Alergia

A nie je niečo len tak nie na lekársky predpis? Ako to by bola celkom výhra a ušetrilo by to ľuďom dosť času

daju, co by sa nedali :slight_smile: ved teraz ako prisla jar tak mas furt v telke reklamu na kadejake volnopredajne lieky, len potom ked prides do lekarne tak ta odvali z tych cien, fakt uz nevedia co za to pytat. ja mam teraz ten allergodil a to su asi jedine kvapky co maju taku normalnu cenu a nemusis ich mat na predpis a mam odskusane, ze zaberaju. tie drahe nemam ani odkusane, lebo proste tieto som mala ako prve a zabrali mi takze som uz dalej ani nepatrala

na tieto zvieracie chlpy su tusim doteraz iba nejake tabletky, ktore maju nejaky sirsi zaber alergii ale 100% ti pomoze iba to ked sa tym chlpom a zvieratam proste vyhybas :slight_smile:

už ich mám inak aj ja som hrozne rada. tieto dni čo bolo tak pekne čo tak zakvitlo všetko už mi hrozne pomohli, teraz našťastie prší tak to všetko spláchne a na chvíľu sa bude dať dýchať aj nám alergikom ale neviem čo by som bez nich robila, ďakujem za radu

tiez som sa bola akurat prejst ked je takto pod mrakom a ze cely den mrholi, konecnce sa trosku nadychat cerstveho vzduchu :slight_smile: tak som rada, ze som pomohla

Trošku oddychu pre nás alergikov tieto dni :smiley: Všetci nadávajú, že zase zostalo takéto na nič počasie ale ja som šťastná :smiley: :smiley:

no ale už nám asi obdobie dažďa skončilo, zase budeme nešťastný my aj farmári

pravda, mohlo este par dni poprsat, uz sa aj tak teraz zase zacnu tie horucavy, este vydrzat tych par tyzdnov co bude vsetko kvitnut a sme z toho aspon tak ciastocne vonku :smiley:

Ani nehovorte o alergiach. U nas dnes cely den snezilo zo stromov. Normalne mam na okennych sietkach chumace a jako na potvoru. moj muz alergik. Ako vonku bolo krasne dnes, no on sa doslova bal vyjst von

tak dneska to na skončenie obdobia dažďa rozhodne nevyzeralo a čo som pozerala počasie na týždeň, tak skoro na celý hlásili pršať

To sa mu teda ani nečudujem, ja tiež keď to vidím tak mi až zle zostane. Ešte keď takto poprší, že to zostane na zemi tak ok ale keď už bude pekne tak to sa bez liekov nejakých fakt nedá. Ja by som bez toho allergodilu čo mám asi nevyliezla celú jar z pivnice

podobne :smiley: :smiley: toto je pre mna tiez kriticke obdobie, ale co uz narobime no

ani mi nehovor, to fakt doslova sneží. u nás toho je plný dvor, tiež bývame my alergici celá rodina v takej oblasti kde je toho každý rok plno. ale už len nejako prežiť a v lete je to už lepšie trochu

My to tiež tak máme a už som odsledovala, že nový sused bude mať s tými chumáčikmi asi veľký problém. Tak kýchal, že to musela počuť celá ulica. aj my ho bolo ľúto

Moj muz ma tiez taku silnu alergiu chudak, berie tabletky cely rok ale ked na to pride tak aj tak kycha, samozrejme spuchnute oci o tom sa nemusime ani bavit a v jednom kuse musim prat jeho veci, je to strasne neprijemne tieto veci

je to proste nepríjemná vec, ale našťastie už sa s tým dá niečo robiť, že máme proste lieky a spreje nosné a podobné veci.@oxantela no to ani nehovorím, že treba v jednom kuse prať tie veci, v ktorých daný človek potom chodí aj doma, stále sa umývať, vlasy, všetko proste nech si to nenosíš domov

ako myslis, ze ich v jednom kuse peries? nestaci ich len nejako vyprasit?

Isto nie :slight_smile: To treba z toho vyprat, keby to prasis doma tak sa potom mozes ist zblaznit z toho ked to budes mat doma na gauci, na perinach, na podlahe

sice hej to mas pravdu, takto ked sa na to pozriem, tak by to ozaj nemalo ziadny vyznam

presne tak. to nemá zmysel prášiť, lebo aj tak to nevyprášiš všetko, to sa ti tam proste nachytá a ty to ani nemusíš zbadať. to všetko len proste raz obliecť a hodiť rovno do práčky, plus doma mať veci, ktoré nenosíš von vôbec