Alternatívna medicína a rakovina

Bola to tvoja iniciativa ho uzivat, alebo ti ho niekto poradil. Po pravde som nikdy nejak nad takouto prevenciou nepremyslala, no ako to tu tak citam, tak by bolo asi fajn pre to nieco spravit

uz dala, trvalo kym som sa k nasim dostala, ale teda uz som bola, tak som jej ho vzala a uz si ho aj dava :slight_smile:
tesim sa, ze ju zaujimalo, ze co to je ake to ma prospesne ucinky a tak, bola rada, ze som sa aj ja zacala zaujimat a snazim sa jej este aj takto pomoct :stuck_out_tongue:

Cez lekárku som sa o tom dozvedela. Tak keďže už som si rakovinu zažila, mať metastázy nie je vôbec sranda a teda chodím aj dnes pravidelne na kontroly, že aké sú onkomarkery a to proste tŕpnem každú chvíľu, že aké budú výsledky a preto som aj sa rozhodla, že urobím všetko pre to aby sa mi to už nevrátilo, Aby som bola relatívne zdravá.

Aha, no tak to mi je luto. A teraz si na tom ako? Podarilo sa ti dufam nad nou zvitazit. Skoda, ze clovek niekedy premysla aj nad takou prevenciou alebo ako by som to nazvala, az ked je v podstate neskoro. No lekarka isto vedela, ze ti predpisuje nieco, co ti pomoze

ale tak myslim, ze nie je neskoro. ved zakazdym sa da nieco robit s tym, nie??
@fabianocka toto, co si pisala tak to je mozne akoze aj pri brani nejakej tej liecby? pri chemoterapii a tak?

akurat to mam otvorene, ze co by to mal vlastne ten sulforafan byt a ako tak citam, on nie je dobry len pri onko ochoreniach, ale aj roznych zapalovych ochoreniach ako je reuma. ta by mna teda zaujimala, ci je to aj pri nej tak, ze pomaha

Ďakujem @lackovairena teraz som na tom dobre, klop klop. Všetko v poriadku, ale ako som písala snažím sa proste robiť maximum pre to aby to tak bolo aj naďalej. Aby som nemala nejaké problémy. Tak mne tiež v živote nenapadlo, že takéto niečo sa ma bude týkať, ale myslím, že asi z veľkej miery si za to môžem aj sama, lebo teda ozaj som žila rýchly život, furt niečo som riešila, nemala som oddych a niekde sa to asi prejaviť proste muselo. Veľa vecí som prehodnotila a tiež aj vzťah k mnohým ľuďom. Takže mi to aj niečo dalo.
@ewulik.sanik Áno je to možné, ale je dobré ak človek ešte berie liečbu sa o tom s doktorom poradiť. Ja som začala s užívaním po chemoterapii a s tým nebol najmenší problém.

Áno, to som sa aj ja dozvedela, ale skúsenosť s ním pri tomto probléme nemám, takže to ti povedať neviem. Ja som bola celkom prekvapená, keď som sa o tom dozvedela, že vlastne je to súčasť brokolice, že som to predtým ani len netušila.

Hadam by to mozno nejako zmiernit priebeh toho ochorenia, ked uz to clovek ma, ked tym trpi, nie?

no tak ja som sa na to pytala doktorky a bola prekvapena, ze sa zaujimam aj o taketo lieky, kedze moja mama by sa na o nieco take nezaujimala. nakoniec aj na zaklade jej odporucania som jej ho nakoniec kupila, tak hadam po case zaberie

ahoj. ano je to dobre aj pri takychto ochoreniach, mne pred rokmi diagnostikovali reumatoidnu artritidu a teda zostala som z toho zarazena lebo v zivote by mi nenapadlo, ze niecomu takemuto budem musiet celit a teda len pred nedavnom som sa o sulforafane docitala v jednom casopise, potom som sa na to aj mojej doktorky pytala az som si to kupila :slight_smile:
sama mi doktorka povedala, ze aj pri chronickych zapalovych ochoreniach je toto dobre, tak som si povedala, ze oskusam

kolko mas prosim ta rokov? myslela som si, ze toto je vec ktora sa tyka skor starsich ludi zato ma to celkom zaujalo ze u teba v akom veku toto zacalo? aj mas pocit ze sa to nejako zlepsilo odkedy si to zacala brat? a pls aky uzivas? kukala som to v elekarnach a viacero je tych znaciek :open_mouth:

taketo ochorenie vie postihnut aj mladych ludi, nie je to teda otazka len vyssieho veku. ja mam synovca s takym ochorenim a je to v podstate este dieta. @romiara prosim ta a pytala si sa na to aj lekara? ten ti povedal co, ze to mozes uzivat? myslis, ze by to mohli aj deti?

ako sa hovori kristove roky :slight_smile: vobec nie, ono dnes tie problemy myslim, ze uz sa nejako k veku ani neviazu, ze skor je to o tom ako clovek zije, ako rychlo zijeme, ako fungujeme, dbame o svoje zdravie :confused: ono je to podobne ako napriklad s ceckom, ze nejako vyrazne efekt nevidis, ale vies, ze to ma zmysel a toto je presne ono. skus si pozriet Sulforafan Extra, ten mam, popripade ti aj fotku poslem aby si to nasla :slight_smile: je, je aj rozni vyrobcovia, ale mne tento co beriem sedi :wink:

Si ho v lekárni kúpila, či si objednávala? Tak sú ľudia, čo sa o to nezaujímajú, ktorým je to akoby viac menej jedno, čo bude, nebude. Môj svokor je tiež taký, že toho nejako nezaujíma akoby si vedel pomôcť, vie len lamentovať.

Hmmm tieto staršie ročníky sú proste také. Oni ak sa niečo takéto aj vyskytne, tak sa s tým zmieria a hotovo. Neviem, či je to nejaká nátura, že nemajú záujem si zlepšiť život ak sa to nejak dá. Ale na to majú nás mladšiu generáciu :slight_smile:

Ale to nie je dobré podľa mňa a vlastne to ani človeku neprospieva, veď dnes už je toľko možností ako si vieme pomôcť tak prečo to neurobiť??

Len nie každý si aj dá poradiť, moja mamina tá bola dlho taká, že odo mňa nič nebrala, furt proste mala pocit, že som mladá, že neviem o zdraví a takých veciach nič, že proste kto je starší vie viacej.
No našťastie za posledné roky, to celé prehodnotila. Inak keď o tej artritíde píšete, tak u nás v rodine reumu mala starká. Myslíte, že ono to je aj nejako dedičné?

Osobne si myslím, že každé takéto ochorenie, ktoré sa teda úplne vyliečiť nedá je istým spôsobom aj dedičné a je to len o náhode, na koho ďalej v rodine sa naviaže

neviem podla toho, co si zistujem posledne obdobie o takychto veciach kedze roznych takychto chorob je okolo mna coraz viacej…tak ma to proste zaujima, ale mam pocit, ze velmi vela takychto problemov je sposobenych tym ako zijeme…ako velmi sa namahame, ako proste si berieme veci k srdcu lebo podla mna spustacom je v mnohych pripadoch prave stres…