Ako sa zbaviť vší vo vlasoch

A ten petrolej nezničí vlasy?

Aj mojej dcére sme našli včera vši, prosím ťa, mám doma petrolej a viem, že je najúčinejší, ale treba to nejako riediť alebo ako ho použiť? Ďakujem

Ahoj barborka, aj mne syn doniesol zo skolky vsi a nakoniec sme to dostali vsetci, pouzily sme sampon pre psy a vycesavaly vlasy vsivakom a toto sme opakovali po piatich dnoch.

Dobrý deň ja som mala vši tiež, a mne pomohol prípravok s názvom Hedrin, je naozaj účinný, nanáša sa na suché vlasy a nechá sa pôsobiť 1 hodinu, potom si vlasy umyjete normálnym šampónom na vlasy. Nestojí veľa, jeho cena je okolo 9 eur a naozaj pomáha. Ja som ho použila 2 krát a zbavila som sa tých malých potvoriek okamžite. Vlasy neničí, nezapácha a dostať ho kúpiť v lekárňach. Dúfam že som vám aspoň trochu pomohla pekný deň.

Ahojte, ja som tiež našla vši, kúpila som šampón ale hnidy to nezničilo, neviete ako často ho môžem použiť, volá sa Parasidose. Ďakujem

Dobrý večer, nestačí umyť len šampónom, alebo postriekať sprejom, treba hnidu po hnide vybrať a rozpučiť. Musí puknúť. Práve dnes to bola u nás trojhodinová záležitosť, je skoro polnoc a ja ešte vždy periem veci, kde môžu byť perspektívne vajíčka. A dieťa mi krásne spí s vyčistenou hlavou, pre každý prípad postriekanou a s čiapkou na hlavičke. Mimochodom, použili sme spray Diffusil H.

Koľko? Tak to potom nepostupuješ správne. Musíš si dať povyberať všetučké hnidy, rozpučiť ich a použiť aj pri vyberaní aj potom prípravok proti všám!

Ahoj. No tak ten pôjdem hneď kúpiť, ďakujem za radu. A potom si musela aj vajíčka vyberať, či len si ten prípravok naniesla na hlavu a zmyla?

Tak na moje husté kučeravé vlasy mi pomohol šampón Parasidose. Hnidy mi vysušil a vši zabil. A ešte som si žehlila vlasy. Tak poriadne od korienkov a myslím, že aj to pomohlo zabiť hnidy. Už to nikdy nechcem zažiť tie malé parazity v mojich kučerách. Pevné nervy pri boji s nimi prajem.

Aj každý deň. Je celkom neškodný ale nesmie sa dostať do očí pretože sú tam chemické látky.

Ja som mala tiež vši a mi sme kúpili BIOLIT je to síce na niejaké muchy ale nám to pomohlo. Len to nedávajte na pokožku pretože to veľmi páli. Pekný deň.

Dobrý deň. Chcem sa s vami podeliť o to čo mne osobne veľmi pomohlo na vši. Ja keď mám vši tak ja ich mám veľmi málo, lebo samozrejme si vlasy často češem, tak si všimnem niečo nekalé. Raz som si to všimla v lete, na vlasoch niečo ako mravček. Samozrejme povedala som to mojej mamine, ktorá mi ihneď pozrela hlavu, neskôr všetko vyčesala všiváčikom. Mala som asi len 2 vši a 3-4 hníd. No od leta, vši mám dosť často, pretože navštevujem školu denodenne, a nikdy nemôžeš vedieť či niekto tie vší má alebo nie. No mne pomohol prípravok Paranit. Mamina mi kúpila spoločné zo sprejom a šamponom. A vážne pomohol :slight_smile: Síce je trošku mastní ten sprej, ale úžasný. A šampón? Po ňom sa mi len vlasy leskli, boli bez lupín a samozrejme úplne čistú hlavu som mala :slight_smile: čiže odporúčam.

Takže hrôza, v pondelok som zbadala dcére liezť po vlasoch všu. V decembri písali zo školy kontrolovať a nemali sme. Takže chytila to v januári, aj keď sme kontrolovali, nezbadali sme. Tie obludy su malinké. V pondelok sme čistili šampónom Parasidose, vyčesali dosť veľa a samozrejme mala som aj ja. Ráno do školy preventívne Paranit, aby nedoniesla niečo nové. V utorok znovu šampón, ale u malej som už nič nevyčesala. V stredu sme si dali pauzu, ale vo štvrtok ma už všetko zase svrbelo a vyčesala som ďalšie, aj keď veľmi malinké. Takže zase Parasidose, dcére som dala Všiven balzam v spreji + potom aj šampón. Napriek tomu ma stále svrbí hlava, aj keď už menej, ale mám pocit, že sú tam. V sobotu som si nafarbila vlasy, ale aj tak v nedeľu svrbí hlava. Malá tvrdí, že nesvrbí, hnidy vyberám, ale ešte sme nevyhrali. Sumár: spreje z lekárne zabijú iba živé vši, hnidy ani len nevysušia, farbenie vlasov taktiež nič, tak som dnes kúpila petrolej a idem si to vyskúšať na moje dlhé husté vlasy. Len či ešte nejaké aj budem mať? ! ?

Mne Hedrin pomohol, ale som už zúfalá, keď každý deň cestujem autobusom plnom spoluobčanov, ktorým sa to len hemží vo vlasoch. Pokožku vo vlasoch mám už úplne zničenú. Neviem, čo mám robiť…

Mam päť deti, a stále mi chodia oznamy zo školy, že sa tam vyskytuju vši, moje deti ich ešte nemali, možno to je aj vďaka preventívnemu oplachovaniu vlasov, ktoré robíme keď príde takýto oznam. To pridám 4 kvapky Oreganového esenciálneho oleja do zmesi 30 mm jablčného octu a 30 ml vody a s týmto im vlasy po umytí opláchnem. Recept na odstránenie vší som síce ešte nemala šancu využiť, ale tu je zaujímavý návod, ako sa ich zbaviť prírodnými prostriedkami - http://www.esencialneoleje.sk/ako-sa-zbavit-vsi-pomocou-prirodnych-prostriedkov/

Ahojte, dneska som si znova našla vši. Už sa mi to opakuje asi 3 roky. Vždy tak v máji-júni si objavím vši. Mám jeden overený prostriedok, volá sa Všiven. Zabije všetky živé vši, ale hnidy nie, preto to treba opakovať každý týždeň (tak 1 mesiac, podľa množstva vší) , ale pomôže to. Ďalej ak si nechcete zaťažovať vlasy, tak mokré vlasy prečesávať všiváčikom, že vraj to pomáha na živé vši, ale zase je to na dlhšiu dobu. A dnes som našla príspevok s alpou kde ju treba naliať na hlavu, potom vlasy prečesať a zabaliť do igelitového sáčku tak na 10-15 min. Nakoniec vlasy normálne umyť šampónom a kondicionérom a znova prečesať všiváčikom a pre istotu opakovať na ďalší týždeň. Reakcie na to boli pozitívne, takže to idem dnes vyskúšať. A ešte som našla pomocou prírodných prostriedkov: http://www.esencialneoleje.sk/ako-sa-zbavit-vsi-pomocou-prirodnych-prostriedkov/ No ak majú vaše ratolesti krátke vlasy môžete ich vyberať ručne, je to asi najúčinnejší spôsob, ale pri dlhých vlasoch sa to ani nedá, keďže sa hnida stratí v polovičke vlasu, ale ak máte božiu trpezlivosť tak vyskúšajte. Všetkým držím palčeky a hádam som aspoň trochu pomohla.

Mne mamka nafarbila vlasy a vôbec to nepomáha. Pomohlo to iba na niekoľko dní. Vykynožili sme ich tak, že mi mamka dala na hlavu asi pol kondicionéra a vyčesali sme všetky vši pekne do vane.

Podelím sa s vami o moju nedávnu skúsenosť. Dcérka bola v tábore a keď sa vrátila, čakalo nás nemilé prekvapenie. Keď som sa jej pozrela do vlasov, lebo som si všimla, že si nejako často škrábe hlavu neverila som vlastným očiam. Samé vší a hnidy, už ani neviem presne koľko ich bolo, ale bola toho celá hlava. Myslela som, že ma porazí a poviem vám chcelo sa mi plakať, keď som uvidela čo to má v hlave. Nikdy som sa stým ešte nestretla a toto bolo ako zlý sen. Vši sme nikdy nemali a zrazu toto. Chcem Vám poradiť čo zabralo u nás na 100 %. Skúšali sme najprv šampón Parasidose, ktorý absolútne nezabral. Potom som prečítala všelijaké diskusie a skúsila toto. Takže dali sme Diffusil H, ktorý bol na hlave 10 hodín nasprejovať celú hlavu potom rozniesť po celej hlave, vlasy zabaliť najlepšie do čiapky na 1O hod. Potom umyť obyčajným šampónom. Následne votrieť do suchých vlasov krém na vyčesávanie hníd, ktorý sa volá Respect. Pôjdu dobre vyčesávať hnidy, ktoré tam ostali. Popri tom žehliť vlasy žehličkou ktorá tie hnidy spálila. Poviem Vám, že po Diffusile nebola ani jedná živá. Potom už len vyčesávať, chce to veľa trpezlivosti, trvalo nám to 5 dní pokiaľ som dcérku zbavila všetkých hníd, ale stálo to zato. Zachránila som jej krásne dlhé kučeravé vlásky a nemusela som ju ostrihať. Po 8 dňoch Diffussil znova, ale to už len kvôli tomu ak by sa nejak hnide predsa len podarilo prežiť. U dcérky som už absolútne nič nenašla, bolo to skôr preventívne. V podstate už po tých 5 dňoch boli vlásky v poriadku, ale nechcela som nič riskovať. Samozrejme všetko oblečenie, posteľné prádlo, čiapky vyprať čo vyprať nejde dať na 24 hod do mrazáku. Dúfam, že niekomu týmto pomôžem, viem aké to musí byť strašné zažiť to. Ja som to tiež zažila prvýkrát a dúfam, že aj poslednýkrát. Držím palce. Bola by som rada ak vám to pomôže, aby ste to tu napísali či vám to zabrala tak ako u nás. Ďakujem.

Je to podľa mňa výborný spôsob ako sa ich zbaviť (myslím tú Alpu). Ďakujem.

Áno ten petrolej som skúšala, ale ani mi nepomohol, skôr ma od neho svrbela pokožka.