Ako prestať fajčiť a piť - zbaviť sa absťákov

Zdravím všetkých radcov, pijem už takmer 20 rokov pravidelne a fajčím krabičku denne.

Abstinenčné príznaky sa objavujú hlavne večer, musím si dať pivo alebo pohárik, ale neviem odolať. Skúšal som si nájsť inú aktivitu na večer, aby som nemyslel na alkohol, ale vždy to nejako nevýde.

Ak nefajčím viac ako cca. 12 hodín, som nervózny a prejavuje sa to zlou komunikáciou, kričím (nie nahlas), hádam sa, nemám náladu.

Nechcem ísť k lekárovi, máte nejaké skúsenosti iné, ako “jedného dňa som to položil na kliniec a bolo”?

1 Like

Ak si uvedomuješ, že treba prestať je to na dobrej ceste. S obidvoma neresťami prestať súčasne je veľká odvaha. Ja by som poradila psychiatra,dá sa riešiť aj ambulantne, nemusíš ísť na protialkoholické liečenie a keď je dobrá spolupráca, šanca na úspech je veľká.

1 Like

ja som tiež skúšala prestať fajčíť, tak že som zmenšovala počet cigariet, ale keď som znervoznela, tak som začala znova viac fajčiť. Treba prestať naraz a uplne. Tie stavy čo popisujete mám aj ja. Dám si lieky persén, je to na prírodnej báze bez predpisu a to ma ukludní. Už nefajčím 5 mesiacov a mám tie stavy stále ale už pomenej. Zo začiatku som nepila kávu, lebo tam ma to najviac lákalo a ani alkohol.
Tiež som nechodila tam kde fajčia. Je to o tom, že si treba povedať že to robí zle.

1 Like

treba mať veľa sily a sebazaprenia,ja som to nezažila lebo nepijem ani nefajčím,tak ti držím palce,aby si našiel v sebe silnu vôľu na zdolanie tvojho neduhu.Dúfam,že sa ti to podarí.

1 Like

Zdravím všetkých radcov.
Mám problém čo sa týka alkoholu.Pijem skoro pomaly 10 rokov.Ale inou formou pitia.Ked sa zatnem,tak nepijem ani nefajčím skoro aj dva mesiace ani mi nepride alkohol na rozum.POtom však mám také obdobie,že msim pit try dni v kuse,pivo,víno,tvrdý alkohol ale všetko vo velkých dávkach,fajčím jednu od druhej atd.Musim sa zpit do nemoty a potom mám pokoj.Fungujem dálej.

1 Like

Cauko, ja som fajcil nepravidelne 10 - 12 rokov 5 - 15 cigariet tyzdenne a asi pravidelne 4 roky 10 - 15cigariet denne, na silvestra v roku 1999 som sa kompletne prefajcil a od noveho roku som zacal pravidelne cvicit, ale hlavne plavat, po nejakom case som dostal abnormalnu chut na cigu, tak som neodolal a zapalil som si, no to ste mali vidiet, skoro som sa povracal, chut bola ale nemohol som. Odvtedy nefajcim, bude to uz 10 rokov bez cigy. Moja rada, zmen prostredie, zacni s cvicenim alebo nejakou aktivitou, co ta bude bavit, sport je podla mna najlepsi, lebo roztahuje pluca a po urcitom case, ked si zapalis (aspon ja) pocitis pichlavu bolest v plucach a potom si za vodou, chut bude ale bolest nepusti, u mna to takto fungovalo. Vela stastia.

1 Like

ja som to skušal tiež, no kedže robím v bare nejako sa mi to nedarí!!!
ale trošku obmedziť by to šlo!!! :slight_smile:

1 Like

Juraj,
súhlasím s tornado,ak si to uvedomuješ,si na dobrej ceste,teraz už len najsť silu,ako to zmeniť.Ono to musí byť len v Tebe,nikto Ti s tým nepomôže.Naozaj len zmeniť prostredie,partiu,životosprávu atď,veď to Ty najlepšie vieš,lahko je radiť druhému…

1 Like

jano!,jano! si zrely na protialkoholicke !

1 Like

Ja fajčím a pijem pravidelne 6 rokov a to mám teraz 21. Je to čoraz horšie a ja z toho neviem vycúvať napriek tomu, že sa snažím každý týždeň. Dosť nap**u no…

1 Like

Mam jeden tip
skus hladat v googli biorezonancia alebo Bicom 2000. Ja som tak prestal fajcit. Jeto takmer v kazdom vacsiom meste ja osobne som bol v petrzalke v poliklinike. web: www.nefajci.eu

Som na tom ako Darina, len mne pomohol liek champix. Tento liek pomohol aj tým, ktorí pracujú v bare, je to malý zázrak. Spolu s užívaním sa spočiatku môže fajčiť, mne to trvalo presne tri týždne, než som odložila cigarety. Už som sa bála, že ja budem výnimka, ktorej liek nepomohol. Keby som teraz začala odvykať s pomocou champixu, už by som sa nebála.

Ahojte, mam 30 rokov a s prestávkami cca 2 az 5 dni pijem už 10 rokov. Nikdy som to totiž nevydržal dlhšie. Keď som si povedal, že prestanem piť, tak vždy sa po 2 až 5-tich dňoch dostavila chuť na alkohol. Hľadal som si rôzne aktivity, ale potom to aj tak skončilo v krčme pri pive a poldeci. Niekedy som si zaobstaral flašu domov, aby som nemal výčitky svedomia, že sedím v krčme :slight_smile: Cítil som sa síce sam pred sebou ako pokrytec no hlavne, že som mal čo piť. Zo začiatku mi to pripadalo ako sranda, že, hehe idem s kámošmi na pivo, čo sa mi môže stať? Neskor som po praci išiel proste do krčmy a dal som si zopar pív, prípadne strikov a nerobilo mi problém ráno vstať a ist pracovať. Potom mi to už začalo liezt na nervy, ked som po praci unaveny, musel ist na zopar piv, ale nedalo sa prestať. Posledne štadium bolo take, že som v piatok zacal a skoncil až v nedelu vecer. Stale opity. Nevedel som si predstavit, ako by som mohol prestat a už nikdy si nič nedať? Proste pocit, že už nikdy si nemozem vypiť ma desil. Vsetky rady boli na jedno kopyto a tak som sa pokusil nepiť cely týžden a potom v piatok, alebo v sobotu si dať zopar drinkov. Proste jeden den v týždni. Zo začiatku boli tie prve dni ťažke no vedel som, že do piatku to vydržim a v piatok sa, rozbijem. Takto nemam pocit, že ma alkohol ovlada a ako, normalny chlap si v piatok sadnem so znamymi do krčmy, pokecame a vypijeme. Nemam už potrebu piť každy den, nemam pocit, že nemozem a som spokojny. Skuste to! Podobne je to aj s cigaretami.

Nie sú nejaké kontraindikácie pri užívaní tohto lieku a je dostať v lekárni? A čo nežiadúce účinky, dalo sa to vydržať?

Ahoj, treba sa obratit na Centrum pre liecbu drogovych zavislosti http://www.cpldz.sk/ . Znie to sice zle, ze drogovych, ale naber odvahu. Bola som na ich prednaske, v dnesnej dobe uz je liek, ktory jednoducho znici tu drahu v mozgu, ktora ta nuti fajcit, a nieco podobne je aj u alkoholovej zavislosti. Ziaden antabus ako v minulosti, uplne super liek. Na nazov si nespomeniem, ale mohol by o nom vediet aj tvoj obvody lekar a predpisat ti ho, ak najdes odvahu sa nanho obratit. Myslim ze to stoji za to, drz sa!

To isté, 7 rokov a mám 22 teraz a skúšam prestať každý týždeň

Existuju poradne a ambulancie pre zavislych ludi na cigaretach, alkohole a inych zavislostiach, su aj kluby pre abstinujucich alkoholikov AAA kluby, atd. Je mozna aj hospitalizacia v nemocnici, liecebni na Murani a V pezinku a ostatne najdete na internete. Je mozna psychoterapia, ak je skutocna motivacia a snaha chapat suvisloti, co alkohol a cigareta nahradza, kompenzuje a ake su hlbsie suvislosti v rodine, v detstve, v osobnom zivote apod. Zoznam psychoterapeutov je na stranke slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti, a ine stranky na nete. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova.

Mam problem s alkoholom. Denne si dam 5 az 6 piv. Chcem s tym skoncovat, len neviem ako. Vie mi niekto poradit? Nechcem prist o rodinu. kody

Mojej kmaratke ten Champix vobec nepomohol.

Biorezonaciu mozem len odporucat. Dvaja moji kolegovia na to boli v Presove a obaja nefajcia, co velmi ocenujem. Ak ste z vychodu skuste pozriet na www.altemeda.sk