Bezbolestné ošetrenie zubov? Samozrejmosť.

Bolesť v zubnej ambulancii je oddávna snáď najväčším strašiakom pacientov. U niektorých to dospeje až tak ďaleko, že radšej trpia bolesť zuba a konzumujú kvantá utišujúcich tabliet len aby oddialili tú „hroznú“ návštevu zubného lekára. Pre týchto trpiacich mám jednu dobru a jednu zlú správu.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3422-bezbolestne-osetrenie-zubov-samozrejmost

Nuž, som zvedavý, či je to tak teda aj v praxi. Teda či jednoducho poviem, že chcem umŕtviť zub (a nie preto, že by som sa bál, ale preto, že to proste fakt bolí), tak mi pani zubárka naozaj vyhovie. :slight_smile:

No, ono závisí od zubára. Tiež mám pochybnosti, že moja bývalá zubárka, by bola schopná a najmä ochotná takejto žiadosti vyhovieť. A mám veľmi silné pochybnosti, že by vôbec vedela o tej novej metóde anestézie, a nie to ešte, že by také niečo vlastnila.

Použivam tento typ anestézy už niekoľko rokov a môžem potvrdíť,že je to veľmi dobrá
metoda,málo bolestivá,účinok nastupuje za
2-3 min.,veľmi dobre sa mi osvedčila hlavne u detí a niektoré deti si ju priam žiadajú a nechcu sa dať ošetriť bez znecitlivenia.
Výhodou je to,že nestrpne celá polovica tváre, ale len ten zub,ktorý sa ošetruje.

Použivam tento typ anestézy už niekoľko rokov a môžem potvrdíť,že je to veľmi dobrá
metoda,málo bolestivá,účinok nastupuje za
2-3 min.,veľmi dobre sa mi osvedčila hlavne u detí a niektoré deti si ju priam žiadajú a nechcu sa dať ošetriť bez znecitlivenia.
Výhodou je to,že nestrpne celá polovica tváre, ale len ten zub,ktorý sa ošetruje

A táto anestézia je účinná aj vtedy keď mi napr. zubárka vŕtala medzizubný kaz, a pri plombovaní mi dávala okolo zubov také plechové svorky (čo dosť bolelo, asi viac ako vŕtanie)?

mate tu niekto kontakt na zubara,ktoremu možem napisat a niečo sa opitat?nemožem to tu najist…dakujem

Ukážte mi zubára, čo nie je sadista zároveň.

Takeho mi nasla neter kusok za Petrzalkou a chodim k nemu s plnou doverou, je to proste PAN doktor, pre neho pacient nekonci sankou. Netvrdim, ze nie som nervozny a neutiekol by som… No zakroky su aj bez anestezie takmer bezbolestne, musel mi vymenit niekolko starych a velkych vyplni v stolickach a ani pri jednej som nepotreboval znecitlivenie. Tymto mu za prikladny pristup dakujem.

Písal som včera, že to použivam niekoľko rokov,anestezu si musí pac.zaplatiť,lebo
poisťovna ju nehradi pri plombovaní.Ale ináč
nie je problém,pac.si sadne,vyšetrím ho a potom dam anestézu a celý výkon,plombovanie,
pliešky a iné bolestivé zákroky sú bezbolestné.Ved nie sme na gestape.

Tak to potom závidím Vašim pacientom, že takéto niečo používate už niekoľko rokov. No verím tomu, že možno by ste bol sám prekvapený ako to ešte stále funguje v niektorých ambulanciach Vašich kolegov. A z vlastnej skúsenosti, a zo skúseností z môjho okolia Vám môžem povedať, že pacienti si tieto nepríjemné zážitky určite nevymýšľajú.

stomatologičku,ktorej keď som povedala,že by som chcela inj.predtým,ako mi bude zub vŕtať,tak mi povedala,že som kardiatička a nemám nanič nárok.tak som to tam VYTRPELA.nepostrehla som,kde sú také ambulancie??adresa,ak to nie je proti pravidlám.ďakujem.

Z akého mesta ste? Ja Vám viem poradiť len bratislavských.

ale ja sa aj tak bojim pretože som sa sklamala velmi v zubaroch som z Nitry

Dobrý den, z clanku som usudila, že ste zubný lekár, velmi by ma zaujimalo, kde sidlite, či ste mily a ochotny, pretoze ja mam zo zubarov panicky strach. Budem rada ak ma budete informovat na: petra31@orangemail.sk

Mozete mi na mail poradit tych bratislavskych?
Dakujem

Máme celá rodina obvodného zubára v Ružinovskej poliklinike na II. poschodí a chodíme tam naozaj dopredu už zo strachom! Na preventívky chodíme pravidelne, nikdy sa mi na zuboch nič neobjaví čo by bolo treba opraviť, a do mesiaca po kontrole sa už idem od bolesti zblázniť. Po osobnom objednaní a určení termínu, nakolko z dôvodu veľa práce a vyrušovania telefóny sestra neberie, čakaní cca dvoch týždňov sa konečne aj dá dostať na radu a so strachom si dať opraviť kaz na zube. Jasné že nie zadarmo! Pritom si pri každom blombovaní priplácame cca 200-300,- Sk za obyčajnú amalgánovú blombu, (keď som sa informoval prečo, tak som dostal odpoveď že VZ poisťovňa prepláca tieto blomby len pri ručnom namiešaní - a že kdo sa s tým má babrať keď sú stroje), na výplach úst nam podáva sestrička teplú vodu z vodovodu, kreslo sa pri nastavení polohy samé posúva ináč (niečo zaviní aj moj tlak chrbtom, keď sa to už od bolesti nedá vydržať), no a inekciu vraj nepichá z dôvodu že by potom nevedel posúdiť či je ten zub pri vŕtaní citlivý, alebo dokedy môže ešte vŕtať do kazu. Podá ju až po rôznych dohadovaniach -že on najlepšie vie či je treba, alebo nie. Ak poznáte na okolí nejakého šikovného zubára (môže byť aj nejaká milá pani zubárka), prosíííím dajte mi vedieť. Rád odbremeníme tohto zubára od jeho namáhavej práci. P.S.: Nakoľko som zo strachu už ani na opravu nechcel ísť, dával som si niektoré zuby radšej vytrhnúť, tam sme sa aspoň o inekcii dohadovat nemuseli!!!

Tak mi prosííííím poraď, nechcem aby také skúsenosti aké som mal doteraz ja, prežíval aj môj syn a vnučka. Dopredu vrelé díky. Som z Ružinova a tu na pohotovosti robí jedna super zubárka, ale ona tam žial neblombuje. Nevie niekto na ňu kontakt, alebo kde ma svoju ambulanciu?

Práve včera som absolvovala návštevu zubára a mám čerstvú skúsenosť. Pri trhaní zubu lekárka najprv použila normálne anestetikum a keď zistila že to nie je dobre stŕpnuté použila aj tú pištoľ. Fakt to pomohlo a môj zhnisavený zub bol perfektne vytrhnutý.Môžem vrele doporučiť. Inak je fakt, že mám aj skvelú zubárku, Dr. Muchová, ale ordinuje vo Fiľakove a ja za ňou dochádzam cez 50 km, ale oplatí sa.

Veľmi závisí od prístupu lekára. Ja osobne podávam anestetikum takmer každému pacientovi - výnimkou je len prípad ak si ju pacient neželá alebo ide o ozajstnu banalitu. V reáli sú to možno 3-4 pacienti mesačne.