Bolesti chrbta alebo uzlina

Toto ti nezavidim, raz som bola seknuta asi tri dni a nic mi nepomahalo, to som myslela, ze sa zblaznim, ani sa mi nesedelo dobre, ani doma okolo domacnosti chodit, to bolo pre mna ako za trest. Akurat sediet a kukat rovno som dokazala a to je teda neprijemne :smiley: Lebo to bol cely moj pohyb tie dni a citila som sa ozaj blbo. Takze viem presne co prezivas. Teraz je ti uz lepsie?

toto co si popisala mi uplne pripomenulo mojho manzela a teda na nervy som z toho, neda si povedat a este aj drevo chce ist cez vikend na zimu pomaly chystat a pritom ledva chodi, dnes isiel do prace, mal jedno stretnutie dve hodiny od domu a teda nechcem ani vediet jak sa mu v tom aute sedi :confused:
co pomaha? ako z toho von? vraj nejake cvicenia su tiez fajn, len to neviem jak by som ho donutila :smiley: by som asi nad nim musela stat :smiley:

neviem ci som to zle spala alebo co, proste no cele zle a sice to povolilo uz od vtedy jak som vam tu pisala, ale teda zeby som nejako mohla nekontrolovatelne otocit hlavou, ze sa za niekym obzriem alebo tak, tak to teda vobec nie :smiley:
simnca no ved tiez som bola tri dni len v takej polohe ako mi bolo dobre, som sa citila ako take pravitko ked som chodila :smiley:

Ono sa to nedostane len tak spat do kondicie v akej to bolo, to nemozes cakat, ze len tak. Bud opatrna, nech sa ti to opat nestane, lebo teraz sa rychlo moze stat, ze aj sa dopotime a zafuka vietor, pocasie je uz proste tiez zradne. Tak aby ti to eeste neprechladlo.

mavas to nejako casto tieto problemy? neskusali ste to riesit aj nejako cez doktorov, ze co moze byt spustacom?

ako to u teba dopadlo s tym behanim? chodis stale? chcela by som vediet, ze ci ti teda nieco pomohlo alebo ako si to vlastne vyriesila?
lebo toto nas dozaista caka s muzom za chvilku ak zacnu hrat hokej, lebo to cely rok nic a potom takto na jesen do toho vhupne po hlave :smiley:

No tožvie ako to bude, či vôbec budú zimné štadióny aj otvorené, keď ťa situácia sa neustále mení a obmedzení pribúda, farby sa menia a každú chvíľu je to inak.
Ale pravdou je, že chlapi veľmi veľa vecí riešia takpovediac po hlave, že ani nepremýšľajú čo a jak a idú proste naplno na doraz bez ohľadu na to, že by mohli z toho aj problémy mať.

Moze to byt aj z chladu. Mna takto bolel chrbat a krcna chrbtica pri praci za pc -ked sa clovek nehybe, je mu chadno a je v krci. Vyriesila som to mobilnou klimatizaciou: https://www.electronic-star.sk/Domacnost/Chladenie/Klimatizacie/Mobilne-klimatizacie/Pure-Blizzard-3-2G-mobilna-klimatizacia-3-v-1-ventilator-odvlhcovac-vzduchu-808-W-7000-BTU-cierny-Cierna.html - nastavujem 26 stupnov. Telo sa lepsie uvolni v teple. :slight_smile: podla mna vyskusaj teplejsie prostredie :slight_smile:

Len keď nevieš čo je tam za problém, či je zápal alebo nie je, tak je podľa mňa risk to riešiť chladom alebo naopak teplom. To ani jeden extrém podľa mňa nie je dobrý, to keď dlhodobo nejako trvá tak potom už to aj s lekárom je dobré poriešiť.

toto je fakt, aj jednym aj druhym si vie clovek porobit nemale problemy a potom sa to vlecie a vlecie, nie je to bohvie co, ale teda ja tiez uz mam doma Cetalgen ako pomoc od bolesti, uz som aj svokrovi davala jednu tabletku, lebo vcera ked som sa u nich zastavila, tak spominal, ze ho bolia krize, ze sa neciti vo svojej kozi, hlavne, ze bude robit na zahrade len nalahko a potom sa cuduje, to niekedy mi az rozum neberie :smiley:

Emkiria a ako to je s tebou? Este mavas tieto problemy? Chcela by som aj ja vediet, ze jak tomu sa da predchadzat, teda ci vobec nejako alebo ci je to len moja naivna predstava?
Predsa len chodime na prechadzky, turistiky a tak a ono sa to nezda, ale nejako furt moje telo nie je na to zvyknute :smiley:

Predist asi moc nie, skor by som povedala, ze potom ked problem pride tak vies ho tabletkou od bolesti akurat tak vyriesit, ale teda cim pravidelnejsie budes nejaky ten pohyb vykonavat, tym lepsie pre teba :slight_smile:

Len tak predchádzať asi nie. Jedine teda žeby si žiadnu aktivitu nerobila :smiley: To je jediná taká možnosť by som povedala, ale teda keď ide potom o svalovú bolesť tak s tým ti vie tabletka od bolesti pomôcť ale tiež je dobré aj cez to robiť nejaký ten pohyb aby to prešlo čo najskôr.

Toto je liek od akejkoľvek bolesti? Alebo teda máš skúsenosť aj pri iných problémoch s ním ako len pri bolesti chrbtice?

Vieš čo podľa toho, čo som v príbalovom letáku čítala, tak je dobrý od svalovej bolest, od bolesti hlavy, zubov, chrbtice a tak podobne, čiže má veľa využitia, čo je podľa mňa fajn.
Ja síce som ho zatiaľ užívala len pri bolestiach hlavy, lebo našťastie ma za posledné obdobie nič viacej netrápilo ale teda účinok rýchly.

…a to sa neda si myslim, dnes je velmi dolezite to aby sme sa hybali, ja teda si bez toho neviem zivot predstavit, kedze pri mnohych aktivitach dokonale vypnem hlavu…a ano prinasa to casto so sebou aj nejaky natiahnuty sval alebo svalovicu alebo cosi podobne…ale to s tym treba ratat… :stuck_out_tongue:

No tak to potom mi moc nejde do mojho harmonogramu, ja musim mat nejaky ten pohyb, len to moje telo niekedy to nezvlada a som z toho veru na nervy.
Ale tak aspon viem ako zakrocit ked sa ta bolest svalov objavi. Lebo nie je to nic prijemne, kazdy mi hovori, ze vsetko je o zvyku, o treningu, ze to sa spravi, ale nejako sa to nevie u mna dat dokopy, neviem si na to zvyknut, takze Cetalgen bude asi moja istotka :smiley:

je to o tom, ale kazde telo je ine, cize vseobecna pravda v tomto smere podla mna vobec nejestvuje a treba sa riadit pocitom, ked svalova bolest pride, ze nevies sa pohnut tak treba sa ist aspon prejst, ale nie cez bolest :slight_smile:

Je to tiažke dať neaku radu…ale ja mam bolesti alebo v let keďd zapnutá klíma cez deň alebo v aute keď šoferujem z otvorením oknom. Vždy mi potom boli krk

Je to jasná vec, že pohyb je podstatný, ale keď sa to preženie, že to človek vezme zhurta, tak to môže problémy spôsobiť.
Jana Mašurová, tak podstatné je, že ti od bolesti niečo pomôže, že sa môžeš aj ďalej hýbať. V tejto dobe keď je takáto bláznivá doba, že lockdown a neviem čo je pohyb život, je to podstatné aj pre psychiku :wink: