Ako ošetriť najbežnejšie úrazy na výlete

taka otazka. tu dezinfekciu, ked davate na ranu, tak to davate ze priamo? ci nejak na gazu, na tampon a potom prilozite na tu ranu? alebo to priamo lejete, natierate, striekate, alebo akou inou formou aplikujete?

Osobne si myslím, že lepšie ak sa dá priamo na ranu a ako keby sa ňou aj tak nejak vypláchla, no to je lepšie potom použiť takú, čo napríklad neštípe

No ved prave, to si neviem prestavit nejaku hlboku ranu a ze mas si do nej naliat dezinfekciu, ktora bude stipat, to musi byt akoze iny masaker. Vacsia bolest by to bola ako z toho samotneho poranenia.

vies co, zalezi asi aj, ze aka je to forma ten dezinfekcie. ja mam doma betadine a to je vlastne tekutina vo flasticke, je tam taky aplikator, ze to nema len vrchnak ako flaska. hadam pisem zrozumitelne. a to dam na ranu priamo, ako kde treba, kolko treba. lepsie ako sprej si myslim, lebo to nevies tak dobre zasiahnut priamo len to jedno urcite miesto.

nooo spreje napriklad nemam ani ja rada, leo je to v celku zlozita aplikacia a vela sa minie len tak na nic, lebo si ostriekas polku tela

tak to presne ako keby som seba videla. mne uz sa tolko krat stalo, ze som si splechla so sprejom do oka, ze ako dovidenia. neviem teda ci som taka smatlava, no neviem, ci by som si dezinfekciu chcela takto streknut

Hej presne, že to je také neefektívne, lebo koľko zbytočne minieš z tej dezinfekcie, že sa to len tak vystrieka proste nikam. Lepšie, keď je, že tekutá, to vieš lepšie aplikovať presne tam, kam potrebuješ.

ale aj to je vec, na ktoru proste pride clovek pouzivanim

@alimicka tak áno, ono koľkokrát ti môže aj niekto povedať, čo je lepšie, ale niekedy to potrebuješ sama vyskúšať, aby si sa presvedčila :smiley: To pri tom asi treba dodržiavať, že z akej vzdialenosti to aplikovať, nie? Pri tej tekutej vieš, že to môžeš a vlastne musíš priamo hneď na ranu alebo do rany aj trebárs.

sa smejes ale ja som proste taka, aj ked sa opalim, tak mi neda, aby som to priamo ja nevyskusala :slight_smile: len pri dietati, ktore sa ti mece z lava do prava, to zamierenie moze byt v celku problem heh

No inak to je fakt. To treba aj s takýmto niečím počítať, že pri deťoch to môže byť aj problematické vôbec aplikovať, keď sú doplašené, čo sa im prihodilo. Ja sa snažím všetko otočiť nejak na srandu a odvrátiť pozornosť, aby sa sústredili na niečo iné.

O to lepsie, ked vies priamo tam kam treba aplikovat a nie vsade do priestoru :slight_smile:

Hej hej potom sa clovek cuduje, ze ako je mozne, ze sa to tak rychlo minulo. Ja tie sprejove tiez moc nemusim

Vidíš, to mi nenapadlo si to aj takto spojiť s tým, že potom fakt minieš polovicu spreju len tak nikam, vystriekaš do luftu. To je dosť dobrý argument, prečo zvoliť radšej tekutú tú dezinfekciu.

No ved to. Nepoviem, prisli spreje, bolo to nieco nove, ale v konecnom dosledku som sa potom aj tak nakoniec vratila k tej klasickej tekutej. Tu aj nalejes presne tam, kam potrebujes a podla mna sa tak aj do rany lepsie dostane

Presne tak, taká je podľa mňa najlepšia. Včera som v telke aj reklamu videla na tú, čo sa u nás doma používa. Som hneď utekala s mobilom fotiť a kamoške som to posielala. Tak ale prečo to nevyužiť aj tu napríklad :smiley:

20230405_195032

Pozeram, ze este na akej prihodnej stanici to davaju :smiley: Ale vsak ja som za, deti tiez vnimaju tie reklamy a vsetko. By som sa necudovala, keby dieta prislo za rodicom s tym co videlo v telke, ze toto treba kupit. To moj synovec je taka papula mala, ze on fakt vnima vsetko, o by sme aj povedala, ze ide uplne mimo neho. By bol schopny, sam si osetrit rozbite koleno a dat si tam dezinfekciu :smiley:

ono to inak cloveka - alebo skor takto - mna to kolko krat potesi, ked vidim reklamu na nieco co mame doma a funguje to. pre niekoho banalita, no ja mam z toho v celku fajn pocit

to presne viem, o com hovoris. tiez to tak inak vnimam, ked mam skusenost s niecim, co prezentuju aj takouto formou. ze ozaj mozem aj potvrdit, ze to je pravda, co hovoria. ze nie kazda reklama je len reklama, aby nalakali ludi :slight_smile:

ano ano presne tak. som rada, ze to takto vnima este niekto a nie len ja, lebo muz si za to zo mna kolko krat robi srandu