Bolesti chrbtice

Dobry den mam 30 rokov a dve deti. V 18 rokoch som mala nehodu a prasknuty krcny stavec C3. No v tom case po vylieceni nic nepocitovala teraz vsak akoby cim dalej tym horsie pri zmene pocasia ma ukrutne boli hlava aj 2-3 dni a cela chrbtica. Kazde rano po zobudeni mam tiez hrozne bolesti a citim sa ako dolamana a tlak v hlave no po par hodim vsetko prejde a az ked sa zase uvolnim ma vsetko zacne boliet. Prosim poradte ako by sa dalo predist tymto krutym bolestiam skusala som masaze ale pomohli len na 2 dni a potom zase. Co by sa este dalo robit??? Dakujem Vam. S pozdravom Nikika

Aj ja mam problemy s chrbticou, ale lieky odmietam. Myslim, ze ta prevencia je fakt najlepsia. Len sa prinutit. Zacala som s Pilates pod skolenim odbornika, a je to naozaj velmi ucinne a vobec si nezatazujete chrbat. A kedze skoro cely den v praci sedim, tiez som si kupila dynamicku podlozku na sedenie (tato da sa pouzit v dvoch polohach - takze aj na kratsie sedenie, alebo v druhej polohe na nej sedim cely den. Mne sa to osvedcilo. Odporucam. (Od firmy Sissel - dynamicka podlozka PLUS)

Dobrý deň,myslím že patrím aj ja medzi tých ktorí nevedia co robiť. Mám 40 rokov a v poslednej dobe ma sustavne bolí chrbát. Poraďte mi prosím čo mám robiť ak nechcem brať lieky.Aku skusenosť máte prosím s plynovými injekciami? Môže mi niekto poradiť

ja som 39 rocna mam strasne bolesti chrbtice.nemozem spat na chrbate,lebo ma velmi boli.rano vstavam ako dolamana.

Prave som sa konecne dopracovala k diagnoze mojej bolestivej chrbtice.Po tolkych vysetreniach mam,deformujucu spondylartrozu,osteochondroza,esovita skolioza kyfoza,a kadeco mozne co znie hrozne chcela by som len vediet co ma caka dalej.Mam 33 rokov a bolesti ktore vedu k zblazneniu za akekolvek informacie dakujem Zuzana

so skoloiozou zijem viac ako polku svojho zivota. Mam 30 rokov,dve deti, ked mi to zistili mala som 11 rokov. Dnes som rada ze som mohla normalne donosit a porodit. Aj ked mi to ako dietatu nedoporucovali. Nosila som zelezny korzet pocas puberty tomoc zabava nebola. Ked ma chytili bolesti, uzivala som lieky uz ako 12 rocna. Mne najlepsie pomaha cvicit, cvicit, cvicit. Nic ine nema taky velky a hlavne pozitivny vplyv na bolesti chrbtice. Vobec to teraz na mne nieje vidno ze som deformovana, korzet velmi pomaha v tomto smere. Doporucujem vsetkym rodicom aby pozorovalisvoje ratolesti ci nemaju ploche nohy. To je prva znamkaze sa nieco deje s kostrou. TReba deti odmalicka viest k pohybu. A my dospelaci, menej vozenia, menej sedenia za pocitacom, viac cvicenia, a hlavne cez leto velmi vela plavat!
Aj pri pisani tohto prispevku som presedela dost dlhu dobu pri pocitaci, takze sa idem rozhybat. Proste na bolesti chrbtice nieje dobre dlhe sedenie, dlhe lezanie a dlhe stanie. Proste v pohybe. Inak si vobec neviem predstavitked budem stara. Lezat viac ako den v posteli je pre mna velke utrpenie.

Dobrý večer.Moja 2ročná dcérka sa sťažuje na bolesť v oblasti krčnej chrbtice(na krku zo strany chrbtice), neviem či nezachladla.Ale niesom si istá.Prosím vás poraďte mi.Ďakujem.

ahoj,od r,2004,som začal mat tiež problém s chrbticou,statie a chôdza bola takmer nemožna,bolest vystrelovala do pravej nohy,trpla,absolvoval som rôzne vyšetrenia,u mna lekár zistil poškodené platničky,L.4-L.5.čo znamená že stavce sa po platničkách posúvaju,a to spôsobuje bolesti nôh,v súčastnosti som ZTP. Operovat som sa nedal,

Milá Zuzana,
pracujem s ľuďmi v stave, ako Vy opisujete. Vzhľadom na vek je nutné Vám pomôcť. Moje skúsenosti sú najlepšie s McKenzie metódou, určite sa viac dozviete na web-e, ak budete mať záujem o ďalšie informácie, kontaktujte ma. Je to môj každodenný chlieb, záujem zo strany pacientov je obrovský. Radi aj Vám skúsime pomôcť. M.Kotrbancová

pozdravujem spolutrpiacich. neda mi nenapisat moju skusenost. bolest chrbta zacala nenapadne - ako pichnutie ihlou a nasledne pichanie trvajuce asi mesiac. po navsteve lekara (ortopeda)bola odpoved : chod domov na problemy s chrtom si mlady. mal som 30 rokov. bolesti sa postupne v roznych intervaloch stupnovali a zase ukludnovali, az jedneho dna som nevstal z postele a previezli ma do nemocnice kde som na infuzkach stravil 10 dni. ale vysetrenia ziadne - vraj to byva bezne. ked sa to zopakovalo druhy krat, navstivil som “pani doktorku” ktora mi povedala aby som sa predklonil. ked som to zvladol tak ma poslala k psychiatrovi aby som sa dal liecit, ze je to psychickeho povodu! a odmietla ma poslat na vysetrenia. no nakoniec som po znamosti vybavi MR v ke, a vysledok? 2 platnicky vysunute do miechy tak, ze ma okamzite hospitalizovali. teraz to chvilu boli, chvilu menej, ale krajat sa nedam. doktori su svine ktori na nas kaslu a nezaujima ich nas problem - len natrcaju vacky. a este maju drzost strajkovat za vyssie mzdy. takze vela nadeji asi nemame - len trpiet alebo ist do ameriky.

Milá pani Michaela! Mám veľké bolesti chrbtice s nálezom na MR napr.protrúsia disku,osteochondroya a pod.O McKenzie metóde som počula v tv,ale zatiaľ som sa k cvičeniu bližšie nedostala.Bola by som veĺmi vďačná za vašu radu a kontakt na Vás. Kto nevie čo sú bolesti chrbtice je šťastný človek.Je smutné, že pracujem skoro 30 rokov ako zdravotná sestra,pomáham druhým a sebe neviem pomôcť. Niektorí odborní lekari veľa snahy nemajú,bohužiaľ.Ešte raz pekne ďakujem a teším sa na odpoveď.lena

Dobrý deň.
Niekoľko mesiacov pociťujem tupú bolesť v ľavej dolnej časti chrbta. Ak si ľahnem na ľavý bok, tak cítim akoby kameň v chrbte. Bolesť prechádza z oblasti chrbta do ľavého boku a niekedy aj do ľavej časti brucha. Je to spojené s chrbticou? Ďakujem.

Pán Imrich podeľte sa o skúsenosť ktorú máte po návšteve chiropraktika ktorý chodí robiť aj do Tisovca na chatu u Macka.Ako sa Vám po zákroku darí?

Pani Michaela, budem dufat, ze si precitate aj moj pribeh. ja som totiz jeden cvik z McKenzieho cvicila a robil mi dobre, ale z ostatnych nemam ten pocit, nieco robim zle. Uz vopred sa omluvam za dlzku prispevku, ale nechcem vynechat nieco, co by mohlo napovedat o mojej dg, lekarov totiz po tom vsetkom velmi nemusim. Mam 27rokov, pred troma rokmi mi vdaka CT diagnostikovali herniu disku L4-L5 a protruziu disku L5-S1. Liecba trvala dlho, ale zlepsenie bolo paradne, uz som aj zabudla, ake je to mat den bez bolesti. Vtedy ma lekari este akotak vnimali (asi preto, ze som plakala od bolesti a nic ine nevnimala). V decembri 2007 ma znova “seklo”, v nemocnici mi dali par infuziek s kortikoidmi, zakl.rehabilitacnu liecbu(cvicit ma naucili este predtym, takze som co-to vedela), dostala som myslim na par dni ultrazvuk a rebox. Prisli vianoce, nikto sa o mna viac nezaujimal. Pri kontrole na neurologii mi lekarka povedala, ze ked ma boli, mam si dat ibuprofen ?! a vraj CTcko mi znova neurobi, iba keby som chcela ist na operaciu, ktorej sa chcem samozrejme a uplne logicky vyhnut. Je pritom uplne jasne, ze sa mi stav zhorsil, mam ovela viac bolesti, ako predtym, zacalo to krizami, pokracovalo vystrelovanim do kostrce, potom som nemohla obsediet ani 5min, rozpichala ma cela panva, nasledovaly tahy do pravej DK, az po clenok po vonkajsej strane. Teraz mam asi tyzden taky ukrutny krc v nohe, ze ju za sebou len taham a zial som na tabletkach. Dnes mi maser povedal, ze ide o nerv, kedze mam strnute cele chodidlo na pravej nohe uz asi 5dni. Je to hruza, nikto mi nevie pomoct, som z toho zufala. O tyzden som objednana na rehabilitacne vysetrenie znova,tak dufam, ze tentokrat mi doktor nepovie nieco v zmysle:“dajte si ibuprofen”. Podotykam, ze cvicim pravidelne, pokial je to teda unosne, co sa tyka bolesti. Beriem Artrostop, rozmyslam nad Kosmodiskom, alebo Ozonoterapiou. Som z Trencina, ale poriadneho doktora so zaujmom liecit som zatial nestretla, bud nemam stastie, alebo som sa narodila v zlej oblasti, ci celej krajine? Vdaka za pomoc, pp. reakciu, zaujima ma hlavne ten McKenzie, ja poznam len extenziu.

Ahojte všetci čo máte problémy s chrbticou pozorne som čítal vaše príbehy nakoľko sa u mňa vyskytol problém s chrbticou. Všetko sa začalo minulý rok 11 2007 v ľavej časti v krížoch som mal veľké bolesti ktoré išli do nôh , chytilo ma to v robote proste hrozný stav. Po šichte som išiel na pohotovosť a vtedy všetko začalo zobrali mi krv , poslali na artg. , sono kde lekárka zistila kameň v obličke a odporučili ma na urologiu. Išiel som na Pn a obvodná dala ešte raz zopakovať sono obličiek. Unávšteve urologa na sone nevidel žiadny kameň a po vyšetrení sú obličky v poriadku.Nasledovala neurologia kde ma poslala na RTg a aj napriek tomu , že som jej tvrdil že mám bolesti neur. povedala s tým sa musíte naučiť žiť a poslala ma na rehabilitácie. Výsledok rehabilitácii žiadny tvrdil som že mám stále bolesti zasa ma poslali na urologiu a urolog nič nezistil. Zmenil som neurologa ktorý ma poslal na MR kde sa zistilo hernia disku L4/5. Nasadili mi lieky , infúzie , rehabilitácie stav sa mi trocha zlepšil a myslel som si že to bude dobré ale po príchode do práce som sa z toho prebral v robote ma chytili zasa tie bolesti. Išiel som znovu k lekárovi po PN a vypýtal som si lístok na neurochirurgiu vo vlastnom záujme , tam mi oznámili že kde som bol doteraz ja som sa riadil tým čo mi povedali keď som sa pýtal či to nie je na operáciu nie a videli to asi 5 lekári aj s primárom v nemocnici tam som bol na infuzie. Tak mám ísť znova na MR a s tým zasa na neurochirurgiu. Poviem vám trápiť sa s bolesťami 5 mesiacov to už je priveľa aj keď nie každá operácia dopadne dobre. Mne to je už jedno som doma nerobím skoro nič a cesta za doktormi je pre mňa utrpenie . Môj názor ak máte nález zajsť rovno na neurochirurgiu a tam nech rozhodnú či liečbu alebo operácia. popísal som toho veľa ale počas toho chodenia po doktoroch zistíte ako to chodí šak to poznáte bez známosti je človek stratený a je mi to ľúto keď niektorý využívajú bezmocnosť nás pacientov viete čo myslím . Ešte jednú vec keď som prišiel s tým že mám bolesti tak sa na mňa pozerajú ako na simulanta veď aj mladí ľudia majú problémy.

Mozte mi dat tel. c. - rehabilitacia mi nepomohla, mam bolesti v oblasti krku. Dakujem, moje tel. c. je 0907192689.

Mckenzie metoda pouziva na liecenie bolesti chrbta akutnych i chronickych i v spojeni s neurologickymi priznakmi vo svete uz desiatky rokov. Spociva vo vysetreni reakcie chrbtice na urcite zatazenie pohybom roznymi smermi a podla reakcie pacienta sa urci diagnoza. Liecenie je jednoduchym zvacsa 1 cvikom, polohovanim a rezimovymi opatreniami pocas dna. Nastava rychle zlepsenie behom dni, tyzdnov. U nas Mgr. Kotrbancova, Zilina 0903 944 371 a Dr. Samekova, Trencin 032/6526456

Som v podobnej situácii, ibaže ja už mám za sebou operáciu balgingu disku L4/5 a vyklenutie platničky L5/S1. Chvíľu som mala pokoj, ale teraz som zasa marodovala,užívala som ARTRYN, vyžaruje mi bolesť do DK, ale nejaké úžasné zlepšenie nenastalo. Ale vám môžem aspoň takto poradiť, ja už to nemôžem absolvovať, keďže mám v chrbtici titan, mám kontakt na ozonterapiu a známa ju absolvovala a je zatiaľ spokojná a funguje. MUDr. Koník - 0918/379 609. tiež pravidelne cvičím, plávam, nepreťažujem chrbticu, staviam svoje zdravie na 1. miesto, ale nestačí to, som nútená brať lieky na bolesť, aby som mohla fungovať. Držte sa

Z plynovými injekciami mám veľmi dobré skúsenosti, aj keď trochu bolia, ale pomáhajú, už si ich na liečení pýtam, aj som si kúpila balík 5 sedení u lekára, keď ma znovu prepadli nepríjemné bolesti, oni spôsobia prekrvenie poškodenej oblasti a stav sa zlepší na 6 a viac mesiacov, je to individuálne. chrbát treba držať v teple, neprechladnúť a posilovať aj brucho a chrbát, robiť si masáže…

Prosim napis, ako si dopadol, velmi ma to zaujima, lebo ja som bol aj na ozonoterapii a nic mi nepomohlo, hoci nemam bolesti, ale stale mam strpnutu pravu nohu a navyse ma zacina pichat v mechuri, takze ma este caka nejaka ta bolest.