Ako prestať fajčiť?


(Admin Zzz.sk) #1

Štatistiky o počte úspešne odvyknutých nevyznievajú optimisticky. Jedna vec je však istá, každá nezapálená cigareta vedie k predĺženiu života a zmierneniu negatívnych zdravotných následkov z dôvodu dlhoročného fajčenia.Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/12222-ako-prestat-fajcit

(Michal) #2

Pekný a pravdivý článok.


(Ingrid) #3

Nefajčím už 8-smy mesiac, lepšie sa mi dýcha, schody už nie su prekážka, žiadne priberanie nebolo, je to o tom, či si človek nezačne kompenzovať fajčenie prežieraním sa. Jeden typ človeka totiž všetko robí prehnane, ak pije, tak veľa, ak fajčí, tak jednu od druhej, ak sa prežiera, tak do morbídnej obezity, ale to je jednoducho smola a pokiaľ si to sám ten človek neuvedomí, tak bohužiaľ na to doplatí, príroda mu odkáže, že jednoducho geneticky medzi nás nepatrí :slight_smile: Normálny, zdravý a inteligentný človek fajčiť prestane a bojuje s tým.


(Fero) #4

Super článok, všetko je predsa v našej hlave. :slight_smile: Raz som čítal prípad ako sa podarilo odnaučiť fajčiť pomocou regresnej terapie. Kde terapeut vstúpil v hypnóze do klientovho podvedomia a vymazal mu odtiaľ psychickú závislosť na nikotíne.

Ďalší prípad v južnej amerike existuje šamanský nápoj ayahuasca. Po vypití sa človeku otvoria iné svety a dymenzie a pochopí mnoho súvislostí v živote. Dosť na tom, mnohým prípadom sa podarilo pomocou ayahuascy dostať z drog, alkoholizmu a fajčenia. Škoda že je to tak ďaleko :slight_smile:

Ďalšia metóda - elektronické cigarety. Akýkoľvek názor na elektronické cigarety máte, mňa nepresvedčí nič že sa pomocou toho nedá odnaučiť fajčiť. Mne sa to podarilo. Netvrdím že to bude účinkovať na každého. A viem aké to je ťažké len tak prestať. Elektronickú cigaretu beriem ako pomôcku.

Ani netvrdím že keď budete fajčiť elektronickú cigaretu mesiac hneď potom prestanete. Ja ju fajčím už rok ale teraz si už len tak potiahnem cca 10 - 15 krát za deň. Náplne si striedam podľa chuti a prešiel som už na náplne s nízkou koncentráciou nikotínu 6-9mg to mi vyhovuje. Na začiatku som fajčil 18-24mg po pol roku som skúsil znižovať. Po 9 rokoch fajčenia je to príjemná zmena. Potešil som tým aj manželku ktorej vadil smrad z klasických cigariet. A potešil som aj seba a svoju peňaženku.

Mojim cieľom je úplne prestať. A dúfam že sa mi to aj podarí. Cigy a náplne kupujem z einhalatory. sk


(Kamila) #5

Prestat fajcit nieje lahke. Mne sa to zatial nepodarilo :slight_smile:


(grafit) #6

Som nefajčiar. Preto ma určite mnohí fajčiari okamžite pošlú niekam aj s mojim názorom. Ale pravda je taká, že mnohí fajčiari tvrdia, že nevedia s fajčením prestať, hoci by aj chceli. Napadlo ma jedno riešenie, ako im v tom pomôcť. Čo keby v krabičke bola jedna cigareta, na nerozoznanie rovnaká od ostatných, ktorá by po jej vyfajčení možno po pár minútach spôsobila nepríjemnú nevolnosť. Fajčiar by už s takou bezstarostnou rutinou nesiahol po ďalšej cigarete.