Kavu pijem zasadne samotnu a cistu, inak si ju proste nedokazem vychutnat. Sladke lubim, ale nikdy to nekombinujem. ![]()
Tak kazdy to mame inac toto
A je to uplne v poriadku. Ale chapem, ze ak mas nejaku specialnu, ochutenu kavu a chces si proste vychutnat celkovo samotnu chut tej kavy, tak jasne, nema zmysel to zajedat keksikom. ![]()
to je pravda, najlepsie si tu kavu vychutnas proste samotnu. to bez debaty ![]()
Ja inak celkom obdivujem ludi, co ju piju nalacno, toto by som ja osobne teda nedala. Aj ked proste velakrat mam hroznu chut si ju dat hned rano po zobudeni, ale proste nie, viem, ze by mi bolo extremne zle. ![]()
To sa ani neodporúča piť ju nalačno, aj keby bola neviem aká kvalitná. Veľa ľudí takto začína svoj deň, ale tiež to tak nerobím, aj keď kávu milujem.
Ja sa najprv preberiem, naranajkujem a az ked mi vytravi, si ju dokazem naplno vychutnat ![]()
Ja kavu milujem, ale po 15 ju zasadne napriklad uz vobec nepijem. Treba si to vediet nastavit tak, aby bol tento napoj pre organizmus aj prospesny, nie ze ho budem pit bez rozmyslu, kedy mi pride na chut ![]()
Keď piješ kvalitnú kávu, tak to jednoznačne pre teba prospešné bude, s instantnou je to už o kúsok horšie.
Dnes ráno som prvýkrát skúšala túto Káva - Honduras Santa Rosa | coffeein.sk a nabudila ma hneď
Ale tak samozrejme záleží aj od spôsobu prípravy…
a ako si ju teda pripravujes ty? ja nemam pocit, ze by ma nejak kava vedela nabudit.
A myslis si, ze to zalezi od pripravy?
Ale teda ak si ju zvyknes davat s cukrom a mliekom, tak by som sa absolutne necudovala, ze ta nenabudi.
taka kava ma akurat tak posle na sladky spanok. ako kakavko
ja tiez musim kavu vypit len cistu, inak pre mna ani nema zmysel ju pit. ja viem, ze kazdy si ju vychutnava inak, po svojom, ale toto ja ozaj nemusim. ![]()
Z takej mi je ťažko. A môj žalúdok ani veľmi netoleruje kombináciu kávy s mliekom, ale to je už iný príbeh ![]()
ano, to uz je na kazdom, ako ju pije. ale teda ja musim iba rano, resp. doobeda, lebo akonahle si ju dam neskor, tak proste nespim…
Kazdy ma toto fakt inac, ja napriklad mozem vypit kavu aj tesne pred spanim a som tvrda hned
Vobec neviem, preco to na niekoho vplyva tak a na ineho minimalne alebo ze vobec.
Toto u mna zavisi aj od aktualneho rozpolozenia, lebo kava tie pocity zvykne skor umocnovat, cize ak som unavena, tak mi kava nepomoze, ale ak som nabudena a dam si kavu, tak mam dvakrat tolko energie
Takto to funguje podla mna.
vsetko je to v hlave
niekto tvrdi, ze kava je placebo, pre mna je to kazdodenny ritual, bez ktoreho si fakt neviem predstavit fungovat.
ja som dlho nepila kavu a az teraz som zacala v praci. v kancelarii si rychlo zvyknes ![]()
Ak by som začal piť kávu, čo nepijem momentálne, tak určite by mala byť kvalitná, čiže čerstvá a kvalitné zrno z krajiny, kde vedia pestovať kávu troška na inej úrovni…
Čo znamená na inej úrovni? Ako zistíš z kávy, či je vypestovaná kvalitnejším spôsobom?
@zuzulcek podla mna tym myslel skor sposob spracovania a celkovu kvalitu od farmy az po uprazenie, nie ze to clovek zisti z chuti v zmysle presneho povodu ![]()
ale je pravda, ze uplny laik bez skusenosti to tazko rozlisuje len tak, ak nema nieco “odpite” pre porovnanie. rozdiely sa skor ukazu v tom, ako je kava uprazena, ci je cerstva, ci nie je spalena alebo naopak nedorobena, a potom v chuti - kyslost, horkost, telo ![]()