Ako ošetriť najbežnejšie úrazy na výlete

to si typicki chlapi, ale ked sa im nieco stane, tak malo kedy si vedia sami pomoct. potom ich ta sranda velmi rychlo prejde

Ale prečo? však to môže veľa ľuďom pomôcť, keď niečo potrebujú kúpiť, však nie nadarmo to reklamujú. A na takéto veci som videla aj u doktorov tie letáčiky a plagáty, takže to je úplne normálna vec, že takto dávajú do pozornosti ľuďom niečo :slight_smile:

no moj chlap je zas taky, ze aj ked sa mu volaco prihodi, tak len malokedy to realne aj riesi :smiley: ja automaticky hned osetrujem vsetko, jemu je jedno, ma taky pristup zakazdym, ze vsak dako sa to uz len zahoji :smiley:

Tak ci to poviem, my sme asi taki proste :smiley: Niekedy nie je cas riesit nejaky uraz, pozriem na to, zhodnotim, ze je to okej, ze sa da fungovat dalej, tak idem, neriesim. Ale raz sa mi to uz aj vypomstilo, ked sa mi trieska zapalila v dlani, to nebolo bohvieco.

No s takym niecim sa asi dlho fungovat neda, to veru nie je cosi, co sa da len tak odignorovat. Tam je ta dezinfekcia jednoznacne prvorada. Lenze ja osobne mam veru k takymto veciam respekt :smiley: Nerada osetrujem vseobecne, asi mam proste len slaby zaludok alebo ja neviem. A to sa hovori o zenach, ze maju aj celkovo vyssi prah bolesti aj vsetko, ale u mna je to proste presne opacne :smile: Zrejme som bola v minulom zivote chlap, inak si to vysvetlit neviem :rofl:

vies to asi preto, ze aj ako matky nemame moc na vyber a deckam, ked sa nieco prihodi, tak kto sa o to postara. no jedine mama :sweat_smile: ale zaujimava je aj ta tvoja teoria :smiley:

malo kedy sa stane, ze dieta bezi ak sa nieco stane za ocom, v prvom rade je to mama, to je take asi prirodzne. u nas to je tak, ze ja osetrujem vsetko a muz ten trha mliecne zuby :slight_smile:

Nik podla mna nema rad urazy a hlavne to ich osetrovanie. Len niekedy sa proste neda inak a musime si poradit. A najlepsie je, pokial mame cim :slight_smile: Co vsetko mate doma v ramci takej tej lekarnicky

strecharka tak aspon toto mate podelene trosku. neviem, ci by som dokazala vytrhnut zub. ani sebe som to nie, ked som bola mala. museli vypadnut same :smiley: ale zase osetrit nieco, tak to je v pohode. to tak nejak inak vnimam asi, ze to je proste taka nutnost, nejak to poranenie obriadit, aby bolo cim skor lepsie.

ale hej, ono je to asi takto nejak podelene vo viacerych domacnostiach. ale to nase deti, tie by si este aj po tom vytrhnutom zube najradsej tu dieru v dasne dezinfikovali. najskor sme mali stiplavu, ale potom zena kupila lepsiu, to ani nevies, ze das na ranu, tak oni teraz zakazdym a vsade ju chcu davat :smile:

u nas to ide kadejako, skusal som to aj nejak rozlisit, podla coho si deti vyberaju, ale to je podla mna uplne nalodove rozhodovanie sa, ktoreho rodica si zvolia. dezinfovat dieru po vytrhnutom zube :smiley: dobre, to som este nepocul asi. ale tak uskodit to zase asi nemoze.

hej hej, ale tak tak by to malo byt vo vsetkom, domacnost by mala byt podla mna podelena. osetrujete nejak rany po vypadnutych zuboch? ako ked bola vacsia diera, tak my sme zatial len vyplachovali usta repikom

to veru nie, ak takto mliecne zuby, tak to vobec. pri dospelackych zuboch je to ine. to zalezi aky sa trha alebo ci sa to aj zasiva alebo co. ale ze dezinfekcia, tak to si nemyslim, ze treba nejak.

A tak ale ved ak by mal niekto potrebu, tak si moze usta vydezinfikovat. Nie je tym predsa co pokazit

Vsak ano, ale skor si myslim, ze to je dezinfekcia urcena na nejake poranenia, ci uz vonku sa nieco prihodi, doma v kuchyni nejake pozeranie, pri praci v dielni alebo detom, ked sa nieco stane, rozbite kolena, lakte, to je taka klasika. Aj pri popaleni vie byt napomocna dezinfekcia, sama som sa s tym stretla. Neverila som tomu, ale vdaka tomu, ze som si na popalene miesto hned dala dezinfekciu, tak som sa obisla bez pluzgiera.

To fakt? Ako vidis ja som sa s tym napriklad este nestratla, ze by mala byt dezinfekcia napomocna aj pri popaleninach? To si mala nejaku specialnu?

vlani ci kedy som zhanala takuto, ze aby bola taka univerzalna, aby sa dala pouzit na rozne veci, co sa mozu prihodit. a da sa teda aj na popaleniny, s tym ale skusenost zatial nemam. ale teda nemam pocit, ze by bola nejaka specialna. uplne obycajna dezinfekcia, co som kupila v lekarni.

mohla by som ta poprosit priamo o nazov a teda aj cenu, ci nebola prilis draha alebo tak nejak

ahoj, ak mozem poradit, tak ja kupujem po novom betadine. cena je v pohode si myslim, zalezi ake velke balenie chces kupovat. to najmensie je samozrejme najpraktickejsie. cena sa pohybuje nejak okolo troch styroch eur, to je pohoda, drahe to nie je.

puparienka Tiez som to nevedela, ale som si rychlo hladala na nete, ze co na popalenie a viackrat mi vyskocila tato informacia, tak som si povedala, ze skusim. Vsak co mozem stratit. No a teda zabralo, takze tak :slight_smile: