Alternatívna medicína a rakovina

chapem ta, ze sa ti tazko o tom pise, to by sa kazdemu, nie je to jednoduche, ked to preziva tak blizky clovek a ty s nim.
Ale tak treba sa snazit jej pomahat co najviac, ulahcit jej tu liecbu, lebo viem, ze po chemo, ked to clovek absolvuje tak je tazke aj fungovat.

to je velka pravda. cely ten proces vycerpa ako choreho , tak aj jeho najblizsich, kedze mnoho krat nevies, ako by si im to ulahcil. no treba pri nich stat a proste sa snazit, snazi a snazit

tak to dufam aj ja, ze vsetko bude dobre, nie je to lahke, ale tak verim, ze to zvladne aj ona, aj my vsetci, stojime pri nej :slight_smile:
@viliana je toho velmi vela, to je fakt a najhorsie je, ze nik nevieme kedy nas to chyti, ci nas to chyti, ci mame na to nejake predispozicie a tak podobne, no je to tazko toto odhadovat :confused:
@marita83 ako verim, ze toto clovek pri takejto veci prehodnoti mnohokrat vsetko, no ved ano, je to na jednej strane aj lepsie, ze aspon liecit sa moze, co to je, toto co si mi napisala? musim si to pozriet, to je ako nejaky liek??

ved preto, kedze mam v okoli zopar ludi trpiacich na taketo ochorenie a teda vacsinou zeny, tak sa o to viac tak nejak zaujimam. ak mate nieco, co posobi ako dobra prevencia tak sem s tym, budem velmi rada, ak sa o nieco take podelite

Este som nepocula, ze by nieco v tomto smere posobilo ako prevencia. Som si myslela, ze treba udrziavat taky ten zdravsi zivotny styl

Je to doplnok, ktorý je vhodný pri takýchto problémoch a je tiež vhodný aj ako prevencia pred rakovinou. Má to pre organizmus len prospešné účinky, len teda má to zmysel hlavne pri dlhodobom užívaní, ale tak to je normálna vec pri takýchto veciach.
@anitttt Ono to jedno s druhým súvisí, tiež stresu sa treba vyhýbať, lenže ono sa to nedá všetko na 100% to viem aj sama, ale teda čo najviac treba byť v pohode.

Kde sa to da kupit? Neobsahuje to nejaku chemiu alebo nieco? Lebo takym veciam sa osobne viac snazim vyhybat, ale prevenciu proti takemuto zdravotnemu problemu by som ocenila.

Objednávala som si ho z tadeto https://www.carnomed.sk/produkty/sulforafan-extra.htm :slight_smile: Mali by to mať aj v lekárňach, ale teda pre mňa toto bolo jednoduchšie, objednať a nech mi to príde rovno domov.
Nie má prírodné zloženie, nie je to nejaká chémia alebo niečo, obsahuje zložky ako aj brokolica, len vo väčšom množstve :wink:

takze je to volnopredajne? treba toho nejako vela uzivat? lebo teda mamina ma toho viac ako dost, co sa tyka uzivania preto by som bola rada keby sa nemuselo denne nejako vela tabletiek, nech ju to nezatazuje este aj po tejto stranke :slight_smile:

Ahaa. No nalomila si ma nan velmi, pojdes sa zajtra opytat do nasej lekarne ci ho maju a ak nie tak si ho objednam a budem mat dobry pocit, ze pre seba nieco robim. Teda a to, ze ma len prirodne zlozenie, tak to je super. Dakujem

Za aký čas ti to prišlo domov? Nemala si problém s doručením? Lebo ja teda takéto veci nemám nejako vo zvyku objednávať cez internet, preto by som rada vedela, že jakú skúsenosť máš.

No tak ja som si na to tiez zvykla. Neviem ci to spravila korona ale nechce sa mi behat vobec po obchodoch a tiez si zvacsa objednavam veci cez internet. Ozaj chcela som sa opytat, ci aj ked mam napriklad celiakiu, to mozem uzivat? Tam sa uziva tobolka denne a teda bez nutnej prestavky?

Je voľnopredajný, veď píšem, že som si ho objednala z tej stránky. Nie to netreba kvantum tabletiek, skôr je tam pri tomto podstatné užívanie dlhodobo každý deň aby teda účinkoval a zabezpečili tie zložky ktoré obsahuje to čo majú :wink:
@maroka Hej? To som rada, lebo podľa mňa má veľký význam prevencia. Veď daj vedieť, keď sa popýtaš, že či si zohnala.

Asi dva dni to bolo, kým mi to prišlo, vôbec to nebolo dlho žeby som čakala, urobila som objednávku a za pár dní mi to prišlo. Ja chápem, niektoré ani ja nie, ale toto som sa nebála, skúsila som a vyplatilo sa, nemáš sa čoho. Aj starostlivo zabalené to prišlo.
@anitttt Môže byť, človek si tak nejako zvykol na to byť bez ľudí a teraz sa vrátiť k tomu ako to bolo predtým je náročné, pre mňa tiež. Akože obchod mi až taký problém nerobí, ale oslavy a takéto, to na to sa stále nejako necítim. Môžeš to aj keď máš celiakiu, to je veľká výhoda toho.

Ahaaa tak to je super, lebo niektore veci a doplnky kvoli tomuto obmedzeniu nemozem vobec

toto si mi urobila radost, ze sa nemusi naraz toho vela, to sa z toho tesim, ved jasne to chapem, to je ale ved so vsetkym tak, ze je nutna hlavne ta pravidelnost, uz som sa rozhodla, ani som sa maminy nepytala a objednala som jej ho, tak ti potom dam vediet :slight_smile:

objednala si to len mamine alebo aj ty mas v plane to uzivat?..nie je problem ked niekto ma intoleranciu na laktozu??..neobsahuju tie tabletky nieco take coby mohlo zhorsit toto?..

co som citala, tak vyzera, ze to nie je problem ani len niekto ma celiakiu, ze nemoze lepok. Takze myslim, ze toho sa vobec nemusis obavat.
Ono je dobre si najskor tieto veci zistit, to je fakt :wink:

Áno to ti verím a nie je toho málo čo obsahuje tieto veci a to nemôžeš, mám kamarátku s takýmto problémom a viem, že to nie je len o strave, ale aj pri liekoch, pri doplnkoch, vitamínoch treba na to kukať. Ale tak čo si človek vyberie, toto je problém, ktorý si nevyberieme, musíme sa s tým len naučiť žiť.

Jáj, tak si jej to ešte nedala? No nemáš začo, ja budem len rada, ak jej to pomôže, ak sa jej polepší. Posielam veľa síl!
@monika.vrchovska Toto si asi nechcela písať mne, asi si chcela niekoho iného označiť. Lebo ja Sulforafan Extra užívam. Už som si prešla rakovinou prsníka a teda nebolo to med lízať, bolo to veľmi ťažké obdobie v živote, ale som rada, že som to zvládla, preto aj sa snažím pre prevenciu toho robiť maximum.