ale to vobec nie, to pochybujem, ze by sa to zacalo takto spravat. skor si myslim, ze by mohol tak akurat zoslabnut ucinok. ale inak sa tomu asi nema co stat :slight_smile:

Priznam sa, ze som si raz davala dezinfekciu, ktora uz bola po na prst, ked som sa porezala pri krajani, ked som varila. Asi by sa to teda nemalo, ale nestalo sa mi nic, vsetky prsty mam aj nadalej. Ale teda bolo to take upozornenie pre mna, ze si mam davat pozor na obsah lekarnicky. Dezinfekciu kupujem uz len tuto, co nestipe, inak, to je omnoho lepsie :slight_smile: