Ako prestať fajčiť a piť - zbaviť sa absťákov

Ahojte. Som alkoholička, dnes som sa prvý deň rozhodla, že si nič nedám a mám abstinenčné príznaky! Je to strašné, neviem čo mam robit. Prosím pomozte mi : (

Ahoj, ja sa držím už skoro druhý mesiac, bude to o 5 dní - držím ti palce, oplatí sa to, človek sa cíti super, stále mám síce ešte kruhy pod očami, ale cítim sa lepšie a ráno človek vstáva s optimizmom, ak fajčíš, zbav sa aj toho a pozor na oslavy.

Ahojte všetci, čo mi poradia. Možno, že keď začnem písať a niekto si to prečíta, tak si povie, že som úplný hlupák. Chcem prestať fajčiť, je to už 11 rokov čo fajčím, mne je 27. Denne vyfajčím skoro 30 cigariet a najhoršie na tom je to, že už 5 rokov sa liečim na epilepsiu. Ani to vo mne nepohlo aby som prestal, ale čím som starší, viem, že aj tie cigarety robia zle záchvatom, skúšal som náplaste, žuvačky, nič nepomohlo ani ten liek, stále fajčím, ale popri tom chcem tak strašne prestať, vždy stroskotam pri prvých absťákoch. Ak niekto môžte, tak mi poraďte.

Skús začať behávať každé ráno aspoň 40 minúť každý deň celý mesiac a neprestaň fajčiť a po mesiaci prestaň a pokračuj v behaní. Uvidíš ten rozdiel a už znova nezačneš, otázka je, či začať behať pre teba nie je väčšia výzva ako prestať fajčiť, ale kto chce kam, pomôžme mu tam.

Ahoj pocula si uz o zdruzeni AA? Ked chces prestat pit, je to cesta, ciel uz mas vytyceny. Najdi si nieco na nete.

Musis to len vydrzat, nesmies to za ziadnych okolnosti vzdat aj ja prestavam nefajcit piaty den, citala som, ze dva tyzdne su kriticke.

Chcela by som prestat fajčiť, mám 28 rokov, vyfajčím okolo 15, niekedy menej, cigariet denne. Fajčím pravidelne asi štyri roky, predtým som fajčila len príležitostne. Mám chuť prestať každý deň, ale vždy ráno začínam cigaretkou s kávou, niekedy si dám aj viac káv a pri tom fajčím. Nie že by som bola z toho nejaká nešťastná, ale niekedy mi je to fakt lúto. Niekde som si prečítala, aby som sa zapojila do DF, vraj to pomáha. Takže zdravím všetkých. Dúfam, že všetci prestaneme:-)…

Ahoj, ja som prestal fajčiť pred dvoma rokmi po 12-tich rokoch. Prestával som fajčiť každý večer a každé ráno som si zapálil, nekonečný príbeh. Potom som prečítal zopár motivačných kníh, vôbec nie o fajčení ale skôr osobný rozvoj a všetky hovorili jenu a tú istú vec, ak chceš niečo dosiahnuť, naplánuj si to, sprav si náhradný plán, priprav motiváciu a pol úspechu je prvý krok, tak som to skúsil, čítal som veľa informácií ako ostatní prestali, spravil som si plán, spravil som si náhradný plán, že čo ak sa dostanem do situácie, keď neviem odmietnuť alebo… a nikomu som o mojich plánoch nehovoril, prestal som. Funguje, teraz mi už konečne nevadí po dvoch rokoch ani keď sused fajčí na balkóne, donedávna by som ho bol zabil najradšej. Môj plán obsahoval vyslovený zákaz krčiem, chát, rannej kávy, v podstate som prestal piť, lebo sa mi vždy pri alkohole pýtalo fajčiť a bol som tak zvyknutý a pripitý aj ľahšie náklonný, takže alkohol a káva sú fuč, vyhýbam sa kamarátom, ktorí nie sú ochotní pri mne vynechať cigaretu, časom som ich viac ako polovicu stratil, ale tých neľutujem, asi neboli až takí kamaráti, keď na nechceli podporiť ale potopiť. Nedávaj sa na žuvačky, el. cigarety, náplaste a podobné blbosti, tí čo to predávajú to chvália na fórach, ale v praxi ideš z jednej závislosti do druhej, peňazí to žerie rovnako veľa, radšej si za ušetrené dopraj niečo dobré. Fáma, že sa priberá je trocha pravdivá, ale ja som nepribral, lebo som si o tom prečítal a dával som si pozor, aby som vo voľnom čase počas nervozity nenahrádzal cigarety čokoládou alebo slanými pochutinami, najlepšie je začať sa venovať aj zdravej výžive, takmer každá taká kniha ťa podporí aj v nefajčení a ešte k tomu získavaš dobrý pocit, že znásobuješ blahodarné účinky na tvoje telo.

Ahoj. Ja som dnes nemala možnosť vyfajčiť od rána do 3tej hodiny viac ako tri cigarety, potom som kúpila jednu krabičku pre mňa a pre priateľa, zatial som si dala pred hodinou len jednu, takže moj plán znie zatiaľ obmedzovať sa čo najviac. Niečo vo mne mi hovorí, že to pôjde, začala som so športom, chôdzou atď… Zatiaľ nemám veľké abstin. príznaky, len tie prvé tri hodiny boli asi ťažšie, ale veď radšej nebudem kričať hop kým …

Takže včera som mala za celý den len 6 cigariet, pred mesiacom to bola skoro celá krabička. Držte palce

Biorezonancia alebo Bicom 2000 je nefunkcna zalezitost. Absolvoval som jednu kuru v case, ked som chcel prestat fajcit. Vsetko je o presvedceni prestat a nie o kurach a liekoch. Je to slepa a slaba beznadej nejakeho “pomocnika”, ktory to vsetko zmakne za vas a prestanete bez akychkolvek tazkosti. Uz len prostredie, ktore je na antinikotinovej klinike, personal (brigadnicky do 20 rokov) a pristroj vizualu ako z 90tich rokov. Preco myslite, ze antinikotinove kliniky tak rapidne pribudaju a su nuz skoro v kazdom vacsom meste? Levomje to perfektny biznis. Nezabudnite, vsetko je o vasom presvedceni a nastaveni sa k danej situacii a k vasmu chceniu. Palo

To isté mám aj ja, ale ja pijem len pivo a pritom musím fajčiť, inak fajčiť nemusím v robote na turistike a pod. mi dym z cigariet smrdí, športujem turist. tenis, plávanie, behanie a hrával som ja futbal závodne a to bolo po každom zápase na pivo a pritom cigareta, ináč som celý týždeň nemusel piť ani fajčiť, no teraz mám absťáky, že mám kŕče v bruchu a nervozitu večer, keď to vydržím, prejde to a ľahnem si spať ráno mi je dobre, ale väčšinou tomu tlaku podľahnem, kompenzoval som to vždy športom alebo nejakou robotou a potom som šiel na pivo ako za zásluhu, no teraz mám problémy s kĺbom a športovanie mám obmedzené, bral som aj Campral, ale bolelo ma z toho brucho a pil som pivo aj na to chcem s tým úplne prestať - možno by pomáhal nejaký prírodný preparát bylinky - a silné motivácie, na prestanie fajčenia že je dobrý aj ovos sušená celá vňať a zaliať vriacou vodou - zápar a piť každý deň teplý - je to smutné, keď športovci pijú, ale je to úžasné keď aj mi alkoholici dokážeme športovať - preto zvíťaziť nad všetkými absťákmi a stále s čistou hlavou iba nealkoholické pivo pre začiatok a mať niekoho, kto bude s tým pomáhať, ahojte do úplného nepitia, iba vodu!

Gratulujem, niekomu sa to nepodari ani nikdy, poznam pripad, ked to niekdo zahodi len tak naraz a uz nefajci ani nepije. To su pevne charaktery, ale takych je malo. Obycajne, kto chce, ale nema az taku vnutornu silu, tak tomu je to horsie, trva to aj roky a k tomu musi aj chciet. Najlepsie nikdy s tym nezacat. Prestat s tym je tazko. Zmeny prostredia k tomu su dobre, a hlavne si to uvedomit, netreba ani jest nejake pochutiny, to neni o tom. Treba prekonat vlastny tlak tej sprostej zavislosti, ktora nemusi byt silnejsia ako clovek. Zmena prostredia je najlepsia a motivy, ktore vylucuju akykolvek alkohol a cigarety. Treba vydrzat aspon rok a potom sa tomu vyhybat a nedat sa presvedcit od kamaratov. Proste pevny charakter. Treba bojovat, ale uspesne, inak to nema vyznam.

Najhoršie sú na tom športovci, ktorým nevadí, že si zapália proste im to nevadí, necítia nejakú nedostatočnosť v dychu, ale čím roky pribúdajú a stále si pofajčievajú, môžu prísť na to, že už kondička je fuč a už s tým nemôže skončiť.

Na alkoholizmus neni žiadny liek, len pevná vôla neexistuje liek, ktorý by len tak vylúčil z človeka závislosť môžte tiež užívať acylpyrín a skutočne veriť, že vďaka nemu prestanete piť je to skutočne o pevnom rozhodnutí a pevnom charaktere ináč to nedosiahnete a budete piť ďalej aj fajčiť.

Abstinoval som, teraz si vypíjam, nebaví ma to, tak s tým končím.

Zdravim. Ja som fajcil od strednej skoly (asi 14 rokov). Bol som v Kosiciach na terepii na klinike BMM: www.antinikotin.sk

Pomohlo mi to. Chut zmizla. Odporucam fajciarom. Ozaj to funguje. Robo

Aj moja kolegyna na tom bola a uz rok nefajci.

Som sam zo seba nervozny pracujem v oblasti elektroniky a odisla mi zena a neviem ako zacat nejak sa nastartovat

Viem vam pomoct