Alergia

Baby mojej segre teraz prisli na to, ze ma sennu nadchu, nikdy pred tym si to neuvdomila neviem ako je to mozne. Doktorka jej predpisala nejake lieky ale vravela jej, ze ti zaberaju najlepsie ked ich proste berie cely rok, aj pocas zimy, takze ked jej ich nasadila teraz tak uz nemaju taky ucinok. Neviete o niecom co by jej zabralo hned?

Ako myslis, ze ted uz nemaju taky ucinok? Zeby si jej telo na ne akoze zvyklo, ci co si tym chcela povedat?

to je inak podľa mňa bežná vec. ja som to tiež mala tak s panadolom od bolesti. proste som používala len ten a po čase, to boli už len cukríky, nemali žiadny účinok

Nie myslela som to akoze tak, ze lieky, ktore ti daju na alergiu sa musia brat cely rok, ci je jar leto jesen alebo zima proste, aby boli ucinne. A tym vlastne, ze ona o tom nevedela ich nebrala a teraz ked ich uz dostala predpisane tak jej nestihli proste zabrat kym sa zacalo toto obdobie vonku vies

Takže jej vôbec nezabrali? A potom akože čo robila?

To je uz tazko ked jej na to prisli v polovici sezony :confused: Je pravda, ze tie lieky jej uz potom zaberu iba ciastocne. Ked ich bude brat tento rok ako ma, teda aj v zime tak buduci rok by to uz malo byt v pohode. Teraz musi nejako vydrzat bohuzial

Ach to teda nebude vobec nadsena ked jej toto poviem :confused:

mozno nie, no ked vies, ze ti nieco zaberie, tak si pockas radsej, ako by si mala len cakat, co sa stane aci vobec daco

Ja viem no, je to neprijemne. Tak vies co nech skusi sa spytat este v lekarni na nieco volnopredajne, najlepsie nejake kvapky, co by jej aspon tento rok trosku ulahcili zivot

ako myslíš, že bude niečo takého aj voľnopredajného? nie sú takéto lieky len na recepty?

však ako to je také. mám nejaký problém a nie že by som sa ho snažila nejako skúsiť vyriešiť, no čakám, či sa to proste nezlepší samo a zväčša ako vieme, tak to má presne opačný efekt potom

bohuzial, taka uponahlana doba je, zebohuzial je to bezny jav toto

No nemuselo by to tak byt. Ako zdravie mame len jedno a na to netreba zabudat, aby nebolo neskoro

Ako ste na tom v týchto teplých dňoch?

vela z nich je na recept ale su aj volnopredajne. niektore su drahsie ale napriklad ten allergodil co mam ja tak ten stoji okolo 5- 6, to je podla mna v pohode. to je vlastne sprej do nosa a ten mas sice tiez na predpis ale to je 10 ml a toto volnopredajne je 5ml ale ucinok maju rovnaky :slight_smile:
@Kvetinik.kardi ja musim povedat, ze sa celkom drzi. u mna je to najhorsie na jar, vtedy si davam velky pozor na to aby som sa aj hned prezliekala ked pridem domov a tak, ale pre istotu si davam kvapky aj teraz

Nie co si, ved takychto maju bez receptu praveze v lekarni strasne vela, ved takto na jar mas aj reklamy furt na to, len treba pozriet lepsie na to co kupujes, nemusis hned prve najdrahsie brat

pravda, akoze je toho pozehnane na vyber ale ja mam dobru skusenost s tym co som pisala a vobec nie je taky drahy, si myslim, ze tych 6 eur je uplne v pohode cena. uz kvapky na normalnu nadchu ked si chora ta stoja viac poniektore takze pre mna je to dobra kombinacia. ucinkuje a pritom vobec nie je drahy

…ja mam problemy s alergiou aj takto v lete, ved stale vsetko kvitne, kopec pelu, mam z toho potom aj strasny kasel…lieky mam ale skor ma uspavaju ako mi pomahaju nejako tu alergiu zmiernit…:confused:

ake to mas lieky? nie su to len nejake utlmovaky? to najcastejsie robia, ze miesto liekov na alergiu daju len nejake oblbovaky co na alergiu vobec nepomahaju

…tabletky mam od doktorky, tie mam uz roky, akoze nejake zlepsenie odkedy ich beriem som si vsimla ale stale to nie je len tak, ze by som mohla v pohode chodit von…