Bolesti chrbta alebo uzlina

Dobry den Vam prajem, skuste mi dakto poradit, uz 2 tyzdne ma boli na pravej strane od ucha az po lopatku, bola som uz aj u neurologa, ten mi predpisal Dorsiflex aulin a 3 x vcelicky do chrbta, trosku sa to ustalilo, ale aj tak to boli, ale uz mozem otacat aspon hlavou, skuste mi poradit, ci to nemozu byt uzliny, lebo neviem, kde bolia uzliny a toho sa veli bojim. Dakujem.

Ak si pravacka, tak je dost mozne, ze to mas zablokovane tym, ako sedis a pracujes pri PC. Na to je najlepsie cvicenie, aby sa svaly uvolnili, ja z toho mavam aj dost silne migreny. Neviem si predstavit, ze by ta boleli uzliny az po lopatku. Suche teplo, Dorsiflex (ten uvolnuje svalstvo) a cvicenie - pytaj sa na rehabilitaciu, aby ti ukazali spravne cviky, alebo si zaplat sukromneho fyzioterapeuta.

A kde vlastne su uzliny?

Ahojte…Mali ste niekto bolesti akoby v strede chrbtice?..Trvá to už niekoľko dní a neviem si pomôcť…Cvičím pravidelne aj na chrbticu, ale teraz toto ma normálne zaskočilo…Myslela som, že možno svalovica, ale to je taká zvláštna bolesť…Tak neviem či som nejaký blbý pohyb alebo niečo urobila no celé zle…A obmedzuje ma to…Mám pocit, že normálne chôdzu, teda držanie tela prispôsobujem tomu aby mi dobre bolo, aby ma to nebolelo…A teda nechcem vidieť jak vyzerám :smiley: :smiley: …Viete mi poradiť, čo by mi mohlo uľaviť?..

Keď to si si mohla aj nejako natiahnuť, prípadne aj tožvie jak si spala, aj to mohlo urobiť svoje. Skúšala si už niečo? Napríklad suché teplo alebo čosi také?

Neviem ti povedať…Ale myslím, že keby to bolo, že som nejako blbie spala, tak by to už netrvalo takú dobu…Tak by to bolo hádam max. dva dni nie?..Vieš čo skúšam sa slniť :smiley: …To beriem ako také suché teplo, ale teda žeby sa mi uľavilo to povedať nemôžem…Už som rozmýšľala, že si bachnem aj nejakú tabletku od bolesti alebo čosi…Ale nemám moc s nimi skúsenosti, lebo všetko som doposiaľ zakaždým nejako prežila…Pretrpela, neriešila…:smiley:

neviem ci je toto zrovna riesenie, ale teda dvakrat by som nepovedala, ci to nemozes mat aj z klimy, lebo mna tiez zvyknu taketo problemy chytit a najma v lete :confused:

Danicina toto môže byť, ale veľa ľudí to podceňuje, myslí si, že to nie je možné.
Ja tiež som si tým prešla a odvtedy radšej otvorené okná, ale to tiež nie je zakaždým super riešením. Uf toto neviem neviem, ja by som to nevydržala, pretože moc dobre bolesti nezvládam. Zvyknem aj odpadnúť z nej :smiley: Takže si to vieš predstaviť :smiley:

Akože myslíš, že z auta?..Ale veď to sa snažím úplne minimálne skrz decká…Ale teda je fakt, že posledné dni ju používam častejšie…Ale teda čo mám robiť v takomto teple…Ale aj nastavenú ju mám nie priamo na mňa…Ozaj myslíš, že toto môže byť problém?..Ja už aj v noci spím na rovnom…Už som sa aj vankúša zgabala, reku idem skúšať čo mi bude lepšie…Ako to zvykneš riešiť?..

Haha to je akurát tak zase na prievan v uchu…To keby si mám medzi týmito dvomi problémami zdravotnými vybrať tak teda ozaj neviem čomu by som dala prednosť… :smiley: :smiley:

To je fakt, že tiež to neni zakaždým dobré riešenie, veď to som ti aj napísala, ale teda ja to vnímam, že je to lepšie ako klímoška, lebo z toho sa mi problémy objavia skoro hneď. A teraz v zime by som sa z nich asi ani nestihla vylízať a už by ďalšie prišli. Ale teda fakt sa ti čudujem, že si ešte po žiadnej tabletke nesiahla, u mňa by to bola asi prvá cesta, predsa len nemám chuť dobrovoľne nejako trpieť bolesťami.

Klaris ja teda hneď idem po tabletke, nemám rada bolesť, ale ti poviem, že mne bárčo nepomôže. Ja keď mám nejaký problém tak užívam Cetalgen, ten mne od bolesti zaberie zakaždým a najmä rýchlo.
Lebo teda ja napríklad mávam aj keď sa zle vyspím bolesti aj hlavy aj chrbtice potom som nervózna jak taký tiger :smiley:

toto co si pisala je od bolesti? do akej doby to ucinkuje? lebo teda s nejakymi tabletkami uz mam skusenosti a niektore mi ani do hodiny nezabrali :confused:

Jo je to od bolesti aj od teploty, ja to mam doma, lebo ked mavam menzes tak vtedy aj brucho ma boli, aj krize a toto je pre mna taka najrychlejsia a najucinnejsia pomoc.
Kazda sme ina, ine veci nam sedia a ucinkuju, ale teda ti poviem, ze toto mi rychlo ucinkuje. To ked citim, ze uz to na mna ide, tak si dam tabletku a som v pohode, takze za mna je toto must have, musi byt v lekarnicke.

Ale aj tak ti @klarispeterkova ďakujem za názor…Je to menšie zlo to je fakt…Snažila som sa doposiaľ tomu vyhýbať neviem proste odjakživa som tak nejako naučená…To keď ja si už niečo vezmem to už musí byť, že mi nie je dobre…Jak teraz napríklad…Lebo už ozaj nebolo to žeby ma to trápilo jeden dva dni…To keby len toľko to by sa dalo zvládnuť, to by som sa nejako nestresovala, lenže toto už ozaj som bola aj nervózna na všetkých navôkol, že som si nevedela pomôcť…

Ty si potom úplný opak mňa…Je teda silný?..Myslíš, že by mi to pomohlo?..Akože jak oddychujem, tak trošku lepšie…Ale stále nie som schopná niečoho poriadneho, že ísť na záhradu robiť alebo tak…Tak už asi by som aj do tohto vyskúšala ísť…Poobede by som na nákup chcela ísť, tak by som do lekárne skočila…Jak si ho dávaš?..Stačí ti jedna tableta?..

Zampurka rýchlo, aspoň teda oproti iným liekom čo som mala doposiaľ skúsenosť, tak toto mi do chvíľky zaúčinkuje a ustupujú tie bolesti. Takže siaham po tom čo už mám overené :slight_smile:
@kaji Tak každá máme to svoje, mám tiež kamošky, čo vydržia všetko možné len proste aby im problémy samé prešli, ale tak podľa mňa to človeka dokáže dosť vykoľajiť, dokonca to dokáže dosť do plánov zasiahnuť a to môže byť problém. Jednu tabletku hej a dáva sa najviac trikrát denne. Ak jedna tabletka ti nezmierni príznaky tak môžeš užiť dve.

Len nie je to bohviečo, lebo potom myslím, že sa ti to trápenie vlastne len zbytočne predlžuje nemyslíš? U mňa je to podobné, že keď ma niečo trápi po zdravotnej stránke, tak hneď sa mi to aj na nálade a na psychike prejaví, to je myslím u mnohých normálna vec.

Je aj nejako dané, že v akom rozmedzí si môžeš dať ďalšiu tabletku? Keď by sa bolesti vrátili?

Na krabičke je napísané, že max. trikrát denne a aspoň 6 hodín rozostup. To je ale čo viem vo väčšine pri takýchto tabletkách, takže nepreháňať to, lebo už kadejaké prípady som počula, tiež to neni, že dám si tabletku a hneď v tej chvíli mi zaberie, takže dobré je dať si tabletku, keď chrbát bolí a ľahnúť si, oddýchnúť a ono to zlepšenie príde :slight_smile: