Ako prestať fajčiť a piť - zbaviť sa absťákov

Peterr, ako vies pomoct? Mne by sa pomoc velmi zisla… tiez sa snazim prestat fajcit, mam za sebou niekolko neuspesnych pokusov, ale velmi by som chcela s tym nadobro seknut… fajcim 16 rokov, v priemere asi 12 denne, a zdravie ide totalne dolu vodou… neviem sa ani poriadne nadychnut a casto ma dusi :- (

Pravda je veru taká, že závislosť je neskutočný protivník, dlhé roky sa nekontrolovateľne plazí, nepozorovane našou psychikou, stáva sa našou súčasťou života do momentu kedy sa to vymyká akejkoľvek kontrole, vtedy je zle. Vtedy sa trošku alebo že dosť zbadáme, neraz vďaka niekomu komu na nás záleží aj keď to nevidíme, je tam pevný bod ale mi ho nechápeme. Všetkým závislým od alk. a cig. 12 rokov denne hektolitre piva, vína a po nociach neraz liter, liter a pol páleného, Rum alebo vodka. Tri krabičky cigariet denne, Vyhadzovy zo zamestnaní, strata partnerského vzťahu, pobyty po psychiatriách a dve proti alk. liečenia, finančný bankrot, chvála bohu zdravie v poriadku ale na antidepresývach na dlho dlho… trvá to roky sa z toho vylízať, stále som alkoholik a ostanem aj keď to už veľmi obmedzujem. Jedno pravidlo ale platí… Nikdy človek nevie kedy keď je raz závislý, nikdy nevie kedy aj v tej naj. kondící, v najpevnejšej chvíli skončí kdesi na mol, povracaný na lavičke v parku sám.

Prosím o pomoc, nikto z rodiny nevie že pijem denne a bojím sa že ma odsúdia, neviem ako na to. keď som v strese tak sa napijem ide to lahko. Strašne ma to trápi a neviem ako na to -k lekárovi nechcem ísť (hanbím sa). Môžem zahnať si “volne” kupiť nejaké lieky alebo už musím na protialkohol. liečenie? pomôžte

Keď fajčíš a chceš hneď prestať tak sa Ti to nepodarí, pretože abstinenčné príznaky sú také silné, že hneď siahneš po cigarete. Ale biofrekvenciou sa to dá bez abstinenčných príznakov. Pozri www.harmoniavzivote.eu.sk. Tam ťa zbavia fajčenia raz-dva.

1 Like

Nájdi si na nete web triezvy priestor, máš tam kontakty na AA, telefonne čísla, prípadne môžeš písať, pomôžu

1 Like

Kup si detoxikacne naplaste a indicku vlakninu, to ta tak precisti, ze na alkohol uz nikdy nesiahnes. Popritom ber citron, limetku a zazvor, cerstve ich stava pomaha a zozen si niecco na hlavu. To predpisuje psychiater. Pre istotu zuj tabak.

1 Like

Prestala som fajčiť po 20tich. rokoch posledné roky som fajčila 40-60 cigariet denne, bolo to veľmi ťažké, raz ráno som sa rozhodla skúsiť prestať. Treba na to posteľ, voľno, tv alebo sériu dobrých filmov:) Vyhnúť sa aktivite, ktorá vie podráždiť a núti zapáliť si ( mňa dráždi upratovanie:) )3-4 dni boli katastrofa.... . A 5-ty deň nebolo treba ani lieky od bolesti - brufen napr. ( bolesti odišli ). Bolo to pre mňa veľmi ťažké, ale stálo to zato. Metóda budem fajčiť menej u mňa nezaberala .

1 Like

jedine čo pomože su elektronicke cigarety. SKus si ju kupit a uvidiš že ti pomože. Velmi znamy je v tomto eshop vaprio.sk maju aj naplne a celkovo všetko prislušenstvo k tomu. Držím palce

1 Like

myslíte si, že e-cigareta naopzaj pomožýe odvyknut od klasickych cigariet?

1 Like

ano, ja si to myslim. a hlavne to je aspon o nieco zdravsia varianta!

1 Like

hlavne velke sebazapretie k tomuto rozhodnutiu potrebuje clovek a este podporu od blizkych!

Dobreho psychologa, dobru rodina ktora podrzi a hlavne tvoje 100% rozhodnutie ze to ozaj chces zmenit!

o alkohole a fajčení

co o alkohole a fajceni? celkom som nepochopil

1 Like

Zdravím Juraj. Keď si to uvedomuješ a chceš to riešiť, je to potom na dobrej ceste. Neexistuje nič, čo by ti v riešení zabránilo. “Abstinenčné príznaky” nie sú náhodou. Počul si už o asociatívnom myslení? Niečo v tvojom okolí ti stále pripomína, že si pohárik, pivo… musíš dať. Skúsim ti to priblížiť na príklade. Je to keď si niekto spája kávu a cigaretu, nerozlučnú dvojku. Keď si chce dať cigaretu, potrebuje k tomu kávu. Keď si dá kávu, tak si spomenie na cigaretu a musí si ju dať. Proste to k tomu patrí, pretože to je spojené (aj keď to nie je tvoj príklad). Je to potrebné nájsť a odstrániť alebo to aspoň zmierniť. Nemusí to byť vec, môže to byť kľukne osoba, situácia, čokoľvek. A u cigariet vnímam, že je to jediná vec, ktorá ťa vie upokojiť. Ak už sa nechceš trápiť a chceš s tým pomôcť, rada ti s tým pomôžem. Tu je kontakt na mňa: www.milujzivot.sk

mne pomaha prestat mysliet na cigušku a odolať nutkaniu esencia stop smoke od bio bachovky so sodou tak sks mozno pomoze aj tebe

Čo je to? Je to ozaj účinné??