Ako sa staráte o nohy? (suchá pokožka)

Ahojte!
Už dlhšiu dobu ma trápia moje chodidlá ktoré mám neustále veľmi vysušené. Vedeli by ste mi prosím poradiť nejaký krém alebo niečo čo Vám pomohlo na takýto problém?
Ďakujem

1 Like

Ahoj;-) Suché chodidlá trápia mnohé ženy. Patrím tiež k tým ktoré si už vyskúšali rôzne procedúry a mastičky. Pokiaľ som prišla na to, čo mi aj pomáha tak som minula dosť veľa peňazí. Preto by som ti rada poradila. Aké krémiky si doteraz používala?

To viem že takéto problémy majú mnohé ženy a nie len ženy ale aj chlapi. Práve že neviem či som nespravila chybu lebo chodila som iba raz do roka na pedikúra a to vždy pred letom a skoro vôbec som si nenatierala chodidla. Keď som si ich natrela tak iba obyčajným krémom ktorým som si natrela aj celé telo. Asi som si mala nejaký špeci kúpiť na chodidlá že?

Sofhia tak to si veru spravila chybu. Mala by si zacat chodit castejsie na pedikuru aspon dva alebo tri krat do roka a natierat si pravidelne kazdy den nohy. Ja si natieram v takych dvojtyzdnovych intervaloch tzv. dva tyzdne si aj rano aj vecer natieram chodidla a potom si dam mesiac pauzu a potom znovu. A super mi to zabera a mam stale pekne hydratovane nohy

Musím sa teda objednať niekam na pedikúru a chodiť tam častejšie. Som si myslela že tam stačí tak raz za rok ísť. Už ale aspoň viem. To tak často si natieraš nohy? Nezabúdaš na to? A aký krém používaš, ak smiem vedieť?

No skus a uvidis ci ti to bude robit dobre na nohy alebo nie. Pokial ale nevyskusas tak nebudes vediet. Hej tak casto. Ale aby som pravdu napisala zo zaciatku som to trosku flakala a zabudala som nato ale uz som si zvykla a uz dodrzujem ze kazdy den si ich natieram. Teraz momentalne pouzivam krem s mocovinou a to ureagammu. Je to krem ktory predavaju v lekarnach. Poradila mi ho kamaratka, tak som vyskusala a zatial fajn

To máš pravdu že pokiaľ nevyskúšam tak nebudem vedieť čo mi pomáha a čo naopak nie. Teraz už snáď budem mať viacej času na takéto veci aby som sa stíhala starať aj o svoje nohy. Doteraz som mala takú robotu že som nevedela ani ako deň ušiel. Močovina je taká dobrá na suchú pokožku?

Ahojte zeny:-) Dufam, ze neotravujem. Rada by som sa Vas spytala na zopar otazok. Kremujem si nohy uz dost dlhu dobu ale neustale pocitujem pocit, ze ich mam suche:-/ Len na okraj aby ste vedeli, trpim cukrovkou a preto si davam zalezat na tom, aby som si ich kremovala. Predsa len tam je vyssie riziko nejakeho problemu. Ake kremy vy pouzivate?

Dobre robíš, že si ich krémuješ. Moja starká to podcenila a teraz má problém ešte aj s diabetickou nohou:-/ Začala si ich pravidelne krémovať ale jej to už aj tak až tak nepomôže:-/

O diabetickej nohe som uz pocula ale vobec neviem co to znamena a ako to dosta?:-/ Vysvetlis mi to pls?

Diabetická noha je definovaná ako nejaký vred alebo infekcia, ktorá je spojená s neurologickými abnormalitami.Typické pre ňu je to, že akékoľvek poranenie na nohe diabetika, môže dospieť až k amputácii dolnej končatiny. Pretože je tak zničená pokožka, že je náchylnejšia na infekcie a plesne. Preto si treba pravidelne natierať nohy, aby pokožka nebola zničená a aby si zabránila ochoreniu diabetickej nohy.

Melli presne ako si napísala. Moja babka mala cukrovku a vôbec neboli na trhu takéto produkty aké sú teraz a ona chudiatko prišla aj o nohu, museli jej hu amputovať:-( No už nás aj opustila a snáď sa má už tam hore dobre. Takže Vám radím aby ste toto ochorenie nepodceňovali a robili všetko preto, aby ste sa cítili dobre!

To je smutne patzinka:-( Este ze technologia a vsetky lieky idu tak dopredu. Ja ten krem ureagamma pouzivam a to nemam ani cukrovku. Kamaratka mi hovorila, ze je to velmi dobry krem a ze dobre hydratuje nohy. Ja som ich mala neustale velmi suche tak som si ho zakupila a uz teraz citim, ze mi velmi pomohol

Fuha melli, ty si mi to ako odborne opisala, no samozrejme ti za to dakujem! Ale to mozu dostat iba pacienti, ktory maju diabetes, ze? Zdravy clovek nemoze mat ochorenie diabetickej nohy, ci?

A odkedy ho používaš tak aj cítiš zlepšenie? Nepočula som o žiadnom takomto kréme. On obsahuje nejakú látku, ktorá viacej hydratuje?

Citim zlepsenie patzinka. Uz nemam az take suche chodidla a mam ich hydratovanejsie. Obsahuje vlastne 10% urei (v preklade je to mocovina) a tato urea ma ucinky, ze hydratuje o mnoho lepsie pokozku chodidiel. Takze to je ta latka, ktora tak pomaha

A ako často si ním krémuješ nohy? Je potrebné každý deň alebo stačí len z času na čas? A kde ho dostať kúpiť baby? Iba v lekárni?

Tak dva krat za den, rano ked sa zobudim si hned kremujem nohy a potom vecer ked sledujem televiziu :slight_smile: A mala by si kazdy den, ked chces aby bolo vidno aj vysledky. V lekarni najrychlejsie kupis tuto mast alebo si ju objednaj z internetu

Chcela si vedieť, čo ten výraz znamená, tak som ti to napísala :slight_smile: Áno, toto ochorenie je rizikové pre pacientov s cukrovkou. Bežní ľudia ju nedostanú ale aj tak by sa mali starať o chodidlá, aby ich nemali vyschnuté a škaredé. A obvzlášť žena, ktorá nosí v lete sandále. Veď to nie je vôbec pekné, keď niekto má škaredú zhrubnutú kožu! :frowning:

Ano chcela som vediet a ja som ti za to vdacna, ze si mi to napisala :slight_smile: To mas pravdu, kazdy jeden z nas by sa mal starat o svoje nohy a chodidla! Aj ja sa snazim no teraz si vyskusam kupit aj tu ureagammu lebo mam pocit, ze ten moj mi vobec nezabera a nepomaha. Skusim tento, snad to bude lepsie :slight_smile: