Ako sa zbaviť vší vo vlasoch

ahoj treba vlasky nastriekat sprejom vsi ven nechat posobit dva hodiny umyt samponom vsi ven,vycesat a na noc opakovat .zatial to uspesne zabera.

ako sa toho mam zbavit?? pls pomoooooooc

Ahojte,
ja som mala vsi vyse roka, nemohla som sa ich zbavit a pritom som vyskusala vsetko mozne…skusala som pripravky z lekarne (ktore ma stali dost) napr. Parasidose, Paranix…skusala som ocot, rum, alpu a nic z tohto mi nepomohlo. Nakoniec sme kupili Orthosan sampon…je to sice sampon na psov, ale uz som naopzvaj bola zufala a nevedela som co si na hlavu mam dat…bezne sa da kupit v predajni v chovatelskymi potrebami…stoji cca 3€. Nezufajte a hlavne nepanikarte…vsi sa da zbavit… mne sampon pomohol a nepocitovala som palenie, ako pri pripravkoch z lekarne (tie mozno znicili vlasy viac). Umyla som si vlasy asi tri krat a priebezne som si vycesavala, ale neobjavila som nic. Vela stastia…

Ahojte. No ja mam jeden navod. A aj otestovany na sebe, bratrancoch a adokoca i mojich detoch. Kazdy vie, ze staci ak dieta navstevuje nejake to zairiadenie a donesu to domov. Kedze mem dlhe vlasy ocenujem i to, ze tento sposob ich nenici. Preferujem tento sposob dlhe roky, po pokusoch s moder.pripravkami. Klasicky PETROLEJ. Natriet pokozku hlavy i vlasy. Nechat posobit15 az 20 minut a umyt samponom - ja umyvam 2 krat, aby som si bola ista, ze nebudu vonat petrolejom. Znici hnidy i dospele jedince. Vela zdaru.

Ahojte, my to máme už viackrát za sebou, dúfam, že keď už dcéra vyšla zo ZDŠ bude pokoj. Tu je rada: nestačí vlasy len umyť podľa návodu, ale je dôležité aj vyčesať tú háveď takým hustým hrebeňom - všivákom, inak sa ich nezbavíš. Umyť a vyčesať je dôležité zopakovať cca po 5 dňoch, ak by zas nejaká dorástla a toto robiť tak do mesiaca.

Moja sestra má vši už asi od začiatku prázdnin. Mamina ani ocino už nevedia čo s tým. Každý druhý deň jej dávajú na vlasy iné prípravky. Dosť sa bojíme, že aj my dostaneme vši, ja mám dlhé a veľmi kučeravé vlasy. Prosím poradte nám niečo.

Ja mam vsi uz 9 mesiacov a vyskusala som vsetko. Vraj vsa neprezije dlhsie ako 24 hodin bez vlasu, ale ja som jednu potvoru uvaznila pod sklenym poharom a zila este 3 dni! Som uz zufala, ale nevzdavam to. Len keby to cesanie nezaberalo tolko casu!

Ja som dnes nasla mojej dcerke hnidy, citala som na nete, ze je dobry elektricky hreben na vsi, tak ho zajtra kupim a vyskusam. Inak sesternica prefarbovala vlasy svojej dcerke a boli fuc.

Vší sa zbavíte len tak, že po ich vykynožení nejakým šampónom (dobrý je aj Orthosan), ručne povyberáte všetky hnidy. Iná cesta nie je.

Milé priateľky. Teraz budete trošku vyvaľovať očká, ale v stave zúfalstva mám pre vás riešenie. Kúpte si Frontline a máte po všiach, hnidách a koniec trápenia. Je to prípravok pre psy a mačky. Žiaden strach, tiež som bola zúfalá a nedarilo sa nám zbaviť tých potvor a našla som to na nete. Kúpila, použila a bolo po probléme.

Ja som si vši objavila len včera, a dnes som si dala na celú hlavu balzám proti všiam. Ale mám pocit, že tie vši už mám dlhšiu dobu. Už som v minulosti mala vši, a nevedela som sa ich zbaviť 2 roky :confused: bolo to strašné. Dnes mi mamka ide radšej kúpiť farbu na vlasy. Zaberie to?

Potom sem napis ako posobil ten hreben na vsi.

My sme doma použili Paravit. Ničí vši, ale aj hnidy. Ale hlavne nesuší vlasy. Vonia ako štolverky a pôsobí, práve touto zvláštnou vôňou, aj ako prevencia. To som ocenila hlavne vtedy, keď som dcére vyčistila vlasy a po návrate do školy, kde boli vši práve rozšírené, ich už následne “nechytila” znovu. Prípravok je síce drahší, ale stačí použiť raz a pri napríklad štvorčlennej rodine toto balenie vystačí pre všetkých.

Dobrý deň, neviete mi niekto poradiť, ako sa máme čo najúčinnejšie zbaviť vší? Moja sesternica má, a spala u nás. Vši sme dostali aj my. Ja mám najmenej. Mamka mi našla len pár hníd. Moja sesternica sa už dobré tri týždne sťažovala na svrbenie hlavy, ale nikoho, ani v náhodou nenapadlo, že má vší. Až včera sme sa jej pozreli do vlasov. Zrejme vši, dostala ešte počas šk. roka, keďže vývoj jednej hnidy trvá priemerne 20 dní (záleží to od teploty, čím sú vyššie teploty, tým rýchlejšie sa z hnidy vyvinie voš) Vši sme mali aj pre dvoma rokmi. Vtedy sme sa zbavili vší za jeden deň. Lenže teraz ich máme oveľa viac. Zatiaľ sme použili šampón, a takú špeciálnu vodičku. A vyžehlili sme si aj vlasy a vyberáme ich z vlasov. Neviete nám ešte niečo poradiť?

Pripravok Vsi ven nam nepomhol, je velmi drahy a absolutne neucinny.

Už asi 2 týždne ma svrbela hlava, no dnes, keď som sa zobudila a poškrabala som si hlavu, na ruke mi zostal nejaký hmyz. Bola to síce len muška, ale už aj to mi bolo nechutné, že som mala v hlave mušku, tak som si išla umyť vlasy proti-všovým šampónom: Parasidose. Podľa návodu som si 2x umyla hlavu a “vypadli” mi 3 vši. Veľmi som sa zľakla a tak som použila aj prípravok Neemoxan. Potom som samozrejme navštívila lekáreň, kde som si kúpila prípravok Effective a dala som si to podľa návodu. Vlasy som si 3x vyčesala všivákom a zajtra si idem farbiť vlasy. Tak dúfam, že to pomôže.

Vsi ven nezabral ani nam a poriadne smrdi, dcera mi 4 hodiny revala.

Ja som dcére objavila 4 vši v polovici augusta, neviem ako ich dostala, do škôlky vtedy nechodila, hrávala sa len s 2 dievčatami cez ulicu a pochybujem, že oni ich mali. Vyskúšala som na odporúčanie v lekárni Pedicul Hermal, Paranit, nejaký šampon proti všiam s okamžitým účinkom, ktorý nemá špeciálny názov, ale nič z toho nepomohlo na hnidy. Boli tam stále, vôbec sa nedali vyčesať nijakým priloženým hrebeňom, po jednej som ich sťahovala a pri opätovnom prezeraní boli tam znova, akoby som nič neurobila. A to nehovorim slzách, ktoré to vždy sprevádzali, lebo treba kontrolovať po pramienku a to trvá aspoň 1 až 2 hodiny ak ich je veľa. Kolegyňa mi poradila Ortosan, ale v lekárni povedali, že ho už nevyrábajú a podobný je Diffusil H. Tento sme nastriekali a podľa návodu ma pôsobiť 4 - až 12 hodin, ja som to nechala 10 hod., umyla normálnym šamponom a sú preč, zostali sem tam také zoschnuté šupinky, žiadné hnidy ako predtým. Prípravky predtým boli drahé a nám nepomohli, až tento Diffusil a v malom meste v jednej lekárni bol za 10 Eur v druhej za 5,80, to isté balenie. Už som bola rozhodnutá kúpiť ortosan pre psov ako som to čítala tu na nete. Treba aj vyprať posteľné prádlo pri 60 stupňov, veci, ktoré sa nedajú prať treba dať do mrazničky na dobu 24 hod pri aspoň -18 stupňov, aby sa zamedzilo opätovnej nákaze (vankúše, plyšiaky s ktorými spáva, ja som dala aj ozdoby do vlasov, dokonca barbiny /, tak som to vyčítala v ktoromsi letáku. A to aj viac krát, keď som videla, že stále má hnidy. Je to hrozné a tým čo sa trápia celé mesiace teda nezávidím.
Malá ma vlasy nižšie pliec a nemusela som ju dať ani strihať. Prajem veľa šťastia.

My sme velmi dlho bojovali so vsami a po pouziti vsetkych dostupnych pripravkov u nas, ktore nezaberali, sme pri navsteve Madarska vbehli do lekarne a kupili ich pripravok NITTYFOR, ktory konecne vsi zlikvidoval. Takze miesto investovania niekolko desiatok eur skuste skocit za hranice, sice ten pripravok smrdi, ale zabera!

Ahojte, nam to dcerka doniesla tiez zo skoly a nevedeli sme sa toho zbavit niekolko mesiacov! Aj ked sme pouzivali vsetky dostupne pripravky z lekarne, stalo to kopu penazi a zufalstva. Pomohol len obycajny perolej, aj ked proti tomu varuju. Mam pocit, ze farmaceuticke firmy, ktore tieto neucinne pripravky vyrabaju. Ani jeden pripravok z lekarne nezabije hnidy. Petrolej ano, len treba samozrejme davat pozor, aby sa neostal do oci a pod. Nechat pod igelitovym vreckom minimalne 30 minut aj hodinu a dobre zmyt a dat nejaky balzam na vlasy.