Ako rychlo sa da zistit tehotenstvo?

Prosim vas, vie niekto ako je najrychlejsie mozne zistit tehotenstvo? ak nahodou, aby ho bolo mozne prerusit tabletkou a nemusiet ist na interupciu :o( A da sa taka tabletka bezne kupit v lekarni, alebo iba na recept od gynekologa? velmi pekne dakujem za vsetky rady.

Este by som chcela, neradte mi prosim tehotensky test. Mam dve malicke deti, narodene kratko po sebe a TT som si robila 2x a vzdy bol negativny, napriek tomu, ze som bola tehotna. Nechcem byt tehotna treti krat. Moje prve dieta ma len 2 roky, moje druhe len 9 mesiacov.Nezvladla by som to ani psychicky ani financne.Som s detmi stale sama. Este kojim, ale menzes uz obcas mavam, no mavala som ho aj ked som po pol roku po prvom porode otehotnela.Takze nemozem sa riadit ani menzesom. Poradte prosim,kedy mam ist k lekarovi?aby som tam nesla priskoro aby mi nepovedal ze nie som tehotna,lebo to este nebude zistitelne a nakoniec budem.Preto surne potrebujem vediet,ako rychlo sa da tehotenstvo zistit a ci je mozne tabletku na prerusenie kupit v lekarni alebo len na recept.
Dakujem.

nuz tabletka “po” sexe, kedy dojde k vyronu semena rovno v posve sa vola postinor, je len na lekarsky predpis a to len gynekologom a navyse najvacsia pravdepodobnost toho ze zaucinkuje plati len prvych 24 hodin po pohlavnom styku celkovo je ucinna az do 72 hodin po sexe a vsak tam je uz dost otazne ci zabere, proste s kazdou pribudajucou hodinou ked by si si ju nezobrala je riziko ze otehotnies,a ked otehotnies uz sa to liekmi neda nijak dostat z tela von…jedine potom ta interupcia. drzim palce. daj vediet.

pa janka

Fuha :frowning: to som nevedela.Keby som to vedela,drzala by som taku tabletku doma,pre kazdy pripad.Ale nechapem preco je len na predpis.Ved nikto dopredu nevie,kedy sa nieco take moze stat a pokial ju treba zobrat hned ako sa to stane a k sexu dojde vecer,tak tazko bude niekto utekat k lekarovi,aby mu rychlo predpisal tabletku :frowning: Moc dufam, ze z toho nic nebude.Pocula som ale,ze existuje tabletka,ktora tehotenstvo ako take,resp.plod znici,pokial to nieje v pokrocilejsom stadiu.Asi som teda pocula zle :frowning: Takze potom je mozna uz len interupcia? Tomu som sa chcela vyhnut.Preto mam aj to druhe babo tak kratko po sebe,lebo by som psychicky nezvladla interupciu :frowning: Takze neostava mi nic,len dufat ze tehotna nebudem.Aj ked pri mojom partnerovi…je velmi plodny, normalne verim,ze by oplodnil aj neplodnu zenu.Ma uz tri deti z byvaleho manzelstva a tiez to bolo “len raz bez gumy” preto mam strach.Vacsina ludi cloveka hned odsudi “mala si si davat pozor” ale niekedy je to ozaj nehoda.Planovali sme anal no a ja som ho potrebovala viac zvlhcit…no a on myslel,ze to nie je v posve a ja uz som nestihla zoskocit :o(
Da sa tato tabletka obstarat aj vopred u lekara?lebo nemozem vediet kedy sa to stane a ked to nebudem mat doma,mam smolu.

Ahoj Janka, takze som sa bola informovat,lebo partner vravel,ze ma dojem,ze sa to da kupit bez receptu,tak som rychlo bezala.Predali mi ESCAPELLE,lebo som zabudla nazov,ktory si mi tu napisala.Stala okolo 650,-:o( nuz ale co by clovek pre to neurobil…tak za tie prachy dufam ze zabere :o)) Do 12hodin som ju sice nestihla uzit a pisane je ze je najlepsie do 12h, ale uzila som ju do 18 a pol hodiny, tak snad mam este sancu…Bola by som velmi nerada,keby som to musela riesit interupciou,ktoru by som tentokrat uz naozaj musela podstupit.Uz teraz mam toho dost s dvomi malickymi detmi,s tromi by som sa mohla rovno zavesit.V letaku je pisane ze po 3tyzdnoch je lepsie ist na kontrolu ci tabletka zabrala.Ja sa tam urcite vyberem,len neviem,ci by nebolo lepsie aj skor…ale zas ked to skor lekar nebude moct zistit…no neviem, skusim tam asi zavolat a poradit sa,aby som tam nesla zbytocne,lebo mam vzdy problem niekoho najst,kto mi postrazi deti :o( Tak drz palceky Jani. A moc Ti dakujem za radu.Netusis,ako si mi pomohla.Partner sice o tejto tablete vedel,ale nepovedal mi ze je moznost taku kupit.Az ked som mu ja povedala,nech sa informuje,ci sa da kupit bez receptu,kedze bol v meste :o)Takze keby si mi neporadila,nepovedala by som mu nic a tym padom by ani on nepovedal mne a uz by som len dufala,ze sa to nepodarilo,co aj teraz budem dufat ale urcite budem kludnejsia,nez keby som nezobrala ziadnu tabletu na zabranenie :o) Dam Ti vediet po dvoch-troch tyzdnoch,ci to zabralo.Tak drz palcek prosim :o)
Este raz moc dakujem.

Ahoj, mrzia ma Tvoje “problemy”, neviem Ti sice poradit, ale dufam, ze sa coskoro vsetko vyriesi tym spravnym smerom…
Ja som na tom skor opacne, s priatelom sa snazime o babatko uz dlhsiu dobu, no stale nic… Teraz som mala pocit, ze mozno som v tom, no rano som si robila test a vysiel negativny:( No pri citani Tvojho prispevku, kedy si bola 2krat tehotna aj pri negativnom teste, ma napadla otazka, kedy si si tie testy priblizne robila? Lebo ja ak, tak by som mala byt uz cca v 7 tyzdni, ale ten test nepodareny… Lebo priznaky mam, aj ked slabe…
A k tej tabletke, tu Ti predpise lekarka aj vopred.
Drzim palce!

ahojky Artea, tak velmi ma tesí ze sa ti to podarilo aspon nejakym sposobom vyriesit tvoj problem, nuz pytala si sa preco nieje Postinor na predpis a to z toho dovodu, ze je to najagresivnejsi hormon preto to mnohy aj lekári nazyvaju hormalna bomba resp. vybuch v tele resp. pre telo, pretoze hormony ktore su obsiahnute v tej tablete postinor posobia na hormony v zenskom tele tak, ze teraz uz neviem ci rychlym poklesom alebo zvysenim hormonov v nasom tele a na zaklade tych potom tie spermie nemaju sancu sa niekde uchytit resp. nas oplodnit a mladé dievcata ktore nemaju presne este infomracie ohladom pohlavneho styku a podobne a myslia si co ak som tehotna, pricom mozno ani nemali pohlavny styk by im tieto tablety mohli velmi ale velmi uskodit v ich dalsom vyvine. ale to co ty si spominala ze ti priatel kupil, to som uz pocula ale skor take neutralne reakcie na to, resp. velka vacsina bab hovorila o tom ze dostali aj dva krat menstruaciu pocas mesiaca…co znamena velky booom v zenskom hormonalnom systeme, a povedala by som ze pre zenske telo su ale ovela skodlivejsie :frowning: nemusis tie nasledky ani vidiet, ani citit, no ver tomu ze telo si ich uz nejako najde…ja osobne by som to asi tou tabletkou neriesila, ale pokial by som bola v tvojej situacii, tak mozno ano. drzim palecky…potom daj vediet…papa

janka

Ahoj Jani, dakujem za Tvoj nazor.Pracujes v zdravotnickej oblasti,alebo sa o to zaujimas a poznas to? Mozno,keby som nevedela,ze partnerovi sa podari kazdy preslap dotiahnut do tehotenstva :o) tak by som ani ja toto neriesila tabletkou.Ale prave preto mam strach,lebo interupcia je horsi zasach do organizmu,aspon teda pre mna,uz len z toho dovodu,ze aj telicko dietatka uz existuje a preto by som to asi velmi zle znasala.Uz len ked sa zamyslim,ze aj ked som otehotnela druhy raz a maly mal len 8 mesiacov a uvazovala som,ci si to dat zobrat a rozhodla by som sa dat si dieta zobrat,nemala by som taku krasnu a uzasnu dcerku.Preto by som to asi psychicky nezvladla,lebo by som stale myslela na to,co ak aj to druhe babo by bolo take uzasne a ja ho chcem zabit :o( Je to vsetko o psychike a ja som vo vsetkom priserne citliva.Takze ak tato tabletka narusi nieco v mojom tele,obzvlast ak to pre mna nebude az take "cititelne"tak je to pre mna vzdy lepsie riesenie,ako zabit uz vyvynute dieta.Menzes mam nepravidelny tak ci tak,nakolko kojim,ale mohli by sa mi tak poburit hormony,aby som sa prestala vyhadzovat :o) a aby mi prestali padat vlasy :o) Lebo aj to kojenie mi dost rozhadzuje hormony a nielen ze nemozem ani schudnut,ale este sa aj vyhadzujem ako pubertiak.Riesim to zinkom,ale beriem ho len necele 2mesiace,takze vysledok zatial nie je velmi vidiet.Neviem vobec,ci mi nieco zaberie,alebo si budem muset pockat,kym prestanem kojit a vsetko sa mi znova ustali do normalnej hladiny.

ahojky, nie nepracujem v zdravotnej oblasti, ale dost sa o nu zaujimam, a tymito podobnymi situaciami som si vela krat presla a moje kamaratky sa vzdy na mna s tymito problemami obracali a ja som im nielen radila ale namiesto ich partnerov s nimi chodila po lekaroch, tak odtial mam tie skusenosti :slight_smile:
a tvoja precitlivenost momentalne moze byt aj vdaka tej zmene hormonov. ked ti poviem ze ja som po uziti postinoru asi tri dni plakala a ja som ani nevedela preco potom zrazu som sa zacala smiat a zrazu ma premkla totalna uzkost…proste take stavy ze som sama zo seba nechapala…ale to vsetko tie tabletky resp. ten postinor-hormonalna bomba…a ty tym ze si po porode a kojis, je to uplne pochopitelne, neboj ono sa to sice teraz moze este viac rozhodit, ale ked si das pozor uz na to, tak by sa to postupne uz len malo ustalit, najblizsia hormonalna zmena ta bude cakat az v prechode :o) a zinok inak beriem aj ja, zevraj dobry na nechty a vlasy, ale ja uz to beriem tri mesiace a skor mam pocit ze nechty mam ovela horsie nez predtym…ale tak na to mozu mat vplyv aj ine faktory…:slight_smile:

Dakujem Jani za vycerpavajuce odpovede.Ja skor pocitujem len strasnu unavu…hlavne oci mam velmi unavene…aj ked nie som unavena,oci citim strasne oslabene…neviem ako dlho to este ma trvat,ved ta jedna tabletka hadam nemoze rozhadzat organizmus na nejaku velmi dlhu dobu, tak dufam ze bude coskoro po tom.Po vysetreni sa Ti este ozvem.Drz palcek.

Jani,prosim Ta,ak to este citas :o) tu na stranke som sa docitala, ze ten Postinor obsahuje dve tablety,ktore treba uzit.Escapell co som kupila ja,mal len jednu tabletu.Dufam ze som nemala kupit dve :o) lebo ma porazi.Lekarnicka nic take nespomenula ze k tomu potrebujem dve a v baleni bola len jedna.Tak teraz ma to trosku zarazilo a zneistilo.
Dakujem moc.

Ale nie, určite stačí len jedna, snaď si nemyslíš, že by ti predali len polovičnú dávku. To sa nerobí so žiadnymi liekmi, ani s antibiotikami ani s antikoncepciou, s ničím. Proste je to nový druh lieku a užíva sa len jedna tableta. Na betón!!! A Escapell dokáže poriadne rozhádzať cyklus, aj celého človeka.

Dakujem Andrea :o) a to rozhadzanie som si teda uz vsimla :o( len neviem, ako dlho to moze trvat.Som strasne unavena.Oci mam take slabe a unavene,ze niekedy mam pocit,akoby sa mi zahmlievali,akoby som skulila.Dufam ze to coskoro prejde.Obcas mam spinenie.Ale nic extra.Nic vaznejsie okrem unavy nastastie nepocitujem.Ale vobec netusim,na ako dlho dokaze tato tabletka rozhadzat organizmus :o(

ahojky, urcite ti nedali polovicnu davku, ano je to pravda ze v postinore su dve tabletky. takze ziaden strach. sama asi teraz vidis ako ta to rozhadzalo. uvidis casom, ci ti to nesposobilo nieco viac ako len mozno zmena nalady alebo tak… a netrva to dlho…tak mozno asi max. tyzden…ale vsetko zavisi od toho aky mas silny organizmus.

Moc dakujem. Tak uz len dufam, ze to zabralo a budem si davat pozor, aby som to nemusela podstupit znova.Hadam to nesposobi nijake nasledky… :o(

drzim palecky :o)

vola sa to tabletka po,a da sa kupit za 400 sk bez receptu

dobry, ja by som chtela odvas poradit mam jedno djeieta no to druhe sa nam s patnerom nedary je nejaka pomoc aby som bola trhotna

ahojte. mam mensi problem…som mlada a menstruacia mi meskava dost casto meskala mi uz aj pol roka…mam chalana s ktorym sme to robili hned den po tom ako mi skoncili krami ale praskol kondom a spravil sa do mna po 6 hodina som uzila tabletku PO a docitala som sa ze ak zabrala ze po 4 dnoch dostanem menstruaciu…a aj som dostala…lenzeteraz mi emskaju uz asi mesiac…je to normalne???ci mozem byt tehotna??prosim poradte dakujem:D

určite nie si, upokoj sa.