Bolesti chrbtice

gfdzhfgh

mám tiež velké bolesti v ľavej nohe,som už 2mesiace na opiatoch,čakám na oper.v Ružomberku chcem sa iba informovať či Vám niečo preplácala aj naša poisťovňa a čo to stojí a kolko sa čaká?ďakujem.

Dobry den.mam 25 rokov.Posledny pol rok trpim zavratami z nicoho nic sa mi zacala neznesitelne tocievat hlava a vraj mam zablokovanu krcnu chrbticu.Rehabilitacie su na nic este viac sa mi z nich toci hlava.A tak isto mi stale busi v lavom uchu.Ale u usneho mi nic nezistili.Neviem ci mam zacat cvicit lebo lieky nezaberaju.Uz mi to lezie na nervy ani v praci nemozem byt normalne stale sa citim ako na kolotoci.Poradte mi prosim.Dakujem.

Dobry den.Asi try roky mavam priserne bolesti v dolnej casti chrbtice.Hlavne ked ma ofukne prievan.Su to bodave bolesti ktore mi vystreluju az do dolnej koncatiny.Raz mam chytenu lavu stranu a raz pravu.Ked to zacne boliet fakt silno tak nemozem chodim uplne sa mi paralizuje noha a ked sa snazim chodit podlamuje sa mi.A ked sa snazim doslapnut tak idem odpadnut od bolesti.Je to akoby ma bodali nozom od kryzov az po koleno ale najviac to picha v sedacom svale.Na magnetickej,CT a ani na RTg mi nic nezistili a rehabilitacie nic nepomohli.Neurologovia si ma pohadzuju ako horuci zemiak.Ked mi nevie pomoct moderna medicina tak uz neverim doktorom.

V novembri 2009 som dostala silné bolesti v križoch, po MR sa ukázala´hernia disku L4 L5, bolesti neprestavali, 12.1.2010 ma operovali v Košiciach na neurochirurgii, po operácii žiadne bolesti, na druhý deň chodíte, cvičite, na 5.deň domov, rez asi 10 cm. Starostlivosť super, lekári aj sestričky, odporúčam Košice každému, aj na Slovensku máme odborníkov

kto asi tak dal tu bolesť do teba?Strach ,hnev,nervozita,sú príčinou.Liek je radosť a veľa smiechu.Radosť zo života,že ešte chodíš ,vieš jesť a máš kde spať.Na koho sa usmievaj ? Na slnko a vtáčikov ,ktorí ti spievajú,lebo ich ešte počuješ.Mala som tie bolesti tiež,spôsobuješ si to sama a teraz si to dokážem uvolniť aj sama,stačí pocit pravej radosti.a nie som nič extra.Keď ťa už noha bolí,neviem či to zaberie,ale do budúcna

ahoj Silvia mam 31 rokov

Tiez mam problemy s platnickami. Protruzia L4/5 a L5/S1. Zadovazil som si autotrakcne lehatko - nerobi zazraky,ale trochu pomaha. Prave som sa dozvedel, ze telo musi byt riadne zasobene tekutinami, aby platnicky mali odkial nasavat do seba tekutinu. Takze zacinam pit tolko vody, kolko sa do mna zmesti a skripcovat sa na autotrakcnom lehatku. Pozor, pri niektorych ochoreniach sa toto lehatko nesmie pouzivat.Viac info na stranke lehatko.cz

Na tieto problémy je super magnetoterápia,ktorú si môžeš aplikovať aj doma. Mám osobné skúsenosti aj moja rodina.

Dobrý deň. Vie mi niekto pomôcť? Mám 27 rokov a neznesiteľnú bolesť v zadnej časti stehna pravej nohy. Všetko sa to začalo, keď som montoval podlahy v byte. Začala ma bolieť kríže tak, že som sa nemohol ani postaviť. Toto trvalo približne 1 mesiac. Potom bolesť v chrbtovej časti ustála no prešla postupne cez zadok až do nohy ku kolenu. Teraz ma bolí celý sval nohy. Na vyšetrení uviedli, že mám zodraté spodné tri platničky. Údajne sa mi nedá pomôct a bude mat polieť celý život. Teda aspoň takého mám doktora. (že aj on má takéto problémy). Teraz sa nemôžem postaviť, ohnúť sa dopredu a ani sedieť tak, že mi chrbtica tlačí priamo na panvu? Vie niekto či sa stým dá niečo robiť, alebo má s tým už niekto skúsenosti.

Ak ste získali podrobnejšie info, môžte mi ich, prosím, postúpiť?

Vidím, že sa tu riešia mnohé problémy s chrbticou a nedá mi nezareagovať. Množstvo tu popisovaných problémov nie sú riešiteľné inak ako medicínsky, teda ísť k lekárovi. Je tu však množstvo ľudí ktorí nemajú až tak vážne problémy. Keď som bol v zahraničí, vyvrtol som si členok a dostal som sa tam cez terapeuta k produktom japonskej firmy Phiten. Ide o titánové produkty, ktoré pomáhajú pri bolestiach. Ako to presne funguje neviem. Niesom lekár, ale vraj to neutralizuje kyslosť prostredia, ktoré vzniká pri poraneniach a zápaloch a tým neutralizuje bolesť. Pred časom som v Reflexe na Markíze zachytil, že sa to predáva aj u nás. Web majú www.phiten.sk. Tak to prípadne skúste.

Ahoj Lukas, podobne bolesti som maval aj ja. Presiel som vsetky mozne vysetrenia a nic sa nenaslo. Az mi jeden lekar odporucil kazde rano a kazdy vecer urobit zopar jednoduchych cvikov a vec presla. Skus sa zohnut tak ze sa dotknes prstami na rukach prstov na nohach, pricom nezohni kolena. Teda, napruzuj sa. Za par dni ti bolest prejde.

Mila Silvia, boli ste uz u neurologa? Zrejme trpite na vertigo alebo Menierov syndrom. Aj mne to diagnostikovali pred rokom a pol, bola som v akutnom stave v nemocnici, dostala som lieky proti zavratom a infuzie. Zabralo to a mala som pokoj az doteraz, ked sa mi objavili miernejsie priznaky. Denne beriem preventivne Tebokan co je Ginkobiloba a opatrne cvicim s krcnou chrbticou, chodim aj na masaz {velmi jemnu}chrbta. Zelam skore zlepsenie. ek

Dobrý deň, nedá mi nereagovať na Váš príspevok, tiež dlhodobo trpím bolesťami chrbtice (scoliosa a vyskočené platničky). Začala som cvičiť Pilates - to mi pomohlo, ale pre moju lenivosť som s tým prestala, keď mi bolo lepšie. Opäť sa ozvali bolesti chrbtice, tak som skúsila cvičiť jógu v kombinácii s Tai chi a k tomu cvičím aerobik a strečing - cca pol roka, hodinu - tri krát týždenne, napriek cvičeniu sa mi opäť ozvali intenzívne bolesti, cvičím pod dohľadom cvičiteľky. Predtým som si myslela, že mám bolesti z toho, že mám ochabnuté svalstvo a sedavé zamestnanie, ale teraz som na pochybách, prečo mám bolesti napriek tomu, že cvičím. Nemôžem to mať aj z toho cvičenia? Skúste poradiť. S pozdravom Marcela.

Dobrý deň!
Môžete mi prosím napísať bližšie informácie o možnostiach odstránenia vysunutej platničky laserom. Myslím presnú adresu kliniky vo Viedni, meno doktora, ktorý Vás operoval. Možnosti kontaktu. Aké máte pocity po operácii odstupom času? Komunikácia? Neviem po nemecky. Ďakujem.

Dobry den

rada by som sa opytala bol niekto na ozone v Ziline - je to bolestivy zakrok? Teraz mi prestali konecne bolesti, ale nevladzem chodit - tak si myslim ze ozon mi pomoze?, dakujem

Ahoj, mám presne to isté, mám 23 rokov a už asi rok mám bolesti v strede hrudnej kosti, a hlavne to cítim ráno, neviem, čím to je, ale chystám sa navštíviť lekára.

Mám 23 rokov a mám presne to isté, posledné dva týždne ma asi každý druhý deň boli silno hlava, a bolí ma aj krčná chrbtica, myslím že to bude s tým spojené, neviem, musím navštíviť lekára

Dobry den,

chcel by som vas skusenejsich poprosit o radu, asi dva mesiace dozadu sa u mna objavila bolest lave nohy, ide od krizov po koleno, neurologicky nalaz bol negativny a ortoped mi povedal, ze to mam zo zleho zivotneho stylu, malo pohybu a tak. Ta noha ma stale boli a obmedzuje ma aj pri pohybe tak isto aj chrbat, nikdy som taketo problemy nemal, chrbat sice sem tam pobolel, ale teraz som fakt zmateny bolest neprestava a ja neviem co to moze byt, ci je to docasne sposobene nejakym nespravny prudky pohybom, alebo to mam navzdy. Dakujem za kazdu radu a nazor.