Bioptron - lekarska lampa

Bioptron je certifikovany pristroj, ktory sa pouziva v zdravotnictve. Pouziva sa na 1. Hojenie ran a obnovenie tkaniv: Hojenie ran po uraze, popaleniny, po operacii, vredy na predkoleni, prelezaniny. 2. Liecenie bolesti: 1. V rematologii: zmiernuje bolest a znizuje jej intenzitu, skracuje trvanie rannej stuhlosti, posilnuje svaly, zlepsuje kvalitu spanku, umoznuje znacnu redukciu, dokonca uplne vyradenie liekov proti bolesti(analgetika), 2. V sportovej medicine: pomliazdeninach presileni, podvrtnuti, vyklbeni, porezani, modrinach a odreninach. 3. Vo fyzioterapii a rehabilitacii a inych zdravotnych problemoch.

Existuje niečo, čo táto lampa nelieči? Pozdáva sa mi to ako práčka na peniaze, pretože lieči to všetko a nikde som o tom nepočul v TV, u lekára - keby to bol taký zázrak, tak sú toho plné noviny.

Mimochodom na www.fda.gov má Bioptron udelený certifikát na dočasnú úľavu od bolesti a na nič iné, pozor na to, ale na webovej stránke majú certifikáty vystavené a popísané tak, že by sa človek ľahko nechal oklamať. A na bioptron.sk teda informácie o tom, čo všetko prístroje liečia a čo konkrétne ktorý z nich chýbajú, sú tam iba kecy o tom, že je to vyrobené vo Švajčiarsku a “Uznávané výsledky v oblasti svetelnej terapie vyplynuli z vedeckého výskumu” a podobné kecy.

Citát:
The Bioptron Pro and Bioptron Compact III Light Therapy Systems is indicated for adjunctive use in providing temporary relief of minor chronic neck and shoulder pain of musculoskeletal origin.
zdroj: http://www.fda.gov/cdrh/pdf3/K032216.pdf

Ešte sa poopravím, možno je to iba vďaka neprofesionálnej prezentácii jednej osoby a nepresným formuláciam na webovej stránke výrobcu - produkt môže byť dobrý, ale dajte dôvod veriť tomu.

Si nejaký mudrc Michal, mal by si pracovať na ministerstve. Ja by som rád vedel, ako je to s tým vypadávaním vlasov - ale nie na mail, ale sem ak môžete pani Folková. Je potrebné niečo kúpiť alebo stačí prísť za Vami? Koľko to stojí, čo to obnáša - už dlhšie mi vypadávajú vlasy a chel by som to ukončiť.

Neviem ako sledujes TV, ale ja som o Bioptrone pocul v nejakej ranajsiej relacii a hovoril o tejto metode liecby lekar. Mojmu bratancovi, ktory mal uraz v bani (Potrhane slachy a svaly, zlomeniny, poskodene klby) tiez v ramci rehabilitacie aplikuju svetelnu terapiu (Bioptron).

Je to veľmi dobrá vec, teraz som si to zakúpila a pomáha to celej rodine. Mám ju asi necelý mesiac. Brat mi povedal, že si to kúpi tiež na kĺby. Odporučujem každému.

Ako to pomáha celej Vašej rodine? Môžete to trocha rozpísať?

Mojej dcérke diagnostikovali chronický zápal čelných dutín a vtedy nám lekárka odporučila Bioptron. Pomáha jej to, už nebola chorá celý mesiac. Ja mám tiež dosť často migrény a tiež mi to pomohlo. Proste tá lampa chodí z rúk do rúk. Keď príde aj brat na návštevu, vždy si svieti na kĺby. Odporučujem každému, kto má nejaký zdravotný problém.

Ako to môžete odporúčať “každému kto má nejaký zdravotný problém”, keď Vám to raz pomohlo pri liečení zápalu dutín a to ina na mesiac a ešte k tomu nie konkrétne Vám ale Vašej dcére. To že Váš brat chodí na návštevu a svieti si s tým na koleno tiež nie je dôvod, aby ste odporúčala cudzím ľudom ako laik lampu, keď sama neviete prečo a ako Vám pomohla a nemôžete dokázať, či to vôbec bola lampa.

Myslím si, že takto ľudom nepomôžete, ale ich akurát chcete ošklbať o nejakých pár tisícoviek - alebo ste natoľko obmedzená, že dokážete ponúkať/odporúčať niečo, čo nemáte overené alebo to neviete vyargumentovať.

Neraz som sa opálil na takých ľuďoch, ako ste Vy, takže všetkých Varujem, pokiaľ niekto hlása lacné heslá - “lieči to všetko, pomohlo to babke, dedovi aj bratovi”, “obsahuje to vlákninu a …”, “bez konzervačných látok”, “používajú to samotní lekári a držitelia Nobelovej ceny”, neverte a prečítajte si vždy na letáku od výrobcu, čo to vlastne je a na čo to má slúžiť - prípadne si nechajte poradiť svojim lekárom. Hlavne sa ľudia nenechajte nachytať na lacných heslách, lebo bude váša peňaženka a zdravie v takom stave, ako politika lacných hesiel od R. Fica.

Keď vy na to neveríte spýtajte sa svojho lekára, či o tom počul a čo. Ja som bola na kardiológii so synom u pani Mudr. Horákovej a keď som jej povedala, že pracujem s takou vecou povedala na to “je to vynikajúca vec a ľuďom robím veľmi veľké dobro”. Nechcem predávať veci, ktoré neodporučí lekár a na každej našej prezentácii je tam lekár na konzultáciu. Keď tak, prídite do Trenčína na výstavu, tam Vám viac o tom porozpráva lekár.

OK, ja nespochybňujem toto zariadenie samotné, poznám ho a viem aj o pár jeho pozitívnych účinkoch, ja som iba reagoval na spôsob propagácie od p. Andrei a na skutočnosť, že bez riadnej argumentácie a skúseností napísala: “Odporučujem každému, kto má nejaký zdravotný problém.” Nie je to zariadenie pre každého, 90% ľudí to nie je. Považoval som za potrebné varovať ostatných o pochybnom spôsobe propagácie tejto lampy, robia to osoby, ktoré lampu nepoznajú a netušia o jej výhodách a na čo presne slúži. Nič z toho som tu ešte nečítal, čo by naozaj tá lampa mala v špecifikácii, nemienim to tu rozvádzať, pretože ma neplatia za to, aby som im robil reklamu a do Trenčína určite nebudem cestovať kvôli tomu, aby som si vypočul to, čo sa môžem dozvedieť (alebo by som sa mal) aj na ich interentovej stránke. Osobne som v tejto diskusii požiadal aj Vás a p. Andreu o viac informácií, ale nedozvedel som sa nič, iba “ako to všetkým pomohlo”, ale ani v čom, ani ako, iba že to používa 10 bratov a 20 sestier.

Dobre, chcete vedieť viac ako tá lampa funguje. Podstata systému svetelnej terapie spočíva v optickej trubici, ktorá obsahuje halogénovú žiarovku. Zo žiarovky vychádza svetlo dopadajúce na Brewsterovo zrkadlo. To je srdce Bioptronu. Tu dochádza k lomu svetla, ktoré je po odraze už polarizované. Z prístroja teda vychádza už upravené svetlo s požadovanými vlastnosťami. Svetlo sa vlní v paralerných rovinách. To znamená, že sú vyrovnané ako riadky v zošite. Polarizované svetlo produkované Bioptronom má vlnové dĺžky 480-3400 nm. Predstavuje hlavny rozdiel oproti laserom(550, 620 nm). Umožnuje využiť Bioptron pri liečení pri mnohých ochorení. Svetlo produkované Bioptronom však má nižšiu intenzitu energie ako laser cca. 2,4 J/cm2, z čoho vyplýva, že "Nemôže poškodiť tkanivá a môže ho používať každý bez špeciálneho školenia. Stačí, či chcete ešte viac vedieť?

No zaujímalo by ma, ako lieči svetlo - ožarovanie konkrétnej oblasti ľudského tela. Čo to spôsobuje tkanivu a prečo práve toto svetlo. Ja som technicky vzdelaný a niektoré veci mi treba vysvetliť, rád sa nechám poučiť.

Napríklad ako toto upravené svetlo, ktoré ste opísali môže priaznivo vplývať na imunitu? Ako to pozitívne vplýva na kĺby? Celkovo to znie zaujímavo, rád sa nechám prehovoriť ak tu zaznie ničo popisujúce účinky, postup, cenu a časovú náročnosť.

Mňa osobne bolí chrbtica často a svaly okolo nej, som pomerne často chorý človek a práve preto sa zaujímam o tento výrobok, ale zatiaľ som si nie istý, čo všetko sa s tým liečiť dá, ako a prečo by som tomu mal veriť.

Ak mi niekto bude vedieť verejne vyargumentovať moje otázky, tak mu skôr uverím ako obchodníkovi niekde v obchode, lebo keď som sám, tak sa nechám presvedčiť na všeličo a potom to ľutujem, tu je moja identita ukrytá a dokážem sa v kľude rozhodovať a pýtať.

Tak Vám ešte viac o tom napíšem. Bioptron sa dá pri dodržaní návodu na obsluhu použiť u každého - od malých detí až po starých ľudí. Jeho použitie teda nie je obmedzené vekom. Dá sa rôznorodo využiť od chorôb kože, cez bolesti kĺbov, vrátane chrbtice, až po kozmetické úpravy. Nie je všeliek, ale dokáže vyburcovať náš samoregeneračný potenciál a prinútiť naše telo, aby začalo znovu správne pracovať a uzdravovať sa. Ako vlastne pôsobí polarizované svetlo v organizme? 1.Biostimulačný efekt. Systém svetelnej terapie Bioptron po aplikácii na kožu pôsobí biostimulačne na svetlocitlivé vnútrobunkové štruktúry a biomolekuly. Nasledne sa iniciuje reťaz bunkových reakcií a spúšťa sekundárna odpoveď, ktorá nie je ohraničená len na oblasť aplikácie svetelnej terapie, ale môže mať dopad na celé telo. Bioptron povzbudzuje a modeluje reparačné a regeneračné procesy,ako aj procesy obranyschopnosti organizmu. Vrstva kože sa v mieste polarizovaného svetla stimuluje, bunky sa zrýchlene delia. Zrýchlené delenie prispieva k obnove povrchových vrstiev kože. k sceleniu tkanivových defektov. 2. Protizápalový efekt. Protizápalový efekt spočíva v aktivovaní procesov, resp. reakcií, ktoré sa podieľajú na potlačení zápalu. Zároveň dochádza k rýchlejšej obnove vlásočníc a tým aj k lepšiemu prekrveniu a urýchleniu imunitnej reakcie. V pokožke je predsunutá imunologická bariéra organizmu, tvz. Langerhansove bunky, ktoré pokrývajú zhruba 25% povrchu tela a dokážu rozpoznať cudzorodé látky (antigény) prenikajúce cez pokožku. Následne ich “požierajú” a spúšťajú obrannú reakciu organizmu. Vďaka stimulácii Bioptronom sa môže zvýšiť účinnosť predsunutej obrannej bariéry, čo zvyšuje odolnosť organizmu voči choroboplodným votrelcom.

Zabudla som Vám ešte dopísať viac veci okolo Bioptronu. Po 3. Analgetický - protibolestivý efekt. Po celom tele sa nachádza množstvo nervových receptorov, ktoré nám pomáhajú zaznamenávať, čo sa okolo nás a s nami deje. Ak sa nervový receptor podráždi(napr.popálime sa), cez nervové vlákno vyšle signál do zadných rohov miechy a odtiaľ do mozgu,kde sa vyhodnocuje.Mozog odozdáva signál ruke, aby sa odtiahla od horúcej žehličky. Bolesť spôsobenú popálením však cítime ďalej, pretože poškodený nervový receptor stále vysiela informáciu. Keď na postihnuté miesto začneme svietiť Bioptronom, po krátkej chvíli dôjde k prechodnému zablokovaniu prenosu bolestivej informácie. Neznamená to, že sme poškodené miesto vyliečili, ale informácie o bolesti sa nedostávajú ďalej do mozgu. Samozrejme, ide o vratný proces informácie sa po určitom čase obnoví. A preto je dobré mať Bioptron doma, bolesť utlmiť opätovným nasvecovaním a pokračovať v liečbe, až kým sa poškodené tkanivo nezahojí.

Pribudol zaujímavý článok o tejto lampe http://www.zzz.sk/?clanok=2813 - písala ho lekárka.

Chcela by som sa spytat, aky je rozdiel medzi lampou Bioptron a Biostimul. Pocula som, ze Biostimul je modernejsia, co sa tyka techniky a svetlo prenika hlbsie.

Vážený pán Michal, je vidieť, že spomínanú lampu npoznáte a ani jej účinky. Bola som podobný skeptik ako vy, kým som to nevidela na vlastné oči. Manžel mal na ruke škaredý ekzém, ktorý mu striedavo 2 roky mokval a schol a tak dookola. Len na kožných lekárov a všakovaké mastičky vysolil okolo 3 tisícok. Kým mi kamoška nepožičala Bioptron. Fakt nepreháňam, ale nasvietil si tú ruku zo 3x. Prešiel nejaký týždeň a na ruke nemal ani stopu. Bolo to asi pred 2 rokmi a už ani nevie, že mal problém. Chápem Vás, lebo som mala podobný postoj aj názor ako vy. lampa nie je lacná záležitosť, ale my sme do nej zainvestovali a určite sa nám už niekoľkonásobne vrátila. Pomáha celému organizmu.

Chcela by som vedieť ako dlho sa má svietiť na bolestivé miesto a na ktoré body. Lampu mám už dlhšie, ale som stratila návod na použitie. Prosila by som niekoho kto by mi na moju stránku zaslal. Ináč moja dcéra si ju pochvaľuje. Ďakujem

Pani Marta, v pohode mozte svietit 6-10 min.