Alergia

Termín „alergia“ sa všeobecne používa ako nadradený všetkým druhom precitlivenosti – hypersenzitivity, s ktorou sa takmer stotožňuje. Vyjadruje v podstate zmenenú imunitnú reakciu niektorých ľudí voči antigénom – alergénom



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/9489-alergia

prosím vás neviete ako to teraz funguje na alergologii? treba tam výmenný lístok alebo nie? mám podozrenie už od minulého roka, že mám asi alergiu na kadejaké tie kvitnúce zelene len to potrebujem potvrdiť

objednaj sa najskor k nejakemu alergologovi a potom az pred tym ako tam pojdes si chod po vymenny listok pretoze ta mozu objednat kludne aj o dva alebo tri mesiace a vymenny listok ti plati iba nejaky urcity cas ale uz neviem presne kolko to je

bola som na jesen a u nas je teda pekna cakacka, volala som na zaciatku augusta a objednala ma na koniec oktobra takze vela stastia ak to chces stihnut kym bude sezona. no a ten vymenny listok ti pokial viem plati mesiac odkedy ti ho vystavi

aha na to som nevedela, že to má nejakú obmedzenú platnosť. doteraz ma ešte nikdy nevyhodili s tým, že by som ho mala neplatný takže to je pre mňa dosť veľká novinka. ale ďakujem za rady, zavolám si teda nasjkôr tam a uvidím, že na kedy ma objednajú

ma no, ved podla mna ked by si si ho aj sla k doktorke vypytat tak by ta na to aj upozornila, ze sa mas najskor objednat, mne o tom tiez prvy krat povedal doktor takze pokial nie je uplny ignorant tak ti o tom povie :slight_smile: a volala si uz?

Keď ale potrebuješ predpísať iba lieky alebo čo tak si tam môžeš iba zavolať a vyzdvihnúť si recept keď už máš svoju doktorku. Aspoň u nás to tak je. Oni si tak robia priestor pre nových pacientov a tebe šetria čas

volala, no nie som úplne nadšená, lebo ma objednali o tri mesiace. že teraz toho majú strašne veľa takže skôr to nejde. ale to je to najhoršie obdobie. neviem čo budem robiť :frowning:

to som aj cakala. mala si sa skor uz v zime dat objednat lebo teraz tam budu mat taky natresk :confused: no neviem dovtedy len nieco bez predpisu asi kupit aby sa vyhla tomu najhorsiemu a uz potom uvidis, ze co ti oni daju

Tak treba si aspoň tento prvý krát počkať a potom už vravím, že keď budeš potrebovať len recept tak podľa mňa sa bude dať aj tak, že si len zavoláš a už si len poň prídeš na kedy sa dohodnete :slight_smile:

ale čo budem robiť dovtedy??? :frowning:

Veď tak si kúp dovtedy nejaké voľnopredajné lieky na to :slight_smile:

Tak ja teraz totálne trpím. Tento rok to na mňa prišlo skoro. A ani lieky z lekárne nie sú naj. To čo reklamujú nie je žiadna sláva

vacsinou to byva tak, ze to iba stoji viac penazi ked je na to furt nejaka reklama ale tak neviem ja si davam predpisovat teraz allergodil 10 ml ale 5 ml sa da kupit kupit aj bez receptu a myslim, ze v pohode cena na to, ze je to volnopredajny liek a staci si mi rano streknut a minimalne kym pridem domov z prace mam pokoj, uvolni sa mi nos a mozem normalne fungovat ale tiez som pred tym dlho hladala, co by mi zabralo, kadeco som poskusala

to by som mohla aj si dať?

akoze ty ci si to mozes dat? no podla mna isto ano ved je to pre dospelych a potom ak ti zaberie tak by si mohla povedat doktorke nech ti ich predpise

Keď je to raz voľnopredajný liek tak prečo by si si nemohla aj ty dať? Akurát si pozri alebo veď sa spýtaj lekárničky či zameraný na to čo ty potrebuješ a ak áno tak nevidím žiadny problém :slight_smile:

aha, dobre baby, len som chcela vedieť, že či by mi to tiež pomohlo :slight_smile: pôjdem si ich tiež asi kúpiť. a načo si ich mám dávať predpisovať keď sa dajú kúpiť len tak?

Hm tak to som nevedela, že by sa takéto lieky dali kúpiť voľnopredajne, bez lekárskeho receptu :slight_smile:

Tiez som si myslela, ze na to je treba recept od lekara. Inak neviete mi povedat, ci je tento liek vhodny aj pri alergii na zvieracie chlpi?