Bolesti chrbta alebo uzlina

Tak ked bolesti po par dnoch neprejdu, tak dozaista treba vyhladat odbornika, lebo teda problem moze byt kdekolvek a treba to vyriesit. Keby to bolo len nejake ofuknutie alebo nieco, tak je to proste za nejake tri dni prec a nebude to trvat dlhsie alebo sa bolesti, problemy stupnovat. Lebo tiez tabletky nema zmysel si davat furt chapes.

tak co mam skusenost co som pisala, tak vacsinou take bolesti, ze od klimy a tak, to je do nejakych dvoch dni prec, cize nie je dovod na to uzivat nejake lieky proste dlhsie a zase ja som nazoru, ze nejest tie lieky len tak, ze barskedy pri aj malych bolestiach, ale teda ked uz citim, ze ozaj mi nie je OK tak vtedy si dam, ale vies, ze zbytocne to neprehanat, vsetko s mierou :wink:

stalo sa vam baby, ze vas pri chripke bolela chrbtica? aj krk, aj hlava? je to normalne? alebo za tym moze byt este nejaky iny problem?

pri chripke mam taku skusenost, ze ma bolelo vsetko, cele telo, dokonca ked som bola suca na antibiotika, ze zapal prinosovych dutin a tak, tak to ma aj celust bolela a to som nechapala, cize poviem ti, ze za mna je to uplne normalna vec a ani sa tomu necudujem, ved to je zataz pre organizmus :confused:

…toto je fakt, preto doma v lekarnicke proste mame vybavu…nieco od bolesti, nieco od kaslu…do nosa a tak podobne…to proste zakladna vybava…kedysi som na to kaslala, zakazdym som si povedala, ze ved keby sme ochoreli, tak pojdeme si kupit…ale to ked nieco takto sa stane, ze ta sekne alebo ochories, tak ist do lekarne, to je to posledne co sa ti chce…na co myslis…aspon teda u mna to tak proste je…

co si to pridala za fotku? aky je to liek prosim ta? necitala som celu diskusiu, ale zaujalo ma, ze aj pri svalovej bolesti je fajn :slight_smile:

Pri svalovej bolesti akoze myslis, ze svalovica a take tie bolesti po nejakej namahe? Ja som take mala ked sme sa naposledy z tury vratili a teda na nervy som bola, nevedela som co robit :frowning:

Emkiria mne Cetalgen pomohol pri bolestiach chrbta…Nevedela som normálne fungovať a tento liek mi zabral…Má čosi do seba, to zloženie, paracetamol a ibuprofen, to je proste dvojitá sila, čo je na bolesti úplne topka…Jana, čo sa týka svalovej bolesti, tak to nemusí byť zásadne podľa mňa len svalovica, ale to môže byť aj natiahnutý sval alebo niečo podobné…Toho je dnes už kvantum…No ešteže sú už aj takéto veci, čo nám dokážu ozaj pomôcť…Uľaviť lebo neviem čo by som si bez tabletky počala…

ako viete, ze co vam zaberie? liek od bolesti by mal cca do akej doby zabrat?

no take nieco som myslela, lebo teda zacala som chodit behavat a teda citim taku bolest na nohach a moc prijemne to nie je a teda neviem, co by mi na to mohlo dobre zabrat, vraj teply kupel je fajn po namahe, ale to vobec ziadny efekt, preto uz uvazujem nad niecim takymto :slight_smile:

bolesti chrbta to nie je sranda, to viem podla otca, ten maval velke bolesti, casto ho aj seklo a teda ani ponozky si nemohol obut, ani normalne chodit, sediet, najlepsie bolo lezat a to teda len tak same neprejde, to proste je fakt :confused:
co sa tyka tej svalovej bolesti tak to mas pravdu, kadeco to moze byt tych problemov je dnes uz vela, ale nastastie teda uz jestvuju aj riesenia na to :stuck_out_tongue: len ja teda musim skusit, co mne dobre padne, sadne :slight_smile:

A majú všetky tabletky od bolesti nejaký vplyv napríklad na šoférovanie a tak?

Ešte mi jedna vec napadla, koľko tabletiek denne sa tak môže dať? Keď by som sa necítila OK? :slight_smile:

Čo som dávala tak to je Cetalgen, to je liek, ktorý je vhodný pri horúčke a aj od bolesti. No je fajn pri mnohých bolestiach veď vlastne si to na tej fotke videla. Dozaista je to pomoc :slight_smile:
@emanuellsa tak niektoré takéto lieky môžu u niektorých ľudí napríklad ospalovsť vzbudiť alebo niečo podobné, takže treba to mať oskúšané ako to na teba pôsobí a potom podľa toho sa zariadiť :slight_smile:

Ono zakaždým to máš na krabičke alebo v príbalovom letáku napísané, že v akých rozostupoch dávať si liek. Ale väčšina čo mám skúsenosť tak sú lieky od bolesti a od teploty tak, že každých 6 hodín si môžeš dať tabletku ak teda by sa ti neuľavilo alebo žeby opäť niečo začalo.

Jasné, že to nie je sranda…To niekto kto si tým neprešiel to si ani len nevie predstaviť, že čo je to za bolesť…Ako to dokáže človeka znechutiť, obmedziť…A že vlastne nevieš robiť zrazu nič na čo si bola neustále zvyknutá…No nepríjemné je to…Najlepšie keď sa dá tomu predísť alebo si rýchlo pomôcť…Hej viem viem, ako píšem kadečím som si už prešla…Mnohými problémemi, bolesťami, tak už trochu mám v tom prehľad…Aj keď toto zrovna nie je vec na chválenie…

lenze da sa z toho ked ta boli chrbat, ze ta sekne dostat len tak? nie je pri tom nevyhnutne navstivit lekara??

vies ked sa nad tym zamyslis, tak co? doktor ti da aj tak len nieco od bolesti a posle ta domov do kludu to proste nic ine pri tom nie je vhodne a to musi prejst, cize zbytocna cesta by som povedala a normalne treba si doma oddychnut, mozno je to taka stopka, ze niektore veci uz prehaname po fyzickej stranke :wink:

ohne ma baby, prosim poradite mi co na krcnu chrbticu? od bolesti?
necitala som vsetky komentare, uz aj sal mam na krku len aby som to mala v teple, ale neviem co sa to stalo, ci ma ofuklo alebo co, ale boli ma normalne aj drzat hlavu hore a to z nicoho nic, vcera mi este dokopy nic nebolo :frowning:

To máš len akože bolesti, či aj cítiš žeby ťa seklo, že nemôžeš hlavu otočiť???